Şükür Duası Nasıl Yapılır

Şükür Duası Nasıl Yapılır Detayları Bilmelisiniz!
Birçok kişi şükür duasının nasıl yapılması gerektiğini sorar, fakat yine birçok kişi bu duanın nasıl yapılması gerektiğini bilmediği için duayı uygun bir şekilde gerçekleştiremez ve bu nedenle içindeki üzüntü ve hüzün ile kalakalır. Birçok değerli kardeşimizden böyle bir bilgi aldığımız ve şükür duası nasıl yapılır sorusunu yönelttiklerini gördüğümüz için, biz de bu yazımızı bu sorunun cevabına ayırdık ve size en doğru şükür duasını aktarmak istedik, şöyle ki:

Şükür Duasının Yapılışı Yanlış Biliniyor; Evvela birçok kişi, şükür duasının yapılışını yanlış bildiği ve özellikle de bu duanın gizli kalması gereken bir dua olduğunun farkına varamadığı için şükür duasının en doğru halini gerçekleştiremez. Oysa ki yukarıda da ifade ettiğimiz gibi şükür duası gizlilik içerisinde yapılır ve kişinin tastamam Cenab-ı Hakk’a yönelmesi ve O’ndan her türlü muradını istemesi şeklinde gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra şükür duası nasıl yapılır diyen insanların birkaç noktaya daha dikkat etmediklerini gözlemlemekteyiz, şöyle ki:

Şükür Duası Aslında Bir Bardak Su ile Yapılır

Yine birçok insanın şükür duasının kabul edilmeme sebeplerinin başında bir bardak su ile yapılması gereken bu duanın şartlarına uyulmaması faktörünün olduğunu da ifade etmeliyiz.
Bu nedenle siz de şükür duası yapmadan evvel yanınıza bir bardak su almalı ve bu bardak suyun üzerine bazı önemli sözcükler okumanız gerektiğini de bilmelisiniz. Bu nedenle sessiz bir yere geçip yanınıza bir bardak su almalı ve şükür duasını gerçekleştirmek için dizüstü çöküp aşağıdaki uygulama ile devam etmelisiniz: İki dizinizin arasına bir bardak su dolu olan bardağı koymalı, bir su dolu bardağın üzerine 7 defa Fatiha Suresi’ni okumalı ve ardından da şu tılsımlı sözcükler ile şükür duasını yapmalısınız: “Allah’ım bütün şükürler ve bütün şükranlar, bütün teşekkürler ve bütün güzellikler senden kaynağını alır ve yine sana döner; işte ben de senin dergahı merhametine şükrümü eda etmek için geldim ve teşekkürümü en güzel şekilde sunabilmek için sana müracaat ettim. Ne olur şükrümü en güzel şekilde kabul eyle ve teşekkürümü, minnetimi, borcumu ve insanlığımı tamamen sana borçlu olduğumu bilmenin huzuru içerisinde olduğumu görerek bana daima merhametinle muamele buyur, beni ve sevdiklerimi her zaman güzellikler içerisinde bulundur.”

Bu güzel ve anlamlı sözleri 2 dizinizin arasına almış olduğunuz bir su bardağı dolusu suyun üzerine okuduktan sonra suyu sağ elinize alıp üç seferde içecek şekilde bitirmelisiniz ve ardından da şükür duasını bitirmelisiniz. Şükür duası nasıl yapılmalı sorusunun cevabını vermiş olduğunuz bu yazı içerisinde aynı zamanda çok önemli bir kaynak tavsiyesinde bulunmak istiyoruz:

Şükür Duası ve Duaların Gücü; Birçok kişi hayat yolculuğunda türlü türlü sıkıntılarla ve türlü türlü engellerle karşılaşır, fakat bu engelleri nasıl aşması ve bu sıkıntıları nasıl çözüme kavuşturulması gerektiğini bilemez. İşte bu konuda size Abdülkadir Çelik Bey’in Kenzül Dua Kitabını gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz. Çünkü bu kitapta bulunan birbirinden faziletli ve etkili dualar hayatınız boyunca karşınıza çıkabilecek her türlü problemi atlatabilmenize vesile olacak son derece güçlü ve etkili dualarla dolu. Bu dua kitabını kesinlikle incelemeli ve içindeki değerli duaları fark etmeye çalışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir