İç Rahatlatan Dua ile Huzur ve Mutluluk Bulacaksınız!

En Etkili ve En Kalıcı İç Rahatlatan Dua İle Müthiş Gelişmeler Yaşayacaksınız!

Bu yazımızda sizinle iç rahatlatan dua bağlamında oldukça etkili ve kalıcı olan 5 adet duayı paylaşacağız ve bu duaları tamamen İslam alimlerinin sahih kaynaklarından aldığımızı da ifade edeceğiz.

  • Aynı zamanda iç rahatlatan dua olarak geçen bu duaların kişiye güç ve enerji verdiğine, kişinin hayat yolculuğunda karşısına çıkabilecek bütün engelleri rahatlıkla aşabilmesine vesile olduğunu da dile getirmek isteriz.

Bu nedenle aktaracağımız 5 duayı da farklı zamanlarda yapmanızı tavsiye ederiz, çünkü bu dualar gerçekten de çok güçlü ve etkili olmasına rağmen bazıları bazı insanlarda faydasız olabilmektedir.

Bu nedenle mümin kardeşlerimize tavsiyemiz, bu duaların her birini farklı zaman dilimlerinde gerçekleştirmeleri yönünde olacaktır, şimdi bu duaların detaylı aktarımlarını yapmaya başlıyoruz:

İç Rahatlatan Dua 1, Güç ve Enerji Verir!

Başta Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam olmak üzere birçok din büyüğünün ve İslam aliminin şiddetle tavsiye etmiş olduğu bu dua, iç rahatlatan dualardan biri olarak bilinmektedir ve bir kişinin kendisini darda hissettiği ya da gergin olduğunu fark ettiği herhangi bir zaman diliminde 21 defa okuması gerektiği ifade edilmektedir:

“La havle ve la kuvvete illa billah…”

Anlamı: Güç ve kuvvet ancak Allah’a mahsustur.

Evet, bu duayı kendisini darda ve zorda hisseden biri 21 defa üst üste okursa ve bu esnada da duanın anlamını düşünürse, o kişi gerçek anlamda huzur ve mutluluğa kavuşacak; içinin rahatladığını hissedecek ve kendisini daha huzurlu bir ruh hali içerisinde bulacaktır inşallah.

Bu duanın aynı zamanda yatsı namazı sonrasında 21 defa okunması durumunda kişinin zenginliğe ulaşmasına ve fakirlik musibetinden kurtulup bolluk ve berekete mazhar olmasına vesile olduğu yönünde birçok rivayet olduğunu da ifade etmeliyiz.

Şimdi de iç rahatlatan dualardan bir başka dua üzerinde duralım ve bu duanın da insanı yeniden hayata bağladığı gerçeğini aktarmaya çalışalım:

İç Rahatlatan Dua 2, İnsanı Yeniden Diriltir!

Bir kişi, gece uyumadan önce 7 defa ve sabah uyandıktan sonra da 7 defa şu duayı yaparsa, o kişinin her anlamda içinin rahatlayacağı ve kendisini gerçek anlamda huzura sevk eden ilahi bir esintiyle ödüllendirileceği ifade edilmektedir:

“Hasbunallah ve ni’mel vekil, ve ni’mel mevla, ve ni’men nasîr.”

Anlamı: Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.

Bu duayı her gece uyumadan önce 7 defa okuyan ve anlamını da derinden derine düşünen, sonrasında da her sabah uyandıktan hemen sonra 7 defa okuyan ve yine anlamını içtenlikle düşünen bir mü’min, Cenab-ı Hakk’ın mağfiretine ve rahmetine mazhar olarak karşısına çıkabilecek bütün handikapları aşacak bir yeterliliğe sahip olacak ve inşallah içinin rahatladığını ve huzur bulduğunu görerek Cenab-ı Hakk’ın merhametinin kendisine yar ve yardımcı olduğunu hissedecektir.

İslam alimleri, bu duayı tarif edildiği şekli ile okuyan insanların içinin rahatladığını, bunun yanı sıra insan ilişkilerinde de muazzam noktalara geldiklerini ifade etmişler ve bu duayı kadın ya da erkek her müminin mutlaka yapması gerektiğine bilhassa parmak basmışlardır.

İlginizi Çekecek: Yasin Duasının (Suresinin) Muazzam Etkileri, Sözleri ve Türkçe Meali

İç Rahatlatan Dua 3, Muazzam Bir Koruma Kalkanı Sağlar!

İç rahatlatan dua olarak geçen ve İslam alimlerinin sahih kaynaklarında defalarca kez vurgulanan bir başka dua da şöyledir:

“Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez-zâlimîn.”

Anlamı: Senden başka ilâh yoktur. Seni bütün noksanlıklardan tenzih ederim, muhakkak ki ben zalimlerden oldum.

Bu duayı Hazret-i Yunus’un balık karnında iken okuduğu rivayet edilmektedir ve Hazret-i Yunus’un bu duayı okuduktan sonra selamete eriştiği, Cenab-ı Hakk’ın mağfiretine mazhar olduğu ve kendisine bela kesilen her türlü sıkıntıdan kurtularak mutlu bir hayat yaşadığı rivayet edilmektedir.

Dolayısı ile bir mümin darda kaldığında ve kendisini kötü hissettiğinde Hazret-i Yunus’un bu duasını kendisine vird edinmeli ve bu duayı yaparak içini rahatlatmaya ve gönlüne huzur doldurmaya çalışmalıdır.

İslam alimlerinin rivayetlerine göre bu dua aynı zamanda kişinin asıl duasından önce ve yine asıl duasından sonra okuması durumunda her türlü duasının kabule karin olmasına vesile olacak bir potansiyele de sahiptir.

Yani Hazret-i Yunus’a atfedilen bu dua, aynı zamanda kişinin diğer dualarının kabulünün kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacak bir sihirli iksir gibidir ve yapan kişinin kısa sürede huzur ve mutluluk ile dolu olmasına da vesile olacak iç rahatlatan dualardan biridir.

Şimdi de İslam alimlerinin rivayetlerini esas alarak iç rahatlatan dua olarak geçen bir başka dua üzerinde durup yine sizi aydınlatmaya gayret gösterelim:

İç Rahatlatan Dua 4, İnşirah Suresi’nin Muazzam Potansiyeli

İnşirah Suresi, adeta bir mucize niteliğinde olup insanların içini rahatlatan muhteşem bir niyaz olmakla birlikte, aynı zamanda mucizevi bir şekilde sureyi sürekli bir biçimde devam ettiren insanların fakirlikten kurtulmasına ve zenginliğe kavuşmasına vesile olması yönüyle de son derece etkili bir mahiyete sahiptir.

Bu nedenle İslam alimleri İnşirah Suresi’ni hem iç rahatlatan dua olarak takdim etmişlerdir, hem de mucizevi bir şekilde insana bolluk ve bereket kapılarını açan muhteşem bir niyaz olarak sunmuşlardır.

İnşirah suresinin okunuşu şöyledir:

Elem neşrah leke sadrek

Ve vada’na ‘anke vizreke

Elleziy enkada zahreke

Ve refa’na leke zikreke

Feinne me’al’usri yüsren

İnne me’al’usri yüsren

Feiza ferağte fensab

Ve ila rabbike ferğab

Bir kişi, özellikle yatsı namazından sonra İnşirah Suresi’ni üst üste 3 defa okursa ve bunu adet haline getirip bir ay boyunca devam ettirirse, o kişinin içinin tamamen rahatlayacağı ve aile huzuruna kavuşacağı bilinmektedir

Bunun yanı sıra bu duayı devamlı bir şekilde okuyan kişi, Allah’ın izniyle her türlü kötülük ve musibetin çirkin etkisinden kurtulup kendisini bir koruma kalkanı içerisinde hisseder.

İç Rahatlatan Dua 5, Müthiş Bir Uygulama

Yine iç rahatlatan dualardan biri olan ve aşağıya aldığımız bu niyaz, özellikle asrı saadet döneminde Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam tarafından insanlara tavsiye edilen ve okunması halinde huzur ve saadeti celbeden bir özelliğe sahip olduğu için, birçok İslam alimi bu duanın bir iksir-i azam olduğunu ifade etmişlerdir:

“Ya zel-celal vel-ikram”

Anlamı: Hem azamet sahibi,hem fazlu kerem sahibi Büyüklük, fazl ve kerem sahibi.

Bir kişi kendisini kötü hissettiği herhangi bir zaman diliminde ya da kötülüklerle dolu olan herhangi bir yerde, bu duayı 7 defa üst üste okursa ve bu esnada da kendisini Cenab-ı Hakk’ın merhameti ve rahmetine iltica etmiş olarak bulursa, o kişinin bütün kötülüklerden korunacağı ve bütün musibetlere karşı muazzam bir potansiyel ile dolacağı bilinmektedir.

Fakat bu muazzam niyazı okuyan kişinin 7 defa üst üste okuması ve bu esnada da Cenab-ı Hakk’ın merhametine ve kudretine tam manası ile iltica etmesi gerekmektedir; aksi takdirde dua, etkisiz ve hükümsüz olacaktır.

Birçok İslam alimi bu duanın iksir-i azam mahiyetinde ve niteliğinde olduğunu ifade etmişlerdir, çünkü gerçekten de bu iç rahatlatan duayı okuyan ve duanın mucizelerini üzerinde gören birçok insan bulunmaktadır ve bunların aktarımları da bizim için oldukça anlamlıdır.

Size iç rahatlatan dua başlığı altında oldukça etkili 5 adet müthiş duadan bahsederek darda veya zorda kaldığınızda hangi duaları okumanız gerektiğini izah etmeye çalıştığımız bu yazımızı bitirirken, şimdi de müthiş bir kitap tavsiyesinde bulunmak istiyoruz:

İç Rahatlatan Dua ve Kenzül Dua Kitabının Muazzam Gücü

Gönül rahatlığı ile tavsiye edeceğimiz bu kitap, gerçekten de okuyucu yorumlarının beyanıyla da son derece güçlü ve son derece etkili dualarla dolu, bir müminin hayatı boyunca başvurması gereken muhteşem niyazlar ile oluşturulmuş müthiş bir dua kitabı.

Okuyucu yorumlarını okuduğunuzda, bu dua kitabının müthiş etkisini ve muazzam gücünü zaten anlamış olacaksınız, bu bağlamda kitabın indirme linkini ve bazı okuyucu yorumlarını aşağıya alarak önünüzü aydınlatmaya çalışacağız:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Eğer dua kültürünüze daha fazla katkı sağlamak ve kendinizi gerçek anlamda geliştirmek isterseniz, sitede bulunan farklı dualarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Örneğin şu dua yazımızı da okumalısınız: Kumeyl Duası Üzerine 7 Soruda Bilinmesi Gereken Her Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir