Aşk ve Muhabbet Duaları Dilek Duaları Faziletli Dualar Hacet Duaları İstek Duaları

Kuduriye Duasının En Doğru Sözleri Böyleymiş

Kuduriye Duası Konusunda Tamamen Doğru Sözleri Öğreneceksiniz

Kuduriye duasının en sahih ve mübarek kelimeleri şunlardır:

  • “Dünya hayatının akıbeti meçhul ve çoğu zaman karanlığa saplanan dönemeçlerinde ve safahatında kuduriye duası ile sevdiğim erkeğin (ya da kadının) kalbine söz geçirip yerleşebilmek için huzuruna gelerek aşkımı ve sevdamı dile getirmek istedim. Kuduriye duası vesilesi ile aşk hayatımın düzene girmesini ve varlığının gölgesinde kurulu bir düzen oluşturulmasını talep ediyorum. İlahi sen mahlukatı yaratırken onların her türlü ihtiyacına cevap verecek ve onları hiçbir şekilde darda kalmayacak surette tasarlayıp düzenleyen ve esmaların ile bezeyen yegane kudret olarak insanların zihninde ve bütün mahlukatın düşüncelerinde bulunmaktasın. Bir insan senin varlığına dayanarak kuduriye duası yaparsa ve bunu da kurallarına uyarak tatbik ederse, o insanın gönlünde hüzün esintileri ortadan kalkar ve kader kırıntıları tamamen geride kalır. O insanın dünyası büsbütün güzelleşir ve daima mutluluk ve huzurun cirit attığı bir aile yuvasına dönüşür. Kuduriye duası, evliyaların dilek dualarından olduğu için bize sıkıntıların ve problemlerin kalktığı, amaçsız bir yaşamın son bulduğu ve taze bir bahar ikliminin yeşerdiği bir dünya sunacaktır inşallah. Kuduriye duası ile Fatiha Suresi’nin hürmeti adına ve Kur’an’ın kalbi olarak bilinen ve tarif edilen Yasin Suresi’nin hikmeti ve derinliği hatırına, amacıma ulaşmak ve bu dünya misafirhanesinde başıboş bir şekilde dolanmak yerine, hikmetinin istikameti içerisinde yürüyen ve yaşayan bir kul olmak istiyorum, amin.”

Din büyüklerimiz bize kuduriye duası olarak bilinen ve kişinin kalbine söz geçirmek ve onda aşk ve sevda parıltıları oluşturmak amacıyla okunan bu duanın yukarıdaki sözlerinin de çok etkili ve denenmiş olduğunu bildirmişler ve bu sayede birçok kişinin başına hayırlı talih kuşlarının konduğunu da ifade etmişlerdir.

  • Kuduriye duasının bu versiyonu hususunda yaşanmış öyküler ve insanın içini rahatlatan olaylar olduğu da bilinir, ne var ki kişi, kuduriye duasını yukarıdaki mukaddes kelimelerle yaptığında şunu da hatırlamalıdır ki Allah, dilediğine dilediği her türlü güzelliği armağan edebileceği gibi dilediği kişinin kalbini mühürler ve onu aşk tutsağı olmaktan çıkarıp tamamen özgür hale getirebilir. Çünkü bir ayeti kerimenin ifadesinde de olduğu gibi Allah kulu ile kalbi arasına girip onun kalbini istediği doğrultuya sevk edebilir.

Bu nedenle kuduriye duası yapan kişiler yaptıkları duanın kabulü halinde Allah’a şükredip teşekkürü bir borç olarak düşünmeleri gerektiği gibi, aynı zamanda kuduriye duasının etkisiz olması ve kişinin Allah’ın kabulüne mazhar olmaması durumunda da bu insanlar yine minnet içerisinde Allah’tan ümitlerini kesmeden ve Ona bel bağlayarak hayat yolculuklarına devam etmeleri gerektiğini bilmelidirler.

  • Çünkü Allahu Teala kişinin muradı doğrultusunda hareket etmek yerine, onun faydasını düşünür ve bazı durumlarda duasını olduğu gibi kabul etmesine rağmen, bazı durumlarda niyazını reddedip ona daha hayırlı ve daha güzel gelişmeler yaşatabilecek bir çizgi çizer.

Bu sayede kader çizgisi, insanın en hayırlı ömrü yaşayabileceği şekilde dizayn edilir ve çizilir. İşte kuduriye duası yapan kişilerin bu hakikatleri bilmesi ve bu doğrultuda hareket etmesi şarttır.

Yukarıdaki sözcükler ezberlenirse faydası katbekat artacağı bildirilir, ne var ki hafızası güçlü olmayanlar ve ezberleme yeteneğinden uzak olan kişiler bu sözcükleri bir kağıda yazarak ya da telefon ekranından da okuyabileceklerini bilmelidirler ve bu konuda herhangi bir endişeye ve kaygıya mahal olmadığını da bilerek huzur içerisinde kuduriye duasını yapmalıdırlar.

Eğer hayatınıza aşkı yeniden çekmek istiyorsanız ve aşk yaşamınızda kaliteli bir beraberlik muradınız varsa En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nda bulunan aşk ve muhabbet dualarını mutlaka okumalısınız.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabını indirmek için tıklayınız

Şu yorumlar, neden bu kitabı okumanız gerektiğini en güzel şekilde gösteriyor:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir