İş İçin Dua Arayanlar, Bu Muazzam Duayı Sakın Kaçırmayın!

İş İçin Dua Arayanlar için Müthiş Bir Dua, Mutlaka Okuyun!

Bu yazımızda, iş için dua arayan insanlara mükemmel bir dua anlatacağız ve bu duanın bütün detaylarını gözler önüne sermeye çalışacağız.

Eğer siz de iş için dua arayışı içindeyseniz, bu yazıda bulunan dua sizi gerçek anlamda mutlu edecek ve bu duayı yaptıktan sonra hayatınızda ciddi anlamda güzellikler ve sevinçler yaşamaya başlayacaksınız inşallah.

Öyleyse iş için dua olarak bilinen ve birazdan aktaracağımız mucizevi duanın bütün ayrıntılarına dikkatli bir şekilde bakmanızı ve maddeler halinde sunacağımız bütün hususları inceden inceye okuyup uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

İş İçin Dua Hangi Amaçla Yapılır?

İş için dua adıyla bilinen ve herhangi bir kişinin hayırlı ve bereketli bir işe kavuşmasını sağlayan bu dua, aynı zamanda huzur ve saadet duası olarak da bilinir ve tatbik edilir.

Yani bu duayı hayırlı bir iş sahibi olmak için uygulamak mümkün olduğu gibi sükûnet ve dinginlik gibi iç huzuru temin etmeye yönelik hayırlı ve güzel duygular için de okumak mümkündür.

Şimdi iş için duanın nasıl yapılması gerektiği konusunu sunmaya başlamadan evvel, bu mübarek duanın kabule karin olması ve Allah indinde makbul olması için bilmeniz ve uygulamanız gereken 4 önemli husus üzerinde duralım, ardından da duanın detaylarını aktaralım:

İş İçin Duanın Kabulü İçin 4 Önemli Şart

1- İş İçin Dua ve Art Niyet

Değerli okurlarımız, Allahu Teala kendisine herhangi bir talep ve dilek için başvuran kullarının gönül temizliğinin son derece önemli olduğunu bildirir ve bu konuda son derece dikkatli olmamız gerektiğini buyurur. Bu anlamda ister iş için duayı uygularken, ister başka bir dua tatbik ederken, kalbimizde hiçbir kötü niyet taşımadan ve tamamen masum duygular içerisinde dua etmemiz gerektiğini bilmeliyiz.

Eğer masum duygular içerisinde ve tamamen art niyetsiz bir şekilde dua ederseniz, Allah’ın izniyle en kısa zamanda ve en güzel şekilde duanızın makbuliyetini görerek mutluluğa ve huzura erersiniz. Aksi takdirde hezimete uğrar ve neticesiz bir girişime kalkışmış olursunuz.

2- İş İçin Dua ve Allah’ı Tanıma Yönü

Tabi iş için duanın tamamen masum duygular ve art niyetsiz hissiyat içerisinde yapılma zorunluluğu ile birlikte, dua eden kişinin Allahu Teala’nın sonsuz kudretini bilerek ve anlayarak O’na yönelmesi ve O’ndan talepte bulunması gerekir.

3- İş İçin Dua ve İçtenlik

Bununla birlikte iş için duanın kabulününde son derece önemli bir husus olan içtenlik ve güven duygusunu da ön plana çıkarmak gerekir, çünkü dua ettiğimizde en derin içtenliğimiz ve Allahu Teala’ya en güzel şekilde teslimiyetimiz sayesinde duamızın kabulünü görebiliriz.

4- İş İçin Dua ve Seher Vakti

Ve tabi ki seher vaktini de ön plana çıkararak bu vaktin ne kadar değerli olduğunu ifade etmeli ve herhangi bir duayı tatbik ederken seher vaktine gerçekten dikkat etmemiz gerektiğini de özellikle belirtmeli ve altını çizmeliyiz.

Çünkü bu vakit Allah’ın rahmet hazinelerini sınırsızca ve cömertçe dağıttığı ve kullarını en güzel şekilde ihsanlar ve nimetler ile ödüllendirdiği bir zaman dilimi olarak bilinir ve bu zaman dilimine riayet eden kullarının mutluluk ve saadete kavuştuğu bilinir.

Bu dört önemli ve hayati ayrıntıyı vurguladığımıza ve bu hususları gözler önüne serdiğimize göre artık iş için duanın nasıl yapılması gerektiğini ve hangi işlem basamakları ile gerçekleştirileceğini ifade etmeye başlayalım:

İş İçin Dua Nasıl Yapılır?

Evvela, haftanın herhangi bir günü seher vaktinde uyandıktan hemen sonra içten içe niyetinizde ve hedefinizde iş için yapacağınız dua olmalı ve uyandıktan itibaren bu niyet ve bu hedefe odaklanmaya gayret göstermelisiniz.

Kısaca ilk olarak, duayı hangi niyet ve hangi amaç için yapacaksanız, seher vaktinde uyandıktan hemen sonra bu niyet ile dolu olmaya ve bu niyeti devamlı bir şekilde düşünmeye çalışmalısınız.

Bu düşünceler içerisinde sessiz bir yere geçmeli ve bu mekanda, kıbleye dönerek ayak üstünde 21 defa besmele-i şerif okumalısınız.

Böylesine sessiz bir mekanda ayak üstünde ve kıbleye dönmüş vaziyette 21 kez Bismillahirrahmanirrahim dedikten sonra, diz üstü çökmeli ve aşağıdaki duayı 7 defa okumalısınız:

“Rabbi evzı’nî en eşkure ni’metekelletî en’amte aleyye ve alâ vâlideyye ve en a’mele sâlihan terdâhu ve aslıh lî fî zurriyyetî, innî tubtu ileyke ve innî minel muslimîn.”

Bu dua, iş için duanın kalbi sayılır ve bu duayı okurken en derin içtenliğiniz ve en kalbi hisleriniz içerisinde Allah’a yönelerek O’nun sınırsız merhametinin size yar ve yardımcı olması temennisi ile dolu olmalısınız.

Bu masum ve güzel duygular ve düşünceler içerisinde, 7 defa okuyacağınız bu güzel duadan sonra aşağıdaki uygulamalar ile devam etmelisiniz:

İş İçin Dua ve Fatiha Suresi

Şimdi de 7 defa Fatiha Suresi’ni okumalı ve aynı pozisyonda iken (yani kıbleye dönük ve diz üstü çökmüş bir vaziyette iken) şöyle dua etmelisiniz:

“Bütün güzelliklere kadir olan kudretinin ve ilminin sonsuzluğu içerisinde, sana yönelen kullarının kalp odağına huzur ve saadet bahşeden hikmetinin ve güzelliğinin sınırsızlığı içerisinde, bana da hayırlı bir işin kapılarını en güzel şekilde açacağını ve beni de bahtiyar kullarının zümresine ilhak edeceğini temenni ve niyaz ediyorum Allah’ım. Amin.”

Bu güzel duadan sonra, iş sahibi olmak ya da hayırlı bir iş içerisinde yoluna devam edebilmek amacıyla okunacak duanın son aşaması olan Ya Rezzâk esması kısmına geçiyoruz, şöyle:

İş İçin Dua ve Ya Rezzâk Esması

Bu noktada, az önceki içli duayı bitirdikten sonra yine aynı pozisyonda ve aynı vaziyette olmak şartıyla 99 defa Ya Rezzâk esmaül hüsnasını okumalısınız ve bu mübarek esmayı içtenlikle okurken Allah’ın her bir kuluna ve her bir mahluka sonsuz rahmeti ve kudreti ile en güzel rızıkları ve en güzel nimetleri verdiği gerçeğini düşünmeye çalışmalısınız.

Bu güzel düşünceler ve bu ulvi hissiyat içerisinde 99 defa Ya Rezzâk esmasını okuyup bitirdikten sonra, son olarak şu duayı bir kez okumalısınız:

“İlahi, rızkın her türlüsü ve nimetin her çeşidi senin inayetin ve senin ikramın ile kullarının önüne serilir, sen dilediğini nimetin ve ihsanın ile aziz edersin, dilediğine ise darlık ve kıtlık verirsin. Beni darlık ve kıtlık ile imtihan ettiğin çileli kullarından değil, genişlik ve rızık bolluğu ile ödüllendirdiğin hayırlı kullarından eyle Allah’ım. Amin.”

Bu duayı da yaptıktan sonra iş için dua bitmiş olacak ve Allah’ın izniyle siz de amacınıza kavuşmuş olacaksınız.

Bu vesileyle güzel bir kitap tavsiyesinde de bulunmak istiyoruz:

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın ne kadar mucizevi özelliklere sahip olduğunu ortaya koyan birbirinden tuhaf ve mucizevi okuyucu yorumları! Bu yorumlar herkesi hayrete sürüklediği gibi eminiz ki sizi de hayrete düşürecek. Artık muazzam ve mucizevi bir şekilde hayatınızı değiştirebileceksiniz. Allah'a güvenin ve bu fırsatı mutlaka değerlendirin.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Bu yorumlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Şu 2 dua yazımız da ilginizi çekebilir: