Müjdeli Haber Duası Nasıl Okunur?

Bugün müjdeli haber duası faslını artık açmam gerektiğini düşündüm, zira bu duanın faziletinden uzak olan, yoksun kalan insanların çırpınışı, artık yüreğime dokundu. Peki ben size şahmeran duası konusunda ne verebilirim, nasıl bir vaadde bulunabilirim ki?

Arkadaşlar, size müjdeli haber duasının orijinal halini ve doğru yapılışını benden iyi anlatacak hiç kimse bulunmadığından nerdeyse eminim, çünkü anlattığım tüm insanlar şahmeran duasını yaparak amaçlarını gerçekleştirdi, kimisi aşkını elde etti, kimisi sevdiğini geri döndürdü, kimisi de hayırlı, kaliteli ve düzgün işler buldu.

Size şahmeran duası hakkındaki en doğru bilgileri, bu duanın aslında nasıl yapıldığını, internette neden yanlış bilgiler olduğunu, aslında duada eksik anlatılan yönler olduğu için kimsenin duasının kabul edilmediğini ve daha nice detayı anlatacağım, bunun için arkanıza yaslanın, acele etmeden sabır içinde okuyun:

Müjdeli Haber Duası

Önce şundan başlamalıyım ki ben bu duayı doğru yaparak sevdiğimin muhabbetini kazandım, hem de öyle böyle bir muhabbet değil, tabiri caizse bana körkütük aşık oldu, hem de bu kişi, benden daha önce hiç hoşlanmadığını birkaç kez açık açık söylemişken. Peki bunu, yani dünyada yaşanabilecek bu en büyük mutluluklardan birini, beni kuyunun dibine atan depresyondan kurtarıp havalara uçmamı sağlayan bu saadet dopingini neye borçluyum? Tabi ki doğru uyguladığım müjdeli haber duasına. Sabırlı olun, doğru ve orjinal halini zaten öğreneceksiniz, siz de kararlılık ile yararak benim gibi mutluluktan dört köşe olacaksınız inşallah.

Sadece bu da değil, doğru ve orijinal şahmeran duasını öğrettiğim kişilerin hayat tecrübeleri, özellikle de iş bulma problemi yaşayanların yaşadıkları inanılmaz deneyimler, beni acayip motive etti, bana tarifsiz mutluluklar yaşattı. İtiraf etmeliyim ki iş için müjdeli haber duası okunabileceğini daha önce ben de bilmiyordum, ayrıca duanın iş için de aşk için de aynı olduğunu zannediyordum, sonradan öğrendim ki aşk için yapılan dua başka, iş için uygulanan dua ise bambaşka imiş. İkisini de anlatacağım, lütfen sabırlı olun, okumaya devam edin:

Aşk için Müjdeli Haber Duası Var mı, Olmaz mı?

Evvela aşk için müjdeli haber duası ile başlayıp, neden en doğru duanın bu olduğunu, hangi hususlara dikkat ederseniz muradınıza kavuşmanın çocuk oyuncağı olduğunu izah edelim.

Bakın, orijinal müjdeli haber duası, şamdan, mum ve ipek mendil eşliğinde yapılır, aşk ve muhabbet celbi, bu malzemelerin birlikteliği, sinerjisi ve uyumu ile sağlanır, ama sadece bunlar değil, aynı zamanda vakit konusunu da tutturmak çok mühimdir ve son olarak bir hediye de işin içine dahil edilir, bu sayede şahmeran duası zirveye çıkar, göz kamaştırıcı bir etki yaratır. Tedirgin olmayın, malzemeler çok basit olduğu gibi duanın uygulanışı da hediye olayı da çok basit, şöyle:

Bir tane şamdan alın, hani şu eskiden mum koymak için kullanılan mumluk da denilen materyal. İşte bu şamdanın içine 1 tane kırmızı mum yerleştirin, bir sabah namazı sırasında, özellikle sabah ezanını dinledikten sonra bunları yapın.

Hadi ilk sırrı vereyim, neden insanların şahmeran duası kabul olmuyor biliyor musunuz, tabi ki sabah ezanından dolayı, çünkü sabah ezanı bu duanın kalbi ve kilidi kabul edilir, oysaki bunu kimse bilmez, bilenler de ihmal eder veya es geçer; haliyle dua da işlevsiz kalır. Bu durumda müjdeli haber duası yapmanın ne anlamı kalır ki, yapmayın, uğraşmayın, kendinizi boş yere zahmete sokmayın o zaman.

Sabah ezanı şart, bu mübarek ezanı yüreğiniz dolu dolu dinleyeceksiniz, öylece duanın fazileti ile buluşabilirsiniz ancak. İlerliyoruz:

Müjdeli Haber Duası

Kırmızı mumu şamdana bu vakitlerde (yani sabah ezanı demlerinde) yerleştirdikten sonra, mumu yakın, bu mumdan damlayan tam 7 damla mumu ipek bir mendile damlatın. Bu ipek mendilin de kırmızı olması makbul olacaktır, tabi kırmızı yerine farklı renkte bir ipek mendil kullanımı da sakıncalı olmaz.

Bu 7 damla mum, ipek mendilin üstüne aktarılır, sonra şunlar mendile 1 kez, mendilin üstündeki mum damlalarına 1 kez, şamdana 1 kez ve şamdanın üstündeki muma 1 kez olmaz üzere, 4 defa okunur:

“Kayıp olan ruhları keşfedermiş şahmeran, yaralı gönüllere şifa olur bu dua, saatin kaç olduğu hiç mühim değil derler, yeter ki ezan vakti okunsun der şahmeran. Yiğit bir gönülden hiç cefa beklenmez denir, aşk bir demir leblebi, ne çiğnenir ne yenir. Duamıza omuz ver, teselli gerek bize, gönlümüze inşirah, gözümüze ise fer, ver bize Allah’ım ver, amin.”

Bu sözler bitince, müjdeli haber duasının aşk için yapılan ilk kısmı tamamlanmış olur, ikinci kısmında 1 defa şu orijinal sözleri okuyun:

İnna fetahna leke fetham mübına.

Li yağfira lekellahü ma tekaddeme min zembike ve ma teahhara ve yütimme nı’metehu aleyke ve yehdiyeke sıratam müstekıyma.

Ve yensurakellahü nasran azıza.

Hüvellezı enzeles sekınete fı kulubil mü’minıne li yezdadu imanem mea ımanihim ve lillahi cünudüs semavati vel ard ve kanellahü alımen hakıma.

Sonra, müjdeli haber duasının bitirici noktası olarak bir ihtiyaç sahibi ile irtibat kurun, bu ihtiyaç sahibine gönlünüzden kopan bir hediye verin. Size bu sırrı da vereyim, hediye kısmı da müjdeli haber duasının vazgeçilmez bir faktörüdür, zira duanın kabulü, biraz da bu hediyeye bağlıdır. Yalnız, hediyenin büyük ya da küçük olmasından öte, gönülden kopan bir armağan olması hissi ön planda bulunmalıdır, yani içinizden gelerek hediye vermek şart.

Bu işlem aynı şekilde ve birebir yeniden yapılırsa (ve bu da tam 7 gün sonra tekrar edilirse) şahmeran duası, aşkı yüreğinize bir buse gibi konduracak inşallah. Kısaca uygulama 7 gün sonra harfiyen aynen tekrar edilir, sonra nihayete erdirilir.

Burada, birkaç nokta daha vurgulanmalı: İlk olarak duanın orijinal sözleri tam olarak verdiğim kadardır, fazlası genellikle fazlalık ve uydurmadır, bu sebeple fazlalık kısmına itibar etmeyin, zaten buna gerek de yok.

İkinci olarak da duaya güvenme konusunu işlemek gerekir, yaşadığım deneyimler, duaya güvenen kişilerin ne kadar olumlu sonuçlar aldığına emsal teşkil eder, yani bu kişiler duaya güvenerek, bel bağlayarak ve inanarak hep güzel neticeler aldı, Allah’ın izniyle sıra sizde.

Evet, şimdi de iş için müjdeli haber duasının tarifine başlıyorum:

Müjdeli Haber Duası

İş için Müjdeli Haber Duası Nasıl Okunur?

İş için okunan müjdeli haber duası da yine bazı kurallar ile örülü, yani kurallar ve kaideler eşliğinde uygulanır, bunun için de özel vakit, yatsı namazı sonrasıdır.

Şayet müjdeli haber duasını hayırlı, bereketli ve tatminkar bir iş yapacaksanız veya mevcut işinizin kesattan kurtulup berekete müyesser olmasını istiyorsanız, duayı yapmadan önce yatsı namazını eda etmeniz uygun olur, ama yatsı namazını mutlaka eda etmek şart değil. Tabi yatsı namazı sonrasını esas almanız şart.

Mümkünse cuma günü, yatsı namazı vaktini müteakip, bir mısır tanesi alın, bu mısır tanesini bir kap içinde kaynatın, iyice haşlayın, sonra haşlanan bu mısır tanesini bir kağıdın içine koyun, üstüne şunları okuyun:

“Yıldızları yaratan, dünyamızı donatan, bize her türlü rızkı getirip de yaşatan, darda olan kuluna envai çeşit nimet vererek onu sevindirecek ihsanlar sunan, rızkın kefili olan Allah’ım, şahmeran duasını fazilete ulaştır, amin.”

Bu sözleri okuduktan sonra, kağıdı ve içindeki mısır tanesini baş ucunuza koyun, öyle uyuyun. Sabah uyanınca mısır tanesini kağıtla sarın, bunu yanınıza alın, dışarı çıkarken de (dışarı ilk adım attığınız zaman) şu orijinal sözleri 1 defa okuyun:

Li yüdhılel mü’minıne vel mü’minati cennatin tecrı min tahtihel enharu halidıne fıha ve yükeffira anhüm seyyiatihim ve kane zalike ındellahi fevzen azıyma.

Ve yüazzibel münafikıyne vel münafikati vel müşrikıne vel müşrikatiz zannıne billahi zannez sev’ aleyhim dairatüs sev’ ve ğadıbellahü aleyhim ve leanehüm ve eadde lehüm cehennem ve saet masıyra.

Ve dışarı çıkınca da bir ihtiyaç sahibinin gönlünü hoş etmeye çalışın, çünkü bir ihtiyaç sahibinin gönlünü hoş etmek, iş için yapılan şahmeran duasının kabulünü kolaylaştırıp faziletine fazilet katar.

Bir büyük zat, soğuk bir kış gecesinde, evine giderken yolda bir dilenci ile karşılaşır, adama yaklaşır, elini cebine atar, ama yanında hiç para olmadığını fark eder. Bunun üzerine, dilencinin elini sıkar, kusura bakma kardeşim, sana verecek hiçbir şeyim yok, eder. Dilenci ise, verdiniz ya, elimi tutup bana kardeşim dediniz, cevabını verir.

İşte iş için yapılan müjdeli haber duası bu yüce gönüllülük ve fedakarlık, bu insanlık ve hoşgörü içinde yapılmalı, duanın sonundaki hediye ritüeli de bu bilinç içerisinde ortaya konulmalı.

Evet, yazıyı bitirmeden evvel bu tesirli duayı okumanın günah olup olmadığı yönünde gelen sorulara da kısaca cevap vermem gerekiyor. Arkadaşlar, hem aşk için hem de iş için okunan müjdeli haber duası, herhangi bir günaha ve vebale yol açmaz inşallah, çünkü iyi niyet ve yüce gönüllülük içinde yapılır, hiçbir kötülük duygusuna da kapı aralamaz.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar:

Yorum yapın