Siğil Duası Nasıl Okunur

Derimiz üzerinde virüslerin yerleşmesi sonucu olan deri kabartıları siğillerdir. Daha çok elde ve kolda ve ayak tabanında oluşan siğiller genelde mercimek büyüklüğünde sert pürüzlü yüzeylidirler. Dermatolojinin uzmanlık alanına giren siğilin tıbbi olarak farklı tedavileri olsa da siğil için okutulan dualar da vardır. Siğile okunan dua ile yok olan siğiller de oldukça fazladır. Siğilleri olan ve bunlardan kurtulmak isteyen kişilerin siğil duası nasıl okunur diye araştırma yapmaktadırlar.

Siğili Geçirecek Dualar Nelerdir?

Siğillerin çıktığı yere göre okunacak dualar da farklıdır. Eldeki siğilin, ayaktaki siğilin ya da başka organdaki siğilin geçmesi için okunacak dualar farklıdır. Dualar farklı farklı olsa da her siğil duasının bitiminden sonra ‘Allah’ım şafi isminin hürmetine şifamı ver ya Rabbi ‘diye dua edilmelidir.

  • Eldeki siğil için okunacak olan ‘La tera fiha ivecen ve la amla’ bu dua, eldeki her siğile ayrı ayrı 21 defa okunur.
  • Yüzdeki siğile ‘Allâhümme yâ musağğırel kebiri ve mükebbires-sağiri sağir mâ bi’ duası. Her siğile 21 defa okunur.
  • ‘’Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.”

Türkçe meali: ‘’Büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım! Bu bendekini (siğilleri) küçült’’

Bu dua 7 defa siğilin üzerine okunur.

  • ‘Em ebremu emren fe inna mubrimun’ Bu duayı siğile 40 defa okuduktan sonra sonunda ‘’Allah’ım dertlerin şifası sende, derdin zahiri tendedir. Sen şifa veren Şafi isminle dualarımızı kabul buyuran ve Baki olansın. Allah’ım Sen dertlerimize ve hastalıklarımıza şifa ver. ‘’ duası 1 defa okunur.
  • Bulunduğu yer fark etmeden siğilin üzerine yirmi bir defa üç İhlas suresi ve bir Fatiha suresi okunur.
  • Vücudunun herhangi bir yerinde Siğil olan kişi, ay doğduğunda üç İhlas suresi bir Fatiha süresi okur, aya bakarak ayağının altından bir parça toprak alıp, gözlerini aydan ayırmadan siğile sürer.

Okunan bu siğil dualarında önemli bir konuda siğil duası nasıl okunur kısmıdır. Siğile okunacak duadan önce abdest alınmalı ve duaya başlarken besmele çekilmelidir. Siğillere dua okurken, duanın etkili olabilmesi için tüm temiz duygularla ve içten okunmalıdır.

Siğil duası okunurken etkili olabilmesi için siğilin üzerine buğday, pirinç, incir sütü vs gibi maddelerin sürülmesi söylenir. Fakat bu maddelerin siğile zarar vereceği düşünülerek önerilmez.

Dua Dışında Siğili Geçirdiği Düşünülen Alternatif Tıp Yöntemler

Siğiller için okunan duanın siğil duası nasıl okunur kısmına dikkat ederek okunması ile beraber dışında karıca yuvası toprağının siğil üzerine sürülmesi, kurban kanıyla siğilin yıkanması gibi işlemlerin de siğilleri geçirdiğine inanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir