Vefk Nedir, Vefk Yapmayı Öğrenmek İster misin?

Değerli okurumuz, size vefk nedir sorusunun en detaylı yanıtlarını vereceğimiz bu makalede, başka kişilere başvurmak zorunda kalmadan, kendi kendinize vefk yapmanın mümkün olduğunu da izah edeceğiz. Ne ki bu yazıdaki değerli ve hayati bilgileri gözden kaçırmamak için ve bununla birlikte vefk nedir, sorusuna tatmin edici cevaplar bulabilmek için yazıdaki her bir detayı da yine dikkatlice okumalısınız. İşte başlıyoruz:

Vefk Nedir? Nasıl Yapılır?

Vefk kelimesi, Arapçada “uygunluk” anlamına gelir ve birden fazla şeyin birbirine uygun olması gibi bir anlam kastedilir. Buna simetrik de denebilir.

Bu uygulamada herhangi bir harfin sayısal değeri alınır ve bu harflerin sayısal değerinin birbirine uygun olması istenir. Bu ilim, eskiden ebced ve cifir diye geçerdi.

Kısaca, ebced ve cifir ilmi ile birden çok rakamın birbirine muvafık (uygun) olmasına vefk denir. Aşağıda bir örnek üzerinden detaylarını ve uygulama şeklini de izah edeceğiz.

Vefk Yapmak için Hangi Görevliler Kullanılır?

Bu ilim, gizli ilimlerden biri sayılır ve bu gizli ilmi uygulamanın tek yolu, bir hüddamı görevlendirmektir. Yani vefk ilmi, bir veya birden fazla hüddamın görevlendirilmesi yoluyla gerçekleştirilir.

Örneğin Garâminâr isimli hüddam, aşk ve sevda konularında kendisine başvurulan ve vefk yapılan hüddam olarak bilinirken Apraziyal isimli hüddam da son derece zor isteklerin gerçekleştirilmesi için kullanılır. Yine Melamiyanan adlı hüddam, başkalarına zarar vermek için istihdam edilir.

Vefk Hangi Konularda Yapılır?

Bu ilme vakıf olan kişiler, her konuda vefk yapabilir ve her arzularına nail olmanın bir yolunu bulabilirler. Hangi konularda vefk yapılır, diyen bir kişiye şu cevap verilir: “Birini aşık etmekten tutun geliri arttırmak istemeye kadar her konuda yapılabilir.”

Kimler Vefk Yapabilir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu ilim, gizli ilimlerden biri sayılır, bu nedenle de bu ilmin esrarına vakıf olanlar tarafından yapılabilir. Fakat biz, size aşağıda kendi kendinize nasıl vefk yapabileceğinizi bir örnek üzerinden anlatacağız. Bu sayede siz de istediğiniz zaman ve var olan riski göze almanız halinde hiç kimseden yardım almadan, ev ortamında kendi başınıza vefk yapabileceksiniz.

Bu Uygulamalar için Hangi Malzemeler Gereklidir?

Şimdi, malzemelerimizi hazırlamaya başlayalım ve bir adet siyah kurşun kalem ile bir adet de beyaz ve temiz bir kağıt temin edelim. Bu noktada şunu hatırlatalım: Siyah kalemin içi gibi dışı da siyah olmalı ve beyaz kağıdın da hiçbir yazı ile karalanmamış tertemiz bir kağıt olması lazım.

Bu malzemeleri temin ettikten sonra, aşağıdaki uygulamaya geçip işlem adımlarını sırasıyla takip ve tatbik edelim:

Nasıl Vefk Yapılır?

Biz, bu uygulamada aşk ve sevda üzerinden bir uygulamayı örneklendirelim ve bu iş için en uygun olan hüddamı, yani Garâminâr isimli aşk ve muhabbet hüddamını ele alalım. Siz dilerseniz zor dilekler için Apraziyal hüddamı veya başkasına zarar vermek için Melamiyanan hüddamı da istihdam edebilirsiniz. Tabi öncelikle yapacağımız uygulamayı tam anlamıyla ve tüm yönleriyle kavramak zorundasınız.

Şimdi sakin ve yarı karanlık bir ortam bulmalı ve bu ortamda bizi hiç kimsenin rahatsız edemeyeceğini bilmelisiniz. Ortamın yarı karanlık (loş) olması şarttır, çünkü vefk sadece loş ortamlarda tatbik edilir. Bunu temin etmek için odadaki tüm güneşlikleri çekip odaya ışık girmemesini sağlayabilirsiniz.

Bu ortamı ihzar ettikten (hazırladıktan) sonra şimdi de yanınızdaki malzemelerden biri olan kalemi elimize alıp 71 kez Ya Garâminâr demelisiniz. Kaleme hitaben 71 defa Ya Garâminâr dedikten sonra kağıdın en üstüne 1 kez Ya Garâminâr yazmalısınız.

Şimdi de kağıdın orta kısmına sırasıyla şu harfleri yazmalısınız:

lâm ﻝ

mim ﻡ

elif ﺍ

Bu harflerden ilki olan lâm, Arap alfabesinde 30 sayısını, ikincisi olan mim 40 sayısını, üçüncüsü olan elif ise 1 sayısını verir ve böylece toplamda 71 sayısı hasıl olur.

Şimdi kağıdın orta kısmına bu harfleri yazdıktan sonra şu cümleyi 7 kez okuyoruz:

“Ya Garâminâr, kalbimdeki arzu sana malum olduğu üzre aşktır. Niyetim de sana malum olduğu üzre, aşka sahip olmaktır. Öyleyse dil ile ikrar edip de başka hüddamların engel olmasını istemediğim asıl ve asil niyetimi kalbimden oku ve bana güç ver.”

Dikkat ettiyseniz yukarıdaki cümlelerde niyetinizi açık açık dile getirmiyorsunuz. Sadece bu cümleleri 7 kez tekrar ederken her seferinde asıl niyetinizi kalbinizden geçireceksiniz. Zaten, yapacağınız vefki doğru yaparsanız Hüddam Garâminâr bunu duyacak ve harekete geçecektir.

Bu uygulamayı müteakip kağıdın en altına şu harfi yazacaksınız:

ze ﺯ

Bu harf ise Arap alfabesinde 7 rakamına tekabül eder ve yukarıdaki niyet cümlelerini ifade eder.

Bu şekilde yaptığımız vefki bitirmiş oluyoruz, bundan sonra kalemi kağıdın içine koyup bu kağıdı kalemle birlikte bir yere saklayıp hiç kimsenin görmemesini sağlamalısınız. Zaten vefki doğru yaptıysanız 7 gün içerisinde amacınız ve arzunuz tahakkuk edecektir.

Yukarıda sadece Hüddam Garâminâr ile uygulanan aşk ve muhabbet vefki üzerinde durup bunu izah ettik. Fakat Hüddam Apraziyal ve Hüddam Melamiyanan da vefk yapılırken birçok amaçla istihdam edilebilir. Bu, sizin hangi amaçla uygulama yapacağınıza bağlıdır.

Lütfen yazının bundan sonraki kısmına dikkat edin ve daha dikkatli okuyun:

vefk

Uygulamaların Tehlikesi Var mıdır?

Genelde birçok sitede, vefk ilminin İslâmi olduğu yorumu yapılır ve İslâm alimlerinin de bu ilme onay verdiği iddia edilir. Şu kısım pek dile getirilmez: “İslâm alimlerinin birçoğu, vefkten uzak durmak gerektiğini çünkü bu ilmin tehlikeli boyutları olduğunu söyler.”

Neden mi? Çünkü her vefk, bir hüddam (görevli) ile yapılır ve her hüddam tehlikelidir. Hatta en narin ve nazik hüddamlardan biri olan ve ismi Neriman olarak bilinen hüddam bile, çok güçlü olduğu için tehlikeli addedilir. Peki, nedir bu tehlikenin boyutları?

Bu hüddamlar, bazen vefk yapan veya yapılan kişiye ölesiye musallat olur ve onların hayatını adeta zehreder. Bunu birkaç şekilde yapar:

Ya vefk yapılan kişinin kalbine hükmederek o kişiyi, vefk yapan kişinin istediğinin tam tersi istikamete sürükler. Veya uygulamayı yapan kişiyi sürekli taciz eder.

Örneğin Aşk ve Muhabbet Hüddamı olan Garâminâr, bazen kendisine vefk yapılan kişinin başka kişilere aşık olmasına yol açar. Veya bazen, vefk yapan kişiye sürekli bir şekilde musallat olup onu hayatının her noktasında rahatsız eder.

Peki öyleyse vefk yapmak veya yaptırmak yerine hangi yolu tercih etmelisiniz?

Vefk Yerine Hangi Yola Başvurmak Gerekir?

Sevgili okurlar, bu tür karanlık ve tehlikeli uygulamalar aklı başında olan hiçbir mümin tarafından uygulanmaz. Çünkü bu uygulamalardan çok daha kuvvetli olan ve üstelik hiçbir tehlikesi olmayan masum ve meşru uygulamalar var. Örnek mi istiyorsunuz?

Size bu bağlamda Her Kapıyı Açan Murad Duaları Kitabını tavsiye ediyoruz. Bu dua kitabına aşağıdan  ulaşabilirsiniz.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar: