Uyku Duası Nedir

Uyku, ertesi güne vücudun güç topladığı bir fiildir. Uyku canlıların yaşamlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için gereklidir. Uyku uyuyamayan kişi dinlenemediğinden sinirli ve huzursuz olur. Uykusuzluk hastalık haline gelebilir. Maddi rahatsızlıklardan kaynaklanan ve tedavi edildiğinde geçen uyku problemleri de vardır. Kişiler her türlü tedaviye rağmen uykusuzluk çekiyorsa uyku duası ederek sorununu aşabilir. Sıkıntılar dua ibadetinin zamanını belirler. Uyku problemi de uyku duasının vakti olduğunu hatırlatır. Bu duaları sadece uyku amacıyla değil ibadet niyetiyle yapmak gerekir.

Uyku Duası; Fatiha

Kul, yaptığı duanın kabul olacağına can ı gönülden inanmalıdır. İnanılmadan yapılan duaların dünya nazarıyla tesiri olmaz. Ahirete bakan yönü ise Rabbimizin merhametine bağlı olarak değişir. Her türlü derde, sıkıntıya derman olduğu hadislerde bildirilen Fatiha suresi, uyku duası olarak da yapılır. Allah rızası için namaz kıldıktan sonra diz üstü oturulur. Diz üstünde iken 7 defa Fatiha süresi okunur. Fatiha süresinden sonra uyku problemi yaşayanlar dualarını ederek rahat bir uyku uyuyarak dinlenmek için yataklarına geçerler.

Uyku Duası; İhlas Suresi

Kur’an-ı Kerim’in bir diğer adı Şifa’dır. Maddi ve manevi hastalıkları iyileşmesine vesile olduğundan dolayı Şifa adı verilmiştir. Kur’an’da bulunan sürelerinin her birinin farklı bir şifa yönü vardır. Uykusuzlukla bazen tek başına başa çıkmak mümkün olmaz. Saatlerce yatakta, gözlerini kapatanlar bir dakikalığına bile uykuya dalamazlar. Sorunla başa çıkmak için Rabbimize yalvarmak ve O’ndan (cc) yardım dilemek en güzel çözümdür. Uyuyamayan kişi diz üstü çöküp 7 kez İhlas suresi okuyup uyku duası yapar ve rahatça uykuya dalar.

Uyku Duası; İnşirah Suresi

İnşirah, gönül ve iç rahatlığı anlamına gelmektedir. Uykusuzluğun en temel nedeni aşırı stres ve sıkıntıdır. Sıkıntı ve stresi olmayanlarda uykusuzluk nadir görülür. İç sıkıntının giderilmesi uykuyu beraberinde getirir. İnşirah Suresi, hiçbir şey düşünmeden deliksiz uyumak için faydalı surelerden biridir. 3 kez İnşirah suresi okunduktan sonra dua edilir.

Uyku Duası; Ya Şafi İsmi

Allah’ın hastalıklara şifa veren ismi Ya Şafi’dir. Uykusuzluk belli bir aşamadan sonra hastalık halini almaktadır. Uyku hastalığı zamanla bedensel rahatsızlığı da neden olmaktadır. Uykusuzluk ile beraber her türlü hastalıklar için 21 kere Ya Şafi isminin okunması tavsiye edilir.

Yorumlar 2

  • S.a ben yorumlari okuduktan sonra kitabi almaya karar verip hemen aldim caresizlikmidir nedir bilinmez ama yorumlarda eger yalan degilse olumlu seyler var tabi allahın taktirinide kalmiş bisey

    • İnşaallah siz de muradınıza kavuşup dileğinizin gerçek olduğuna şahit olacaksınız değerli kardeşim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir