rüyada saç görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Saç Görmek Sizi Korkutmasın!

Rüyada Saç Görmek Nasıl Tabir Edilir?

Rüyasında saç gören kişi, rüyasını; kadın veya erkek oluşuna göre yorumlamalıdır. Rüya sahibi bir kadınsa, gördüğü saç; kadının güzellik, güç, kariyer ve özgürlüğü manasına gelmektedir. Rüya sahibi kadın; hayatını rayına oturttuktan sonra harcayacağı aşırı emekle birlikte çok güçlü bir kariyer edinecektir şeklinde tabir edilir. Edindiği kariyerin sağladığı ekonomik refah sayesinde, güzelliğine güzellik katacaktır ve özgür bir kadın olarak anılacaktır yaşadığı toplumsal çevrede.

Rüya sahibi bir erkek ise rüyasını; hayatına alacağı yeni bir kadına ve bu kadının kendisine ihtiyaç duymayan, ayakları üzerine basan biri olacağına asla zayıf kişilikte biri olmayacağına yormalıdır. Rüya sahibinin hayatındaki kadın her düşüşünde ağlayan ve yerden kaldırılmayı bekleyen şımarık bir çocuk gibi davranmayan kendi başına yaralarını sararak kalkmayı başaran bir kadın olacaktır. Ayrıca yapılan bir yoruma göre; iki cins için de ekonomik anlamda güçlenip sıkıntılarının atlatılacağına delalet eder.

Rüyada Saç Yolmak

Rüyasında saç yolduğunu gören kişi, rüyasını; kendi saçını veya başka birinin saçını yolup yolmadığına göre yorumlamalıdır. Rüyasında kendi saçını yolduğunu gören kişi, rüyasını; uzun yıllar harcadığı derince emeğinin karşılığında edindiği sosyal statüsünü bir anlık değişimiyle yitireceğine yormalıdır. Çünkü rüya sahibi alışmış olduğu ve tek düze gittiğini düşündüğü sosyal ilişkilerinden anlık bir sıkkınlık yaşayacaktır. Maalesef kişi statüsünü kaybettikten sonra kendisine sağladığı toplumsal saygının farkına varacaktır fakat artık çok geç olmuştur.

Rüya sahibi, kendi saçı dışında başka birinin saçını yoluyorsa; hayatında çok fazla zorluklar çeken, çeşitli imkansızlıkları aşmaya çalışmış ve en sonunda da başarılı olabilmiş birine çok büyük haksızlık yapacağına yormalıdır, rüyasını. Alimler, rüya sahibinin insanlara önyargılı yaklaşmamasını, insanlarla empati kurmasını ve olayların perde arkasına derince bakabilmelerini salık vermektedirler.

Rüyada Saç Kesmek veya Kestirmek

Bu rüya kişinin kendi saçlarının kesildiğini veya kendisinin kestiğini görmesine ve başkasının saçlarının kesildiğini görmek ile başkasının saçlarını rüya sahibinin kesmesi veya rüyada görülenin kesmesine göre değişik manalar barındıran bir rüyadır. Rüya sahibi kendi saçlarını kestiğini görüyorsa, rüyasını; kendi elleriyle ve iradesiyle girişeceği bir suça, asla iradesizliğinin arkasına saklanmadan üzeceği insanlara yormalıdır.

Ayrıca rüya sahibi saçlarını başkasının kestiğini görüyorsa, rüyasını; çivi çiviyi söker anlayışıyla kendisine müdahale edecek birine çok fazla güvendiğine yormalıdır. Rüya sahibi herhangi birinin saçlarını kendisinin kestiğini görüyorsa; bu kişinin kendine yetebilen, söküğünü diken bir terziye dönüştüğüne ve asla birilerine ihtiyaç duymayan biri olduğuna delalet eden bir rüya görmüştür.

Rüyada görülen kişinin saçlarını rüya sahibi kendisi kesiyorsa; elinde olmayan nedenlerden ötürü herhangi birine olumlu veya olumsuz etkide bulunacağına ve kişiyi baskılayacağına delalet eden bir rüya görmüş demektir. Ayrıca rüyada görülen kişi kendi saçlarını başkası kesiyorsa, bu rüyada görülen kişinin; kendine yetemeyen, insanların etkilerine çok açık bir yapıda olduğuna yorumlanan bir rüyadır.

Rüyada Saçın Uzaması

Rüyasında saçlarının uzadığını gören kişi, rüyasını; sağlık sorunlarının bedenini ve ruhunu terk ettiğine, sağlıklı bir ömür kazandığına ve uzun bir ömür süreceğine yormalıdır. Rüya sahibinin bedeni ve ruhu hastalıklardan kurtulduğundan, kişi güç, kuvvet kazanmakta ve ruhsal bir standart yakalamaktadır. Bu durum kişiye başarının kapılarını aralar, kişinin lider konumuna yükselip toplumda yol gösteren birine dönüşmesini sağlamaktadır.

Rüyasında başkasının saçlarının uzadığını görmek; rüya sahibinin gördüğü kişinin giriştiği haram kazançla birlikte toplumda saygı görecek bir statü yakalayacağına delalet eder. Fakat haramla gelen haramla da gider anlayışıyla; rüya sahibinin gördüğü kişi ailesinden herhangi birinin karışmış olduğu yasa dışı olayları kapatmaya çalışırken malını mülkünü ve sosyal saygısını kaybedecektir şeklinde tabir edilir.

Rüyada Saç Taramak

Rüyasında saçlarını taradığını gören kişi, rüyasını; hayatında yolunda gitmediğine inandığı, kendisini düzensizliğiyle rahatsız eden ve kendince birçok hata yapmasına neden olan bazı durumlarını düzeltmeye çalışacağına, tam zamanında uyguladığı etkili müdahaleler sayesinde artık gözüne batmayacak kadar küçülecek düzensizliklerine ve sıkıntılarına yormalıdır. Rüya sahibi, özellikle özel hayatıyla alakalı ortaya çıkan küçük bir problemi zamanla gözünde büyütecek ve kendisine büyükçe bir sıkıntı haline getirecektir. Kendisine sıkıntı yaptığı durumu mantıklı çözüm yolları arayarak çözmeye çalışacaktır.

Aynı zamanda rüya sahibinin analiz yeteneğini kullanarak öngörü yeteneğinden de yararlanması kendisine birçok avantajlı duruşlar sağlayacaktır. Böylece hayatında eksik, dağınık ve sıkıntılı bulduğu ne varsa düzeltme fırsatı yakalayacaktır. Ayrıca alimlerin yapmış oldukları bir yoruma göre de; rüya sahibi çok uzun süreli, sıkı sıkıya bağlılık duyacağı bir dostluk geliştirecektir fakat kişinin çok değer verdiği ve baya fedakarlık yaptığı kişiden yana hiç beklemediği tepkiler görüp beklentilerini çöpe atacağına delalet eder.

Rüyada Uzun Saç Görmek

Rüyasında uzun saç gören kişi, rüyasını; hayatında etkilerini silmeye çalıştığı, izlerinden kurtulmaya çalıştığı psikolojik bir yaşantısının daha çok uzun zamanlar kendisine eşlik edeceğine yormalıdır. Rüya sahibi, geçmiş hayatında tam anlamıyla emin olmadan attığı bir adımının pişmanlığını her nefesinde hissederek yaşayacağına ve bu pişmanlığını anlattığı az sayıdaki insanlarca kendisine tabakta sürekli sunulacağına delalet eder. Kişi bu durumlardan dolayı unutamaz ve izlerini yıllarca omuzlarında taşır maalesef.

Ayrıca alimlerin yapmış olduğu bir diğer yoruma göre; rüya sahibi için hayra, bilgi haznesinin aratacağına ve böylece kaliteli fikirler üreteceğine delalet eder. Kişi edindiği bilgileri daha önceki bilgileri üzerine inşa ederek hayatında yeni çığırlar açacaktır. İnsanlarla gireceği fikirsel fırtınalardan saygı duyulan ve özenilen bir bilinç olarak çıkacaktır şeklinde tabir edilir.

Rüyada Kısa Saç Görmek

Rüyasında kısa saçlı birini gören kişi, rüyasını; kendine güvenen, öz denetimi, otokontrolü yüksek ve öz benlik değeri yüksek biriyle iletişime geçeceğine yormalıdır. Çünkü kısa saçlı olmak insanlarda özün gelişmesini gerektirmektedir.

Ayrıca rüya sahibi kendisini kısa saçlı olarak görüyorsa, rüyasını; kendisine güvenmediğine, öz eleştirilerini çok ağır verdiğine ve kendisine değer vermediğine yormalıdır. Rüya sahibi yaşadıklarının tek sorumlusu olarak kendisini görmekte ve kendisine acımasız davranarak çevresindeki insanların oluşturduğu olumsuzluğu kendisinden çıkarıp rahatlamaktadır maalesef.

Rüyada Siyah Saç Görmek

Rüyasında siyah saç gören kişi, rüyasını; eşinin veya sevdalısının kendisine sadık, sabırlı, yumuşak huylu ve dürüst, ne istediğini bilen ve kimliğinin oluşumunu tamamlayan biri olacağına yormalıdır. Rüya sahibi hayatına aldığı insana değer vermekte, o kişinin gelişmesini ve bakış açısını değiştirmesini böylece olaylara, hayata ve aleni durumlara bakışının genişlemesini sağlamaya çalışmaktadır. Rüya sahibinin bu iyi niyetli çabası ve isteği karşısındaki insanda bir ışık gibi parlayacaktır. Böylece uzun ömürlü bir iletişim ve sevgi bağı kurulabilecektir.

Rüyada Kızıl Saç Görmek

Rüyasında kırmızı saçlı birini gören kişi, rüyasını; insanlarla ilgili algısının kırmızı renk kadar sıcak, hareketli ve inişli çıkışlı duygularla kaplı olduğuna veya bu tarzda bir döneme gireceğine yormalıdır. Çünkü kişi yaşamında bazı dengesizlikler yaşayacak, git gel yaşadığı ve kararsız kaldığı düşüncelerinde ilk başta bir çöküş yaşayacak daha sonra ise düştüğü yerden çok mükemmel bir güçle kalkacaktır şeklinde tabir edilir. Bu yaşananlar kişide hareketliliğe, sıcak kanlılığa ve dengesizliklere neden olacaktır.

Ayrıca rüya sahibi, rüyasında kendisini kızıl saçlı görüyorsa, rüyasını; çevresinde biriken yeni insanların kendisinde yeni alışkanlıklar geliştireceklerine ve kendisinde çok şık duracak, çevresindekilere kendisini tatlı ve sempatik gösteren özellikler kazandıracaklarına yormalıdır.

Rüyada Sarı Saç Görmek

Rüya sahibinin çevresinde her ne yaparsa yapsın dikkat çektiğine, insanların bakışlarının hep kendisinde olduğuna ve iyi veya kötü yaptığı ne olursa olsun hep iyiye yorulduğuna delalet eder. Ayrıca kişi başka birinin sarı saçlı olduğunu görüyorsa; etrafını arsız insanların sardığına, bu insanların kendisine karşı işledikleri bir kusurda özür dilemeyi bırak rüya sahibini suçlayacaklarına delalet eder. Bu yüzden alimler, rüya sahibinin bu rüyasından sonra sosyal aktivitelerini azaltması gerektiğini ve temkinli davranması gerektiğini salık vermektedir.

Rüyada Kıvırcık Saç Görmek

Rüyasında kıvırcık saç gören kişi, rüyasını; işlerinin sarpa saracağına, bazı olumsuzluklar yaşayacağına ve bozulan işlerinin kafasını işgal edeceğine yormalıdır. Rüya sahibi farkında olmaksızın attığı adımların bedelini işlerinin karışmasıyla, bir türlü yolunda gitmemesiyle ödeyecektir. Ayrıca yapılan bir diğer tabire göre; kişinin evli veya bekar olması fark etmeksizin hayatıyla alakalı yaşayacağı güzel günlerin geldiğine ve mutluluk dolu olunacağına da delalet eder.

Rüyada Yumuşak ve Bakımlı Saç Görmek

Rüyasında yumuşak ve bakımlı saçları olduğunu gören kişi, rüyasını; hayal bile edemeyeceği güzellikte arkadaşlıklar kuracağına, ekonomik durumu hiç beklemediği bir anda gelişip ev ve araba hayaline ulaşacağına yormalıdır. Rüya sahibi, bazı maddi yetersizlikler içerisine girdikten sonra durumunun hiç düzelmeyeceğini düşündüğü bir anda parasal bir u dönüşü sağlayacak ve maddi anlamda rahatlayıp nefes alacaktır şeklinde tabir edilir.

Rüyada Bakımlı Saç Görmek

Rüyasında bakımlı saçları olduğunu gören kişi, rüyasını; emek harcadığı, severek ilgilendiği ve hayatının uğruna ortaya koyduğu birkaç amacının en güzel ve doyum verici şekliyle gerçekleşeceğine yormalıdır. Rüya sahibi döktüğü terin hakkını en güzel şekilde alacaktır. Aldığı sonuç kendisini tatmin ettiği kadar huzura kavuşturacaktır şeklinde tabir edilir. Ayrıca rüyasında başka bir insanın bakımlı saçını görüyorsa, rüya sahibi; en erken zamanda herhangi bir çevreden karşılaştığı biriyle çok yakın ve derin bir dostluk ilişkisi kuracağına yormalıdır, rüyasını. Edinilen bu arkadaşlık kişiye hayatı boyunca birçok avantaj sağlayacak ve kişinin kötülüklerden de sıyrılmasını sağlayacaktır.

Rüyada Çirkin Saç Görmek

Rüyasında kendisiyle birlikte başka birinin de saçlarını bakımsız, taranmamış ve yıpranmış görüyorsa, rüya sahibi, rüyasını; yaşamı boyunca belirlediği ve olmasını en çok istediği fakat oldurmadığı hedeflerinin var olduğuna yormalıdır. Kişi hedefler belirlemede ve bu hedefler için gereken isteği de kendi içinde ateşlemektedir fakat harekete geçemediği nokta hedefleri için harcaması gereken efordan geri durmasıdır. Kişi yaşamıyla alakalı bu olumsuzluğu da hallederse isteyip ulaşamayacağı hiçbir şey kalmayacaktır.

Rüyada Vücutta Saç Çıkması

Rüyasında saç çıktığını gören kişi, rüyasını; kısa bir süre içerisinde bir evladının olacağına veya cildinden bir çıkıntının oluşup yükseleceğine delalet eder. Ayrıca vücudun farklı bölümlerinden çıkan saçlar farklı anlamlar içermektedir. Mesela kulağından saç çıktığını gören kişi, rüyasını; kulağındaki bir sağlık problemine ve ayrıca dedikoduların kulağını deleceğine yormalıdır. Çünkü rüya sahibi; kendisini olumsuz etkileyecek birçok olumsuz bilgi edinecektir.

Ayrıca koltuk altından çıkan saçlar; rüya sahibinin, dileklerinin kabul olacağına, isteklerinin yerini bulacağına ve kolay bir hayat yaşayacağına yorulur. Avuç içinde saçlarının çıktığını gören kişi, gördüğü rüyasını; elinin bollaşacağına, beklemediği bir anda ekonomik bir nefes alacağına yormalıdır. Son olarak ağzından saç çıktığını gören kişi, rüyasını; hiç hak etmeyenler hakkında kötü sözcükler kuracaktır ve bu insanları üzecektir şeklinde anlamlandırmalıdır.

Rüyada Saçların Gürleşmesi

Rüyasında saçlarının gürleştiğini gören kişi, rüyasını; içindeki bilgi birikiminin, özlemin coşkunun ve aşırılığın arttığına yormalıdır. Kişi içindekini çoğaltıp arttıracak ve bunu insanlara da aktaracaktır şeklinde tabir edilir. Alimlerin ayrıca yapmış olduğu bir yoruma göre; rüya sahibi için bolluk ve berekete delalet eden bir rüyadır. Rüya sahibinin eline kısa süre yüklü miktarda para geçeceğine ve rahat bir soluk alacağına yorulur.

Rüyada Peruk Takmak

Rüya sahibinin kısmetinin açılacağına, hayırlı bir ilişkiye başlayacağına ve insanlarla iletişimi mükemmele yakın birine dönüşeceğine delalet eder.  Ayrıca rüya sahibinin içerisinde bulunmak istemediği bir durumda varmış gibi davranacağına, insanlara destek sunuyormuş gibi davranacağına ve yalan söylediği halde doğruyu söylüyormuş gibi görüneceğine delalet eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir