Siğil Duası Hangi Gün Okunur

Değerli mümin kardeşlerimiz, siğil, herkesin mustarip olduğu bir hastalıktır, fakat bu hastalıktan kurtulmak için siğil duası isimli mübarek dua birçok kişinin bu hastalıktan kurtulmasına vesile olan oldukça değerli ve son derece güzel bir uygulamadır. Ne var ki birçok kişi siğil duasının hangi gün okunması gerektiğini bilmediği için yanlış adımlar atar ve bu duanın faziletinden mahrum kalarak hastalıkla yaşamaya devam eder. Bu anlamda size siğil duası ne zaman okunur sorusunun cevabını vermeye çalıştık ve aşağıda siğil duasının hangi vakitlerde okunması gerektiğini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Cuma Gecesi Yatsı Ezanından Sonra

İslam alimleri siğil duasının cuma gecesi yatsı ezanından hemen sonra 3 defa üst üste okunmasının faziletli bir sonuca vesile olacağını ve kişinin bu hastalıktan kısa süre içerisinde kurtulup şifa bulmasına vesile olacağını ifade ederler. Bu nedenle bir kişi cuma gecesi (yani cumayı cumartesiye bağlayan gece) yatsı ezanından hemen sonra siğil duasını gerçekleştirirse Allah’ın izniyle kişi hastalık ve sıkıntılarından kurtularak şifa ve rahmet içerisinde hayatını sürdürecektir.

Pazar Günü Sabah Ezanından Hemen Sonra

Yine İslam alimlerinin rivayetlerini incelediğimizde ve onların mübarek söylemlerine kulak verdiğimizde bir kişinin pazar günü sabah ezanından hemen sonra siğil duasını yapması halinde bu musibet hastalıktan kurtulacağı ve siğillerinin de kısa süre içerisinde dağılıp gideceği şeklinde önemli bir bilgi ile karşılaşırız. Bu nedenle siz de siğil duasını pazar günü sabah ezanından hemen sonra gerçekleştirerek Allah’ın merhametine sığınmaya ve Ondan şifa ve rahmet talep etmeye çalışabilirsiniz. İnşallah bu durumda kısa süre içerisinde sıkıntılarınız son bulacak ve hastalıklarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Salı Günü Öğle Namazından Hemen Sonra

Salı günü öğle namazından hemen sonra okunacak olan siğil duasının da son derece etkin bir role sahip olduğu ve kişinin bu hastalıktan kurtulup şifaya mazhar olmasını sağladığı bilinmektedir.Bu nedenle birçok İslam alimi, salı günü öğle namazını müteakip okunacak siğil duasının etkili olduğunu ve kişiyi ortalama 1 hafta içerisinde bu illetten ve sıkıntıdan kurtardığını beyan etmişlerdir, bizler de bu beyanları esas alarak bu duayı bu vakitte uygulamaya çalışmalıyız. Bununla birlikte İslam alimlerine göre bir kişi cuma namazını kıldıktan hemen sonra kendisi için ya da bir başkasının siğili için dua etmeye başlarsa, Cenabı Hak cuma namazının yüzü suyu hürmetine o kişinin ya da çevresindeki insanın siğilini ortadan kaldırarak ona rahmet hazinesinden güzellikler bahşedecek ve onu faziletlere mazhar kılacaktır. Bu nedenle cuma namazını kıldıktan sonra siğil duasını herhangi bir kişinin uygulaması da kısa süre içerisinde etkin bir role sahip olmasına vesile olacaktır inşallah. Evet, size siğil duası hususunda hangi vakitlerde bu duayı okumamız gerektiğini anlatmaya çalıştık, bunun yanı sıra Kenzül Dua isimli muhteşem kitabı da tavsiye etmek istiyoruz. Çünkü bu kitapta şifa ve rahmet kazanabilmek için uygulanabilecek yüzlerce dua olduğu gibi fakirlik illetine son verip zenginlik ve bolluğa kavuşabilmek için de harika uygulamalar bulunmaktadır. Allah’a emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir