Mum Büyüsü Niçin ve Nasıl Yapılır?

Mum büyüsünün etkileri kalıcıdır

Aşık etme ve ayırma büyüleri genellikle kısa bir süre için insanları etkilemektedir. Bu süre 40 gün, 6 ay, 7 yıl gibi vadelerdir. Bu vakit dolduğunda büyü tesirini kaybetmekte ve insanlar eskisinden çok daha mutsuz bir duruma düşmektedir.

Mum büyüsü ise herhangi bir büyü bozma metodu ile geçersiz kılınmadığı müddetçe etkileri devam etmektedir. Hatta çoğu zaman büyü yapıldığının farkına varılmadığı için büyünün tesirleri ömür boyu sürmektedir.

Mum büyüsü kaç günde tutar?

Mum büyüsü kadim büyü kitaplarında net bir tutma süresi belirtilmeyen büyülerden biridir.

Zira bu kaynaklarda aşık ettirilecek veya ayrılacak çiftteki kadının adet olmasıyla birlikte büyünün tuttuğu ifade edilmiştir.

Bu tespitten hareketle mum büyüsünün en erken bir günde en geç ise bir ayda tutacağını söylemek mümkündür.

Mum büyüsü nasıl yapılır?

Mum büyüsü gerçekten de mumlarla icra edilen bir uygulamadır. Büyü daha önce yakılmamış 2 adet mum ile yapılmaktadır.

Büyünün yapılış aşamaları şu şekilde izah edilebilir:

Mum büyüsünde kullanılacak mumların seçimi

Mum büyüsü için her renkte ve her ebatta mum kullanılabilir.

Ancak dikkat edilmesi gereken temel husus kadın ve erkeği temsil eden her iki mumun aynı özelliklere sahip olmasıdır. Yani birbirine benzer iki adet mum alınmalıdır.

Eğer büyü için seçilen bunların her biri farklı renkte ve ebatta ise mum büyüsü tutmayacak dahası büyüye maruz bırakılan kadın ile erkeğin sağlıklarının bozulmasına neden olacaktır.

Mumların üzerine çeşitli desenlerin çizilmesi

Mum büyüsünde mumlar yakılmadan önce mumların gövdeleri üzerine çeşitli desenler çizilmektedir. Bu desenler hayvan figürleri, çiçek resimleri veya çeşitli harfler ile semboller olabilir.

Söz konusu bu desenler gelişi güzel çizilmemektedir. Kişilerin yaşları, cinsiyetleri ve dış özellikleri çizilecek desen üzerinde belirleyici olmaktadır.

Mum büyüsünde mumların yakılıp söndürülmesi

Desenlerin çizimi bittikten sonra her iki mum aralarında iki insanın rahatça geçebileceği bir uzaklıkta karşılıklı olarak bırakılır.

Büyü yapan üstat önce kadını temsil eden mumu 7 defa yakıp söndürür. Ardından aynı işlemi erkeği temsil eden mum için de yapar. Daha sonra her iki mumu yakarak mumlar bitene kadar bekler.

Mum büyüsünün son aşaması: mumları vahdet kılma

Vahdet kılma, “iki farklı varlığı tek beden haline getirmek” anlamına gelir.

Mum büyüsünün vahdet kılma aşamasında kadın ve erkeği temsil eden mumların yanıp eridikten sonraki kısımları alınarak birleştirilir.

Bir araya getirilen mum artıkları herhangi bir kesici alet yardımıyla mümkün olduğu kadar küçük parçalara ayrılır. Bu parçalar arasına bir miktar tuz ile kül ilave edilir.

Mum artıkları-tuz-kül karışımı ritüellere uygun olarak toprağa gömülür. Toprağa gömülme işlemi sırasında tılsımlı sözler okunmaktadır.

Mum büyüsünün aşık etme versiyonu ile ayırma versiyonu arasındaki temel farklılıklar nelerdir?

Mum büyüsü aşık etme maksadıyla yapılmışsa mumlar 7 defa yakılıp söndürülmektedir. Ayırma büyüsünde bu sayı 3’tür.

Aşık etme versiyonunda hazırlanan karışım toprağa gömülürken ayırma versiyonunda malzemeler çöplük alanına dökülmektedir.

Mum büyüsünün bazen onlarca mumla yapılmasının nedeni nedir?

Bazen mum büyüsünün çok sayıda mumla yapıldığına tanık olunmaktadır. Bunun sebebi büyünün sadece kadın ve erkeğe yönelik yapılmaması kişilerin çevresindeki insanların da etkilenmek istenmesidir.

Kişilerin aileleri ve arkadaş çevreleri ortaya çıkacak aşk ilişkisine karşı çıkabilir. Bu şahısları ikna etmek ve yaşanan ilişkinin benimsenmesini sağlamak için büyüye başvurulmaktadır.

Hazırlanan her mum bir tanıdığı simgelemektedir. Üçüncü şahısları karşılayan mumlar sadece bir defa yakılıp söndürülür ve hemen ortadan kaldırılır.

Söz konusu bu mumlar herhangi bir yerde kullanılamaz. Mumlar büyü yapan medyumun gözetiminde parçalanarak imha edilir ve mum parçaları büyük bir su kaynağına (ırmak, göl, deniz gibi…) atılır.

Mum büyüsü bazen kötü amaçları gerçekleştirmek için de uygulanır

Mum büyüsü maalesef çoğu zaman art niyetlerle başvurulan bir büyü olmuştur.

Ayırma büyüsü olarak kullanıldığında karı-kocaların ayrılmasına neden olup “yuva yıkan büyü” sıfatını almıştır.

Bazen de bu etkili büyü birbirine hiç de layık olmayan kişilerin aşık olmasını sağlamıştır.

Tabii nadir de olsa bu büyünün “olması gereken” aşkları hızlandırdığına da tanık olunmaktadır.

mum büyüsü

Mum büyüsü nasıl bozulur?

Mum büyüsünün iki farklı bozdurulma yolu vardır.

Bu yollardan birincisi büyüyü bozmak için yeniden mum büyüsü yaptırmaktır. Ancak büyü bozma maksadıyla yapılan bu uygulamada mumların üzerindeki desenler ile okunan tılsımlı sözcükler farklı olacaktır.

Mum büyüsünün bir diğer bozdurulma yolu ise büyü bozma dualarını okumaktır. Bu metot daha güvenilir ve daha etkilidir. En güçlü büyüler dahi sahih büyü bozma duaları ile hemen hükümsüz bırakılabilmektedir.

Mum büyüsü yaptırmak günah mıdır?

Mum büyüsü ister aşık etmek ister ayırmak maksadıyla yapsın her halükarda günahtır.

Unutulmamalıdır ki Kuran’da ve hadislerde her tür büyü uygulaması kesin bir dille yasaklanmıştır.

Eğer hayatınıza aşkı yeniden çekmek istiyorsanız ve aşk yaşamınızda kaliteli bir beraberlik muradınız varsa En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nda bulunan aşk ve muhabbet dualarını mutlaka okumalısınız.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabını indirmek için tıklayınız

Şu yorumlar, neden bu kitabı okumanız gerektiğini en güzel şekilde gösteriyor:

Yorum yapın