Şahmeran Duası Anlamı ve İçeriği Nedir

Şahmeran duasının manasını bilen ve bu duanın enerjisine sığınan kişiler, hayatları boyunca gam ve keder gibi menfi duyguları aşıp daima güzel bir hayata nail olurlar; zaten tecrübeyle sabittir ki şahmeran duasına riayet edenler, insanların gözdesi olagelmiş ve her daim güzel günlerin ışığına ve hidayetine nail olmuşlardır.

Şahmeran duası istekler oluşmasını istedikleri olaylar ve arzuladıkları dilekler için okunur. Şahmeran duası sevgi, dilek,kısmetin açılması ve muhabbetlerin güçlenmesi gibi durumlarda çok sık okunan bir duadır. Kişiler kötü gözlerden ve nazar gibi durumlardan korunmak ve ötelemek için de okuyabilir.

Dua okumak her insana ayrı bir manevi haz ve mutluluk vermektedir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken bilgiler içinde mutlaka Allah’dan hayırlısı dilenmelidir. Niyetler dua ederken çok önemlidir. Kişiler kendileri için istedikleri her hayrı başka müslüman kardeşleri için de istemelidir. 

Şahmeran Duası Gerçek Manası Nedir?

Yaratıcı Allah’tan başka ilah olmadığını ve Allah’ın sonsuz rahmet ve merhamet sahibi oluşunu anlatır. Rabbimizin bizim açıktan ya da gizliden olan herşeyimizden haberdar olduğunu anlatır. Herşeyi bilendir,işitendir ve görendir. Herşeye gücü yeten rabbimin sonsuz rahmetini anlatır. Gücünü ve kudretini anlatır. Bu güç ve kudret herşeye yetecek seviyededir.

Şahmeran Duası Okurken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Her duada olduğu gibi şahmeran duası için de niyet oldukça önemlidir. Kişilerin niyeti temiz ve güzel olmalıdır.
  • Duaya başlamadan önce hacet namazı kılmak alimler tarfından tavsiye edilmiştir.
  • Nazar ve göz değmesinden korunmak isteyenler düzenli olarak 7 kere okumalıdır. İsteği olanlar bizzat kendi okumalıdır.
  • Kısmetin açılması için okunacaksa düzenli olarak 21 gün okunması gerekir. Bu durumda 7 defa okumak makbule geçer.
  • Kişilerin aklına gelecek ve gönlünde olan her türlü dilek ve duaları için 41 defa okumaları gerekir. Ve hikmet sahibi yüce yaradandır. Herşeyin hayırlısını dilemek ve tevekkül etmek şartttır.

Şahmeran Duası Kimler Tarafından Okunabilir?

Bu dua için bir kriter ya da kısıtlama söz konusu değildir. Dileği olan gönlünden temiz niyetler geçiren herkes bu duayı rahatlıkla okuyabilir. Aklı bali olmuş kadın, erkek ve gençler okuyabilir. Duaların gücüne ve faziletinen inanmak gerekir. Ama en sonunda nihayet karar verecek olan yüce Allah’tır. Bu durumda tevekkül sahibi kimseler her daim kazanan olacaktır.

Şahmeran Duası Nasıl Okunursa Daha İyi Olur?

Öncelikle kişilerin ne için okuyacağını belirlemesi gerekir. Şahmeran duası içeriği ve etki alanı oldukça geniştir. Okunacak niyete göre okunacak sayı belirlenir. Belirlenen sayı sonrası niyet edilerek güzel bir abdest alınır. İstenirse hacet namazı kınır ve temiz bir ağız ve gönül ile dua inanılarak okunur. Okurken manasını düşünmekte fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir