Sekine Duası Nedir Ve Sekine Duası Ne Zaman Yapılır

Dua biz insanların vazgeçemeyeceği bir durumdur. Yaradanla bağın kuvvetli olması kişinin sıklıkla dua etmesine bağlıdır. Sekine duası da kişilerin ettiği dua ile yaradanla sıkı bir manevi ruh haline girmesine etki eder. Sekine duası ne zaman yapılır? Aslında sekine duası kişinin istediği her zaman yapabileceği bir duadır.

Sekine kelime anlamı olarak sakinlik ve ruh ferahlığı, huzur anlamına gelmektedir. Ve bu sekine duası tüm bu manevi huzura ulaşmak için okunan duadır. Bu dua islam alimleri içinde okunması tavsiye edilen dua çeşitidir.

Sekine Duası Ne Zaman Yapılır Ve Etkisi Nedir?

Sekine duası her türlü manevi yada maddi sıkıntılar için okunabilir. Kişilerin yaşadığı ruhsal sıkıntılar için okunabilir ve aynı zamanda kişinin başına gelmiş maddi manevi tüm musibet sıkıntı bela ve dertler için okunabilir. Sekine duası ne zaman yapılır? kişilerin kendini ruhsal anlamda sıkıntıda hissettiği zaman okunabilecek etkili bir duadır.

Etkisine bakacak olursak bu duayı düzenli şekilde okumaya devam eden kimselerin belalardan ve sıkıntılardan kurtulma etkisi yaşamıştır. Kişiler manevi huzura ve rahatlamaya kavuşmuştur.

Sekine Duası Ne Zaman Yapılır Ve Anlamı Nedir?

Sekine duası, içinde bir çok ayet bulunmaktadır. Bu ayetlerin içerdiği genel mana Allah’ın varlığı üzerinedir. Ve Allah’ın sıfatlarını içerir. Allah’ın rahmetinden bahseder ve ne kadar çok bağışlayıcı olduğundan. Her zorluğun arkasından bir kolaylık verdiğinden bahseder ve Allah’ın herşeye gücü yetttiğinden.

Sekine Duası Ne Zaman Yapılır Ve Ne İçin Okunur?

Sekine duasını manevi sıkıntıda olan kimselerin okuyarak sıkıntıdan kurtulup huzura ermesi mümkündür. Duanın içerdiği tüm ayetler okuyan kimsede tesirli etki bırakmaktadır. Kişiler olmasını istediği ya da kurtulmak istediği sıkıntı ve zorluktan kurtulmak için okurlar.

Bu dua için önce niyet edilerek başlanır. Sonrasında besmele çekilir tövbe edilir ve sekine duası tam 19 kez okunmalıdır. İslam alimleri bu sayıyı özellikle duanın daha makbul olması için vermiştir.

Sekine Duası Ne Zaman Yapılır Ve Kimler Tarafından Okunur?

Bu dua tüm inananların yapabileceği bir duadır ve herkesin kadın erkek inanan tüm kardeşlerin yapabileceği bir duadır. Dualarda önemli olan niyet etmektir. Dualara başlamadan önce iyiliğe güzelliğe niyet edilmelidir. Sekine duası ne zaman yapılır sıkıntıya düşülen her an ya da insanın içinden geldiği her zaman yapabilir. Dua aracısız yaradana ulaşılmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir