Siğil Duası Nasıl Okunur

Elde, ayakta ya da vücudun farklı yerlerinde çıkan siğilin geçmesi için okunan dualara siğil duası denilmektedir. Siğil duası nedir ve siğil duası nasıl okunur merak edilen sorulardandır. Bir virüsün deri üstünde enfeksiyon oluşturmasına siğil denilmektedir. Deri üstünde çıkan siğiller pek çok kişinin başına gelen ancak tıpta tedavisi de olan bir hastalıktır. Deri üzerinde çıkan siğillerin geçmesi için farklı farklı dualarda bulunmaktadır. Siğil duası elde, ayakta ya da vücudun değişik yerlerinde çıkan siğillerin iyileşmesi için Allah’a yapılan bir duadır. Siğil duası halk arasında da okunan dualardandır. Siğillerden kurtulmak için siğil duası oldukça eski ve yaygın bir duadır.

Siğil Duasını Nasıl Okumalıyız?

Siğil elde, ayakta veya vücudun çeşitli yerlerinde çıkabilen kısaca cilt üzerinde oluşan küçük küçük noktalar şeklinde oluşan bir cilt hastalığıdır. Siğil bazen acı da verebilen bazen de acı vermeyen ancak görünüm olarak bizi rahatsız eden bir şeydir. Siğiller tedavi edilmediği takdir de siğiller büyüyerek nohut tanesi büyüklüğüne kadar ulaşabilmektedir. Siğiller için siğil duası da okunmaktadır. Siğil duası Allahtan bir şifa dileme duasıdır. Bütün ettiğimiz tüm dualar da olduğu gibi siğil duasını da tüm kalbimizle inanarak etmeliyiz. Siğil duası okurken Allah’ın izniyle cildimiz üzerinde oluşan bu siğillerin kesin geçeceğine kalpten inanmalıyız. Siğil duası nasıl okunur birkaç madde olarak biraz bahsedecek olursak;

  • Siğil duası okunmadan önce siğil duasını okuyacak kişinin abdest alması gerekmektedir,
  • Siğil duasını okumak için sakin bir yer seçilmesi daha uygun olacaktır,
  • Siğil duası okunurken içten ve gönülden dua edilmesi duanın kabulü için daha uygun olacağı unutulmamalıdır. Bu yüzden siğil duasın okurken tüm kalbimiz ile geçeceğine inanarak okumalıyız.

Siğil Duası Kaç Defa Okunmalıdır?

Cilt üzerinde oluşan ve küçük noktalar şeklinde çıkmaya başlayan bir cilt hastalığı olarak bildiğimiz siğil bir enfeksiyon türüdür. Genel olarak siğiller deri üzerinde toplu iğne başı büyüklüğünde kabarıklar şeklinde ve deri renginde olan kabarıklar olarak çıkmaktadır.  Siğiller eğer tedavi edilmez ise siğiller yaklaşık nohut tanesi büyüklüğüne kadar ulaşabilir. Siğillerin geçmesi için okunan siğil duası deri üzerinde çıkan siğillerin geçmesi için Allahtan şifa istemek için okunulan bir duadır.

Farklı farklı siğil duaları bulunmaktadır. Siğil duası okuyacak kişinin dua Kuranı Kerim ayetlerine dayandığı için duayı abdest alarak okuması daha uygun kabul edilmektedir. Siğil duasını 3 kere üst üste okunmasının makbul olduğu bazı kaynaklarda geçmektedir. Ancak bu siğil duasının 7 veya 40 kere okunması gerektiği geçen kaynaklarda bulunmaktadır.

Siğil duası nasıl okunur ve siğil duası kaç kez okunmalıdır bunlar siğil duası okunmadan önce öğrenilmesi ve siğil duası okurken uygulanması açısından önem verilmesi gereken konulardır. O yüzden siğillerden kurtulmak için okunan siğil dualarını okumadan önce siğil duası nasıl okunur ve kaç kez okumamız gerekiyor öğrenmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir