Zayıflamak için dua yüzde 100 etkili niyaz

Zayıflamak için duanın sözleri, dua adabı ve zayıflama konusunda büyük İslam alimlerinin tavsiyeleri

Fazla kilolar maalesef günümüz insanının en büyük problemlerinden biri haline geldi. Hem sağlığımızı hem de psikolojimizi derinden etkileyen bu sorun zaman geçirilmeden çözüme kavuşturulması gereken ciddi bir sorun.

İşte bu ciddi sorunla mücadele etmek için her gün yeni çözüm yolları öneriliyor ve insanlara binbir çeşit reçete sunuluyor.

Zayıflama çabasına giren insanların büyük bir kısmının da bildiği gibi çözüm yolu olarak öne sürülen metotların çoğu pratik olarak uygulanabilir değil ve sonuç alıcı bir nitelik taşımıyor.

Zira zayıflama çabasında asıl mesele doğru ile yanlışı ayırmak değil kendi iradesine hükmedebilmektir.

Zayıflamak için dua bir irade güçlendirme duasıdır

Zayıflama çabasına giren kişilerin üzerlerine düşen pek çok sorumluluk vardır. Bu sorumlulukları yerine getirmek için kişinin nefsine hakim olması ve niyetlendiği şeyi yapma konusunda irade göstermesi gerekmektedir.

İşte burada sözlerini paylaşacağımız zayıflamak için dua metni de kişinin iradesini güçlendiren, onun zayıflama çorbasında kendisine manevi olarak destek veren muazzam tesirli bir duadır.

Zayıflamak için duanın sözlerine geçmeden önce İslam alimlerinin zayıflama konusundaki tavsiyelerine bakmakta fayda vardır.

Zayıflama konusunda İslam alimlerinden müminlere tavsiyeler

Yemeğe başlarken mutlaka an önce Besmele-i Şerif çekin. Çünkü Besmeleyle başlaman yemekler daha bereketli olur ve inşallah kişi daha erken tokluk hissi duyar.

Yemek bitiminde ise Yüce Allah’ın verdiği nimetler için şükürde bulunun. Zira şükür ile yemeğini bitiren müminlere yedikleri her şey inşallah şifa hükmünde nasip edilecektir.

Yemek yemeyi zevk aldığınız müddetçe sürdürmeyin. Yemek ne kadar hoşunuza giderse gitsin doyduğunuzu hissettiğiniz anda yemeyi kesmelisiniz. Hatta sofradan tam olarak doymadan kalkmak en makbulüdür.

Gazlı ve kafeinli içeceklerden uzak durun. Bu içecekler kilo almanıza neden olabilecekleri gibi kimi mide rahatsızlıklarına da yol açarlar.

Lokmalarınızı iyi çiğnemeden yutmayın, acele etmeden sabırla yemek yemeyi öğrenin.

Açlık hissinizin sizi çok zorladığını hissederseniz bir miktar yoğurt yiyebilirsiniz. Yoğurt hem size doyma hissi verecek hem de diğer gıdalara göre sizi şişmanlatmayacaktır.

Yemek sırasında su içmeyi alışkanlık haline getirin. Su içmenin zayıflamak dışında daha pek çok konuda sağlıklı yaşamın anahtarlarından biri olduğunu unutmayın.

Hazır gıdalardan uzak durun ve mümkün olduğu kadar ev yemekleri tercih edin.

Kırmızı et ile balığa da vücudun belli oranlarda ihtiyacı vardır. Bu gıdaları da almanız gerekir. Ancak sebze ağırlıklı beslenmenin kilo verme konusunda çok daha faydalı olacağını bilin.

Tuz, şeker ve yağ belli bir dozun üstünde alındığı zaman vücuda zarar verir. Bu üç gıdayı ölçüsünde tüketin.

Herhangi bir işle meşgul iken yemek yemeye gayret edin. Özellikle televizyon izlerken ya da herhangi bir şey okurken yanınızda yiyecek bir şeylerin olmamasına dikkat edin. Çünkü kişi başka bir işe yoğunlaşmışken ne kadar çok yediğinin farkına varamamaktadır.

Akşam namazından sonra herhangi bir şey yememek vücut sağlığı açısından çok faydalıdır. Bu alışkanlık kazanıldığında kişi vücudunun hafiflediğini fark edecek ve daha rahat bir uyku uyuyacaktır.

Kilolardan kurtulmak isteyen bir kişi hareketli bir yaşam tarzını benimsemelidir. Yakın mesafedeki tüm yerlere yürüyerek gitmek ve spor yapmayı alışkanlık haline getirmek faydalı olacaktır.

İslam alimlerinin burada tavsiye ettikleri öneriler günümüzde tıp dünyası tarafından de teyit edilmektedir.

Zayıflamak için duanın sözleri

Zayıflamak için dua Allah’ın güzel isimleri olan 10 adet esma ile ve en etkili dilek duası hükmünde kabul edilen Fetih suresinin ilk 10 ayeti kerimesi ile okunmaktadır.

Öncelikle 10 adet esma başlarına “ya” nidası getirilerek okunmaktadır. Ardından Fetih suresinin ilk 10 ayeti kerimesi niyaz edilmektedir.

Buna göre duanın tam orijinal sözleri şöyle olacaktır:

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Rahman

Ya Rahim

Ya Evvel

Ya Ahir

Ya Batın

Ya Zahir

Ya Mucib

Ya Vedud

Ya Nafi

Ya Cami

İnna fetahna leke fetham mübına.

Li yağfira lekellahü ma tekaddeme min zembike ve ma teahhara ve yütimme nı’metehu aleyke ve yehdiyeke sıratam müstekıyma.

Ve yensurakellahü nasran azıza.

Hüvellezı enzeles sekınete fı kulubil mü’minıne li yezdadu imanem mea ımanihim ve lillahi cünudüs semavati vel ard ve kanellahü alımen hakıma.

Li yüdhılel mü’minıne vel mü’minati cennatin tecrı min tahtihel enharu halidıne fıha ve yükeffira anhüm seyyiatihim ve kane zalike ındellahi fevzen azıyma.

Ve yüazzibel münafikıyne vel münafikati vel müşrikıne vel müşrikatiz zannıne billahi zannez sev’ aleyhim dairatüs sev’ ve ğadıbellahü aleyhim ve leanehüm ve eadde lehüm cehennem ve saet masıyra.

Ve lillahi cünudüs semavati vel ard ve kanellahü azızen hakıma.

İnna erselnake şahidev ve mübeşşirav ve nezıra.

Li tü’minu billahi ve rasulihi ve tüazziruhu ve tuvekkiruh ve tusebbihuhu bükreten ve ezıyla.

İnnellezıne yübayiuneke innema yübayiunellah yedüllahi fevka eydıhim fe men nekese fe innema yenküsü ala nefsih ve men evfa bi ma ahede aleyhüllahe fe se yü’tıhi ecran azıyma. (amin)

Zayıflamak için duanın sözlerini kişi ezberlemekte zorlanırsa dua laflarını yazılı bir metin üzerinden de okuyabilir.

Zayıflamak için dua ile ilgili önemli uyarılar

Zayıflamak için dua istek hasıl oluncaya yani kişi istediği kilolara kavuşuncaya kadar her gün okunması tavsiye edilen bir duadır. Bu duanın yemek vakitlerinden yarım saat önce okunması büyük alimler tarafından tavsiye edilmektedir.

Zayıflamak için duayı okuyan bir mümin aşırı kilo sorunu olduğu taktirde doktora başvurmayı ihmal etmemelidir. Zira ciddi sağlık sorunlarında doktora gitmek İslami bir yükümlülüktür.

Zayıflamak için dua Kuran ayetlerine dayandığı için ciddiyetle niyaz edilmesi gereken bir duadır. Kişinin bu duayı yalnız bir ortamda ve içten duygularla okuması faydalı olacaktır.

Eğer dua okuyan mümin duasına olan icabeti artırmak istiyorsa her gece yatsı namazından sonra İnşirah suresini de okursa duadan daha güçlü biçimde istifade edecektir.

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın ne kadar mucizevi özelliklere sahip olduğunu ortaya koyan birbirinden tuhaf ve mucizevi okuyucu yorumları! Bu yorumlar herkesi hayrete sürüklediği gibi eminiz ki sizi de hayrete düşürecek. Artık muazzam ve mucizevi bir şekilde hayatınızı değiştirebileceksiniz. Allah'a güvenin ve bu fırsatı mutlaka değerlendirin.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Bu yorumlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Şu yazılar da ilginizi çekebilir