Siğil Duası Nedir

Siğil, elde, yüzde ve vücudun çeşitli yerlerinde çıkan deri rahatsızlığıdır. Genellikle gençlerde ve çocuklarda çıkan siğiller görüntü olarak insanları rahatsız etmektedir. Çocukların elleri yaşanan travmalardan dolayı siğil virüsünün girmesine daha elverişlidir. Siğilin 200’den fazla çeşidi vardır. Çeşitlerine göre tedavi uygulanması şarttır. Nasıl ki tedavileri farklıdır aynı şekilde yapılacak olan siğil duası da siğilden siğile, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Kalem Etkisi Siğil Duası

Siğili olan kişi namaz abdestini alır ve sessiz bir alana geçer. Siğili olan kişi çocuksa işlemi ebeveyni yapar. Kişi 40 defa belirtilen duayı okur. Duayı 40 defa okuduktan sonra kişi eline tükenmez kalem alır ve siğilin etrafını çizer. Tükenmez kalemin renginin siyahi, kırmızı veya mavi olması fark etmez. Çizme işlemi bittikten sonra yeni siğil duası okunur.

Üflenerek Yapılan Siğil Duası

Üflenerek yapılan siğil duası için kişi yine namaz abdestini alır. Abdestini alan kişi kendini kimsenin rahatsız edemeyeceği bir yere geçer. Anlamında Allah’ın şifa veren olduğu geçen dua 3 kere okunur. Okunan dua siğile üflenir. Duaları yaparken Allah’ın izniyle siğilin geçeceğine kalpten inanmak önemlidir. İnanmadan yapılırsa tesirli olmaz. Bir kerede geçmezse 3, 5, 7 veya 40 defa tekrar etmekte fayda vardır..

Buğday veya Arpa İle Yapılan Siğil Duası

Duanın yapılabilmesi için arpa veya buğday çubuğunun olması gerekir. Çubuklarını bulamayanlar direkt arpa veya buğdayın kendisini kullanabilir. 3 adet arpa veya buğday çubuğu siğillere sürülür. Çubuklar siğillere sürülürken 7 defa siğil duası okunur. 3 adet çubuk çürümesi için toprağa gömülür. Gömme işlemi gerçekleştirildikten sonra farklı bir dua daha okunur. Gömülü çubuklar çürüdükçe siğiller de çürümeye başlar.

İşaret Parmağı ve Kağıt ile Yapılan Siğil Duası

İşaret parmağı ile yapılan dua 21 kere okunur. Ayet-i kerime olan dua 21 kere okunur. Okuma işlemi bittikten sonra kişi işaret parmağı ile siğilin etrafını çizer. Çizerken de Allah’ın Ya Şafi ismini zikreder. Kağıtla yapılan siğil duasında ise ayetin kağıda yazılması ve yazılan kağıdın toprağa gömülmesi söz konusudur. Gömerken ayrıca bir dua okunur. Gömülen kağıt çürüdükçe siğil çürür ve geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir