Nohut Büyüsü Sevenlerin Arasına Fitne Sokar, Onları Ayırır

Ayırma büyülerinin en tesirlisi nohut büyüsüdür

Nohut büyüsü, ilk defa Orta Asya Türkleri tarafından uygulanan en etkili ayırma büyülerinden biridir. Çok hızlı bir şekilde tesirini gösteren bu büyüye “Büğ-i Türkemen” de denir. Eski Türkçede büğ kelimesi büyü anlamındadır. Nohut büyüsü için Anadolu’da “hububat büyüsü” tabiri de kullanılmaktadır.

Nohut büyüsünün iki türü vardır. Bunlar Türk tarzı nohut büyüsü ile Fars tarzı nohut büyüsüdür. Orijinal olanı Türklerin uyguladığı büyüdür. Türklerde nohut büyüsü yapan kişiye “kam” denir. Kam bu büyüyü istediği kişiye birkaç günlük bir eğitimle öğretebilir. Ama bu usta-çırak ilişkisinde gizlilik esastır.

Nohut büyüsü niçin yapılır?

Nohut büyüsü kadın-erkek arasındaki muhabbeti ve sevgiyi bitirip ilişkileri sonlandırmak amacıyla yapılır. Orta Asya’daki Türkler, bu büyüyü daha çok gönlü başka bir erkeğe kayan kızlarını korumak üzere yaparlardı. Asıl amaç ise mirasın bölüşülmemesi ve evliliğin genellikle amca çocukları arasında yapılmasıydı.

Nohut büyüsü Türklerden İranlılara geçince büyünün mahiyeti değişti. Bu aşamadan sonra büyü evli çiftleri ayırmak için de kullanılmaya başlandı ve tehlikeli bir hal aldı. Çocukları korumak amacıyla başvurulan nohut büyüsü “yuva yıkan büyü” haline geldi.

Müneccim başlarının Osmanlı saraylarında yaptıkları nohut büyüsü

Nohut büyüsünden bahsedileceği zaman mutlaka Osmanlıdaki saray entrikalarına değinmek gerekir. Bilindiği gibi Osmanlı sarayında şehzadelerin yetişme döneminde ve tahta çıkışlarda çok fazla entrika çevrilirdi.

Bu entrikaların en meşhurları şehzadeleri ya bazı cariyelere aşık ettirmek ya da onları asıl eşlerinden soğutmak biçimindeydi. Bu amaçla sarayda büyü işleri ile uğraşan ve cinlerle irtibata geçtiğini söyleyen kişiler çalıştırılırdı. Bunlara müneccim başı denirdi.

Müneccim başları entrikaları yürütmek için genellikle domuz yağı büyüsü, saç büyüsü ya da nohut büyüsünü kullanırdı. Bazı durumlarda nohut yerine Osmanlı saraylarında mercimek de hububat büyüsü mahiyetinde kullanılırdı.

Nohut büyüsü nasıl yapılır?

Nohut büyüsü, sayı sistemlerine dayanan bir büyüdür. Ayrılmaları istenen kadın ve erkek için bu kişilerin isimlerindeki harflerin sayısına göre nohut alınır ve hafifçe ıslatılır.

Günümüzde Latin harfleri ile yazı yazdığımız için nohut büyüsünü şu anki alfabe ile yapmak doğru değildir. Eski Türklerde kelimeler yazılırken bütün sessiz harfler yazılırdı. Ancak sesli harflerin sadece ilki yazılır geriye kalanlar yazıda gösterilmezdi. Yani bir kişinin adında kaç sessiz harf varsa ona 1 sayı daha eklenir ve nohut sayısı tespit edilirdi.

Nohutlar ıslatıldıktan sonra gece kurumaya bırakılırdı. Islatılan nohutların güneş görmemesine azami özen gösterilirdi. Çünkü eğer nohutlar güneş görürse ayırma büyüsünün bağlama ve aşık etme büyüsüne dönüşeceğine inanılırdı.

Nohutlar iyice kuruduktan sonra kadın ve erkeğin isimlerindeki harf sayısına göre nohutlar iki kısma ayrılıp iki ayrı bez parçasına sarılırdı.

Nohutların içine yarım avuç kadar tuz konularak bezler iyice bağlanırdı. Ardından ilk gün birinci bez parçası, ertesi gün ise ikinci bez parçası ateşe atılırdı. Birinci gün mutlaka kadını temsil eden nohutlar, ikinci gün ise erkeği temsil eden nohutlar ateşe atılmalıdır.

Nohut büyüsünde nohutlar ateşe atıldığında söylenen sözcükler

Orta Asya Türk büyülerinin tılsımlı sözcükleri “Irk Bitig” denilen kitapta yazılmıştır. Bu kitabın günümüzde birçok kopyası mevcuttur. Ancak nohut büyüsünün sözleri bu kitapta bulunmamaktadır. Çünkü bu büyünün toplumda ciddi zararlara neden olabileceği düşünülmüştür. Bu nedenle nohut büyüsünün tılsımlı kelimeleri kuşaktan kuşağa sözlü olarak ezberlenerek aktarılmıştır.

Bu tılsımlı sözcükler nohutların sarılı olduğu bez parçaları ateşte yandığı sırada söylenmektedir.

Nohut büyüsünün ebced hesabı ile bir alakası var mıdır?

Kesinlikle nohut büyüsünün ebced hesabı ile hiçbir alakası yoktur. Ebced hesabı Arapçadaki harflerin belli bir sayısal değere göre oluşturduğu yapıdır. Birçok büyüde ebced hesabının kullanıldığı doğrudur. Fakat nohut büyüsü Türk menşeli olduğu için Uygur Alfabesi esas alınarak yapılan bir büyüdür ve kendisine has bir sistemi mevcuttur.

Okumak İsteyebilirsiniz: Rahatlama Duasının Sözleri ve Okunma Usulü

Nohut büyüsü ne zaman tesirini göstermektedir?

Nohutların yakılmasının bittiği gün yani erkeği temsil eden nohutların yakıldığı an büyü tesirini göstermeye başlar.

Nohut büyüsüne maruz kalan kişi sevdiği kişi ile asla ikinci bir dolunay göremez. Yani kişilerin bir ayı dolmadan birliktelik tamamen ortadan kalkar.

Nohut büyüsünde  kişilerin bütün ruh halleri bozdurulur. Kadın ve erkek birbirlerinin sesini duymaya ve birbirlerini görmeye dahi katlanamazlar. Yani bu büyü sevgiyi bir anda nefrete dönüştürebilecek çok etkili bir büyüdür.

Karı kocayı ayırmak için uygulandığında çok olumsuz sonuçları olabileceğinden bu büyüye maruz kaldığını düşünen kişinin zaman kaybettirmeden büyü bozma uygulamalarına başvurması gerekmektedir.

Nohut büyüsü nasıl bozulur?

 Nohut büyüsü, kötülük yapma amacı ile icra edildiğinden “kara büyü” olarak değerlendirilir. Bu tarz büyülerin tek bozdurulma yolu ise Kuran sureleri ile büyüyü bozmak şeklindedir.

Nohut büyüsünün bozdurulması için şu sureler belirtilen sayıda okunmalıdır.

  • Tarık suresi 5 defa
  • Abese suresi 5 defa
  • Rahman suresi 1 defa
  • Meryem suresi 1 defa
  • Felak suresi 5 defa

Bu surelerin okunma sayıları çok önemlidir. Herhangi bir fazla ya da eksik okuma büyünün bozulmamasına neden olabilir.

Nohut büyüsünü bozmak için okunan dua, sabah namazı ile gün doğumu arasındaki zaman aralığında okunmalıdır. Bütün diğer büyü bozma dualarının okunma zamanı da bu vakittir.

Aşk büyüleri yerine aşk duaları

Son zamanlarda özellikle aşk hayatında yaşanan kimi sıkıntılardan dolayı medyumlara giderek aşk ve bağlama büyüleri yaptıran çok sayıda kişiye tanıklık etmekteyiz.

Unutulmamalıdır ki büyü yapmak “kebairi ekabir”dir yani yedi büyük günahtan biridir. O halde sevdiğine kavuşmak isteyen bir kişi, bu karanlık yoldan uzak durmalı ve duanın emin yoluna yönelmelidir.

Eğer hayatınıza aşkı yeniden çekmek istiyorsanız ve aşk yaşamınızda kaliteli bir beraberlik muradınız varsa En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nda bulunan aşk ve muhabbet dualarını mutlaka okumalısınız.

Şu yorumlar, neden bu kitabı okumanız gerektiğini en güzel şekilde gösteriyor:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir