İşlerin Açılması İçin Dua, Muhteşem Etkili, Sakın Kaçırmayın!

İşlerin Açılması İçin Dua Arayanlara En Etkili ve Hayırlı Dua

Bu yazımızda size işlerin açılması için dua olarak bilinen ve birçok insanın hayatını köklü bir şekilde değiştiren ve derinden derine etkileyen muazzam ve muhteşem etkilere sahip bir duadan bahsetmek istiyoruz.

Yazı boyunca işlerin açılması için dua olarak bilinen muhteşem uygulamanın bütün detaylarını öğrenecek ve evde tek başınıza bu uygulamayı rahatlıkla yapabilecek bilgi birikimine ve yeterliliğe sahip olacaksınız.

Fakat şimdiden belirtmek durumundayız ki işlerin açılması için duayı uygularken duanın önemli ayrıntılarını ve inceliklerini gözden kaçırmamak adına son derece dikkatli olmalı ve en güzel şekilde sonuç almaya odaklanmalısınız.

Şimdi maddeler halinde ilerleyelim ve işlerin açılması için duanın detaylarını görelim:

İşlerin Açılması İçin Dua Hangi Amaçla Yapılır?

Eğer işinizde rızık ve bereket yerine darlık ve sıkıntı yaşadığınızı düşünüyorsanız ve işlerinizin açılarak bereketlenmesini temin etmek istiyorsanız, bu duanın tam anlamıyla size hitap ettiğini düşünebilirsiniz.

Çünkü işlerin açılması için dua, darlık ve sıkıntının ortadan kalkması ve zenginliğin ve bolluğun meydana gelmesi için yapılan bir uygulamadır. Tabi bu uygulamayı gerçekleştiren ve tam anlamıyla tatbik edebilen insanların sadece bolluk ve bereket kazanmadıkları, aynı zamanda kalp huzuruna ve psikolojik rahatlamaya da mazhar oldukları bilinen bir gerçektir.

Kısaca bu duayı gönül huzuru ve mutluluk için de uygulamanız mümkündür.

Şimdi de işlerin açılması için duanın kabule karin olabilmesi için mutlaka riayet edilmesi gereken 2 önemli şartı dile getirmeye çalışalım:

İşlerin Açılması İçin Duanın Kabulü İçin 2 Önemli Şart

Bu iki şart, gerçekten çok önemlidir ve önemli olmaları dolayısıyla yapılan ve yapılacak olan bütün dualarda bu iki şarta mutlaka riayet edilmelidir.

İşlerin Açılması İçin Duanın Allah’ı Tanıma Faktörü

Duaların kabulünde en önemli şartlardan biri, şüphesiz iki o kulun Allah’ı yeterince tanıması ve Allahu Teala’nın muhteşem kudretini detaylı bir şekilde ve derinden derine tefekkür etmesidir.

Zira başta Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam olmak üzere bütün İslam alimleri ve din büyükleri, dua eden kişinin Allah’ı ve Onun sonsuz kudretini derinden derine düşünmesi ve anlaması halinde, muhteşem sonuçlar alınacağını ve Allah’ın duayı en kısa zamanda hayırlı bir şekilde kabul buyuracacağını ifade ederler.

Dolayısı ile siz de işlerin açılması için duayı uykularken, Allah’ın sonsuz kudretini anlamaya ve düşünmeye odaklanmalı ve derinden derine tefekkür etmeye çalışmalısınız. Bunu nasıl yapacağınızı, yazının ilerleyen kısımlarında duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatırken izah ettik, okumaya devam edin.

İşlerin Açılması İçin Dua ve İçtenlik Faktörü

Yukarıdaki önemli şartla birlikte aynı zamanda işlerin açılması için yapılacak duanın kabule karin olmasının bir şartı da, dua eden kişinin samimiyet içerisinde ve içtenlik çerçevesinde hareket etmeye çalışmasıdır.

Yani bu duayı tatbik eden kişinin hiçbir art niyet taşımadan ve herhangi bir insanın zarar görmesini temenni etmeden, tamamen saf ve masum duygular içerisinde duayı uygulaması gerekir. Çünkü duayı uygularken herhangi bir art niyet ve kötü duygu taşımak veya başka bir insanın zarar görmesini temenni etmek, duanın etkisiz ve hükümsüz olmasına kapı aralayacaktır.

Bu iki önemli hususa vurgu yaptığımıza göre, artık işlerin açılması için duanın uygulama aşamalarına ve işlem basamaklarına geçip detayları vermeye başlayalım:

İşlerin Açılması İçin Duanın 1. Bölümü: Niyeti

Evvela, bu duanın üç aşamadan oluştuğunu ve 1. aşamasının da niyet aşaması olduğunu belirtelim ve niyet aşamasında yapılması gerekenleri aşağıda sizlere sunmaya çalışalım:

Öncelikle, sizi hiç kimsenin rahatsız edemeyeceği ve tamamen sükunet dolu bir ortam bulmalı ve o ortama geçeriz gözlerinizi kapatmalısınız.

Böyle bir ortama geçip gözlerinizi kapattıktan sonra, içinizden Allah’ı düşünmeye başlamalı ve Allahu Teala’nın sonsuz kudretini ve sınırsız hikmetini derinden derine kavramaya çalışmalısınız.

Allah’ın ve sonsuz kudretini yeterince tefekkür ettiğinizi düşündüğünüz anda, kıble istikametine dönmeli ve ayakta iken gözlerinizi kapatarak 21 defa besmele-i şerif okumalısınız.

21 defa besmele-i şerif okurken, aynı zamanda bu mukaddes duayı hangi amaçla yaptığınızı ve niyetinizi düşünmeye odaklanmalısınız. Yani hem 21 defa besmele çekmeli hem de aynı zamanda duayı hangi amaçla yaptığınız üzerinde düşünmeye çalışmalısınız.

Bu işlemi bitirdikten sonra, işlerin açılması için duanın 2. aşamasına geçebilirsiniz, şöyle ki:

İşlerin Açılması İçin Dua Nasıl Yapılır?

Hemen şunu ifade etmeliyiz ki duanın aşağıdaki aşamalarında, yani ikinci ve üçüncü aşamalarında yer alan uygulamaları tatbik ederken, Fatiha Suresinin ve Ya Rezzâk esmaül hüsnasının okuma aşamalarında gözleriniz kapalı olmalı, bu mübarek surenin ve esmanın Türkçe duasını yaparken gözleriniz açık olmalı.

Yani Arapça ifadelerde gözleri kapatmalı, Türkçe duayı uygularken de gözlerinizi açmalısınız.

İşlerin Açılması İçin Duanın 2. Bölümü: Fatiha Suresi

Şimdi yukarıdaki niyet aşamasını bitirdikten sonra, dizüstü çökmeli ve gözler kapalı bir şekilde 7 defa Fatiha Suresi okunmalı.

Bu pozisyonda 7 defa Fatiha Suresini okurken aynı zamanda Allah’ı tefekkür etmeye çalışmalısınız, 7 Fatiha bittikten sonra ise şu duayı bir kez gözler açık bir şekilde yapmalısınız:

“İlahi, sonsuzluğun ve merhametinin sınırsızlığı hatırına, işlerin açılması amacıyla uyguladığım duayı, Fatiha Suresinde belirtilen sonsuz kudretine iltica ederek tatbik ediyorum. Bilirim ki sen kullarının sana içtenlikle yönelen kalplerine sonsuz huzur ve bereket bahşedersin. Senin, benim kalbime de sonsuz huzur ve bereketi nasip edeceğini ve işlerimde hayırlar bağışlayacağını temenni ediyorum.”

Bu güzel duayı bitirdikten sonra şimdi de işlerin açılması için yapılan duanın 3. ve son aşamasını aşağıda tarif edildiği şekilde uygulamanız gerekiyor:

İşlerin Açılması İçin Duanın 3. Bölümü: Ya Rezzâk Esması

Yukarıdaki içli ve güzel niyazı takiben, yeniden gözlerinizi kapatın ve 21 defa Ya Rezzâk esmasını tekrar edin, yani 21 defa Ya Rezzâk deyin. Tabi bunu söylerken aynı zamanda Allahu Teala’nın bütün varlıklara ve bütün mahlukata en geniş şekliyle ve en cömert haliyle rızık verdiği gerçeğini de tefekkür etmeye çalışın.

Zaten Ya Rezzâk esmaül hüsnası, Allahu Teala’nın sonsuz ve sınırsız rızık ve nimet verici olduğunu ifade eden ve Onun sonsuz merhametini dile getiren muazzam bir esmadır.

Bu güzel düşünceler ve bu ulvi duygular içerisinde 21 defa Ya Rezzâk dedikten sonra, aşağıdaki niyazı gözlerinizi açarak bir defa okumalısınız:

“Bütün mahlukata ve bütün varlıklara en güzel şekilde rızık veren ve onların her birini ihsanının mükemmel nimetleri ile perverde eden Yüce Allah’ım, ben de senin sonsuz nimet hazinene iltica ediyor ve ben de senden rızık ve nimet talep ediyorum. Bana da en güzel şekilde rızık vereceğini ve beni de nimetlerinin sonsuzluğu ile nasiplendireceğini biliyorum. Rezzâk esmaül hüsnasının hatırı için işlerin açılmasına kapı arala. Amin.”

Evet, bu güzel duayı yaptıktan sonra işlerin açılması için duanın sonuna gelmiş bulunuyoruz, burada şu önemli detayın da altını çizmek zorundayız:

İşlerin açılması için dua, haftanın herhangi bir günü kendinizi huzurlu ve dingin hissettiğiniz herhangi bir vakitte uygulanabilir. Ne var ki bu duayı cuma günü sabahın seher vaktinde uygulamanız daha makbul olacaktır, çünkü seher vakti ve cuma günü rızıkların ve nimetlerin ihsan edildiği vakit olarak bilinir.

Bu duayı ayrıntılarıyla aktardığımıza göre, şimdi de bir kitap tavsiyesinde bulunmak isteriz:

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın ne kadar mucizevi özelliklere sahip olduğunu ortaya koyan birbirinden tuhaf ve mucizevi okuyucu yorumları! Bu yorumlar herkesi hayrete sürüklediği gibi eminiz ki sizi de hayrete düşürecek. Artık muazzam ve mucizevi bir şekilde hayatınızı değiştirebileceksiniz. Allah'a güvenin ve bu fırsatı mutlaka değerlendirin.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Bu yorumlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

İsteyen okurlarımız şu 2 yazımızdaki duaları da inceleyebilir: