Siğil Duası Nedir Siğil Duası Hangi Gün Okunur

Siğil, HPV denilen bir virüs olup genellikle açık yara ve çiziklerden vücuda bulaşmaktadır. Bu şekilde yayılarak vücudun herhangi bir yerinde çıkan ve ucu iltihaplı gibi bir görünümü olan küçük sert kitleler halindedir. Acı verebilir de vermeyebilir de. Estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturan siğillerden kurtulmak için okunan duaya ise siğil duası denilmektedir. Peki, siğil duası hangi gün okunur?

Siğil Duası Hangi Gün Okunur Okuma Öncesi Neler Yapılması Gerekir

Kötü görüntüsünden yahut acı verici olmasından ötürü siğilin kurutulması gerekir. Hasta, bunun için doktora gitmek istemiyor veya buna vakit bulamıyorsa siğil duası aracılığıyla derdine bir çare arayabilmektedir. Duayı okumadan önce yapılması gereken birtakım şeyler vardır. Bunlar:

  • Dua öncesi abdest alınmalıdır.
  • Duanın okunması için sessiz bir yer seçilmesi önemlidir.
  • Duayı okuyan kişilerin uyku düzeni, kişisel hijyen ve beslenme tarzlarına özen göstermeleri önemlidir.
  • En önemlisi de dua edecek kişi tüm samimiyetiyle inançla bu eylemi gerçekleştirmelidir.

Siğil Duası Hangi Gün Okunur Ve Ne Zaman Tesir Eder

Siğil duası vasıtasıyla vücudun çeşitli yerlerinde çıkan siğillerden kurtulmak mümkündür. Bu duaların siğil çeşitlerine göre farklı okuma tarzları ve dua sırasında yapılacak şeyler vardır. Bu hususta siğil duası hangi gün okunur sorusu önem kazanmaktadır. Duanın okunması için belirli bir gün yoktur. Ancak duanın daha etkili olması ve çabuk tesir etmesi için duanın 7 gün boyunca okunmaya devam etmesi önerilmektedir.

El Üzerindeki Siğil İçin Siğil Duası Hangi Gün Okunur

Ellerin üzerinde çıkan siğillerde önce el temizliği düzgünce yerine getirilir ve abdestli bir şekilde dua okumak üzere hazırlanılır. Allah’ın Şafi ismi hürmetine dua okunmaya başlanır. Dua her siğil için 21 kez olacak şekilde okunmalıdır. Eğer iki elde de siğiller bulunuyorsa aynı işlemler tekrarlanır.

Ayak İçin Siğil Duası Hangi Gün Okunur

Ayakta bulunan siğiller acı veriyor ise çok rahatsız edici olabilmektedir. Bu nedenle okunacak siğil duasından etkili bir sonuç alınabilmesi için izlenecek yol biraz daha farklı olacaktır. Siğil duası hangi gün okunur konusunda gün önemli değildir. Ancak şart değilse de yatsı namazı sonrası en makbul zaman olarak değerlendirilir.

İlk olarak siğilin olduğu bölgenin etrafı mürekkepli bir kalem ile daire içine alınır ve besmele çekilerek dua okunur. Bu işlem siğil iyileşene kadar devam ettirilir.

Siğil Duası Hangi Gün Okunur Ve Nelere Dikkat Edilmelidir

Siğil duasının daha tesirli olabilmesi için uyumadan önce duanın okunması önemli bir ayrıntı olacaktır. Dua okunurken yalnızca Allah’a yalvarmalı araya hiçbir aracı konulmamalı, başka birinin ismi söylenmemelidir. Şifayı verenin Allah olduğu ve bu duanın bir büyü olmadığı akıldan çıkmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir