Sekine Duası Ne için Okunur

Sekine Duası Ne için ve Hangi Amaçla Okunur Müthiş Bilgiler

Değerli okurlarımız, bu yazımızda sekine duası ne için okunur sorusunun cevabını izah etmeye çalışacağız ve bu yazımızı okuduktan sonra bu mübarek duanın hangi amaçla okunması gerektiğini açık bir şekilde anlamış olacaksınız. Evvela sekine duasının muazzam bir perspektife sahip olduğunu ve tabiri caizse geniş spektrumlu antibiyotik gibi her iş ve her dilek için okunabileceğini ifade etmeliyiz, ardından da teker teker maddeler halinde ilerlemeliyiz.

1- Sekine duası, kişinin fakirlik illetini geride bırakıp zenginlik ve bolluk içinde bir hayata nail olabilmesi için okunabilecek bir duadır, bu amaç için her cuma gecesi yatsı namazından hemen sonra sekine duasının 7 defa üst üste okunması yeterlidir ve bunun tam 4 hafta boyunca devam ettirilmesi gerekmektedir. Yani bir kişi fakirlik illetinden kurtulup zenginlik içinde yaşamak istiyorsa sekine duasını cuma geceleri yatsı namazını müteakip 7 defa okumalı ve bunu 4 hafta boyunca sürdürmelidir. Bu sayede Allahu Teala o kişinin bolluk ve bereket içerisinde ferah ve rahat bir ömür yaşamasını sağlayacaktır inşallah.

2- Yine sekine duası, kişinin aile içerisindeki huzursuzluğun giderilmesi, mutluluk ve saadet ile dolup taşması ve çevresindeki insanlar tarafından takdire şayan biri olarak görülmesi maksadıyla okuyabileceği son derece etkili bir niyaz olarak bilinmektedir. Zaten tarihte bize aktarılan rivayetleri incelediğimizde birçok kişinin sekine duasını huzur ve mutluluk maksadıyla okuduğunu görebiliyoruz, bu anlamda sahabe efendilerimiz bu duayı günde 1 defa okumayı adet haline getiren kişinin huzur ve saadetten bir an bile ayrılmayacağını özellikle bildirmişlerdir.

3- Sekine duası kişinin aşk hayatında güzellikler yaşayabilmesi, çevresindeki insanlara şirin ve tatlı görünebilmesi, onların ilgisini çekip adeta güzellik abidesi haline gelebilmesi maksadıyla da okuyabileceği bir uygulamadır. Bunun için bir kişi her sabah namazından sonra sekine duasını 7 defa üst üste okumalıdır ve bu okumalar sonrasında da 7 defa Fatiha Suresi’ni içtenlikle telaffuz edip Allah’a yönelmeli ve kalbindeki aşkı kendisine ihsan etmesi için niyazda bulunmalıdır.

4- İslam alimleri sekine duasının kişinin kötü enerjilerden ve musibetlerden korunabilmek maksadıyla da okunabileceğini bilhassa dile getirmişlerdir. Bu nedenle bir kişi herhangi bir kötü enerjinin etkisinden tamamen kurtulmak ve sıyrılmak istiyorsa, bu mübarek niyaz ile Allah’a yönelmenin tadını ve huzurunu yaşamaya çalışmalıdır; çünkü birçok kişi bu mübarek dua ile kendisine musallat olan kötü enerjileri, bahtsızlığı, şanssızlığı ve huzursuzluğu tamamen def edip hayat yolculuğunu mutluluk ile taçlandırmayı başarmıştır. Evet, size sekine duası ne için yapılır sorusu bağlamında en doğru aktarımları sunmaya çalıştık, inşallah faydamız dokunmuştur, Allah’a emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir