Huysuz Çocuğa Okunan 4 Etkili Dua

Huysuz çocuklara okunan duaların sözleri ve okunma usulleri

Çocukların huysuz hareket etmelerinin çeşitleri sebepleri vardır. Öncelikle bilinçli müminlerin yapmaları gereken şey bu sebebi tespit etmek ve buna göre çözüm yolları bulmaktır.

Bir çocuğun huysuz davranışlar sergilemesinin nedeni bazı sağlık sorunları olabilir. Herhangi bir sıkıntısı olan çocuk, huysuz davranacak ve çevresini bu konuda adeta uyaracaktır. Ayrıca huzursuz aile ortamı da çocuğun tedirgin olmasına neden olmaktadır.

İfade edilen bu dış faktörler giderildikten sonra dualar okuyarak çocuğun teskin edilmesi de son derede önemlidir. Huysuz çocukları için dua okuyan ve bu sıkıntıdan kurtulan çok sayıda müminin anlatımları bulunmaktadır.

Huysuz çocuğa okunan 4 farklı duanın sözleri şöyledir:

Çevresine rahatsızlık veren huysuz çocuklara okunan dua

Ailesine, arkadaşlarına ve çevresine rahatsızlık veren huysuz çocukların düzelmesine vesile olur. Bu duanın günde bir defa okunması tavsiye edilmektedir. Ancak dua sözleri peş peşe üç defa tekrar edilirse inşallah daha faziletli olur.

Bismillahirrahmanirrahim

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab (amin)

İnşirah suresinin Türkçe meali

(Ey Muhammed!) Senin göğsünü açıp genişletmedik mi? Belini büken yükünü üzerinden kaldırmadık mı? Senin şânını yükseltmedik mi? Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul. Ancak Rabbine yönel ve yalvar.

Dilerseniz İç Rahatlatan Dua başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Nazardan etkilendiği için huysuz olan çocuklara okunan dua

Nazar çocukları çok hızlı biçimde etkileyen şer bir güçtür. Bu etkili illet bazen çocukların hastalanmasına neden olurken bazen de onların huysuz olmalarına sebep olmaktadır.

Nazara bağlı olarak ortaya çıkan huysuzlukların giderilmesi için Kalem suresi 51 ve 52. ayeti kerimeleri okunursa inşallah çok faydalı sonuçlar alınacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve in yekadulleziyne keferu leyuzlikuneke biebsarihim lemma semi’uzzikre ve yekulune innehu lemecnunun. Ve ma huve illa zikrun lil’alemiyne. (amin)

Duanın Türkçe meali

Şüphesiz inkâr edenler Zikr’i (Kur’an’ı) duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. (Senin için,) “Hiç şüphe yok o bir delidir” diyorlar. Hâlbuki o (Kur’an), âlemler için ancak bir öğüttür. (Kalem-51, 52)

Eğer nazar, çocuğun bazı bedensel rahatsızlıklar çekmesine neden olmuşsa Felak ve Nas surelerinin okunması tavsiye edilmektedir.

Devamlı ağlayan ve huysuzluk eden çocuklara okunan dua

Bazen çocuklar ortada hiçbir sebep yokken devamlı ağlamakta ve huysuzluk etmektedir. Bu durumda öncelikle doktora başvurulmalı ve çocuğun bir rahatsızlığının olup olmadığı mutlaka tespit edilmelidir. Eğer doktora müracaat edildiği halde sorun devam ediyorsa şu ayeti kerime okunarak çocuğun rahata kavuşması dilenmelidir:

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Ve iy yemseskellahü bi durrin fe la kaşife lehu illa hu ve iy yüridke bi hayrin fe la radde li fadlih yüsıybü bihı mey yeşaü min ıbadih ve hüvel ğafurur rahıym” (amin)

Ayetin Türkçe meali

“Eğer Allah sana herhangi bir zarar verecek olursa, bil ki onu, O’ndan başka giderebilecek yoktur. Eğer sana bir hayır dilerse, O’nun lütfunu engelleyebilecek de yoktur. O, bunu kullarından dilediğine eriştirir. O, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.” (Yunus- 107)

Huysuz çocuğa okunan dua hükmündeki esmalar

Büyük alimler huysuzluk yapan çocukların düzelmesi için şu 3 esmanın okunmasının inşallah çok faydalı sonuçlar doğuracağını ifade etmektedir:

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Selam

Ya Vedud

Ya Latif (amin)

Anne babalar ile diğer yakınlar bu üç esmayı devamlı zikrederlerse inşallah kısa zamanda çocuğun davranışlarında ciddi biçimde düzelmeler olacaktır.

Duada geçen bu esmaların meali şöyledir:

Ya Selam esması “her türlü tehlikeden ve kötü durumdan selamete çıkaran” anlamındadır.

Ya Vedud esması “kullarını en fazla seven, sevilmeye en layık olan” demektir.

Ya Latif esması ise “lütuf ve ihsan sahibi olan” manasındadır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir