İçeriğe geç

Hastaya Okunacak Dua, İnanılmaz Etkili Bir Şifa Duası, Mutlaka Uygulayın!

Bu yazımızda sizinle, hastaya okunacak dua adına en tesirli ve en etkili dualardan birini paylaşmayı düşünüyoruz.

Fakat hastaya okunacak duanın nasıl yapılacağını ve hangi şartlara riayet edilmesi gerektiğini bütün ayrıntılarıyla aktaracağımız bu yazımızı harfi harfine uygulamak ve bütünüyle anlamak gerekir.

Yani yazı içerisindeki bütün ayrıntıları kavramadan, hastaya okunacak duayı tam anlamıyla tatbik edemezsiniz.

Bu nedenle aşağıdaki maddelerin tamamını okuyup hastanızın şifa bulması için bu duayı en güzel şekilde uygulamalısınız. Zaten Allah’ın izniyle bu duayı uyguladıktan sonra, hastanızın en güzel şekilde şifa bulduğunu görerek Allah’ın rahmetine ve merhametine şükranlarınızı sunacaksınız.

Hastaya Okunacak Dua Hangi Amaçla Yapılır?

Adından da anlaşılacağı gibi hastaya okunacak dua, bir şifa ve tedavi duası şeklinde algılanabilir. Bu dua, bütün hastalar ve bütün hastalıklar için Allah’ın izniyle tam şifanın gerçekleşmesine vesile olur.

Yani bedensel ve fizyolojik bütün hastalıkların şifası veya ruhsal ve psikolojik bütün sıkıntıların tedavisi, bu duanın bereketi ve feyzi ile size ve duayı yaptığınız kişiye nasip olacaktır inşallah.

Eğer hastaya okunacak duayı uygun bir şekilde ve şartlarına riayet ederek uygulayabilirseniz, Allah’ın izniyle en kısa sürede muradınıza nail olduğunuzu ve hastalığın şifa bulduğunu göreceksiniz. Tabi ki şifa veren, Allahu Teala’dır ve her şey, onun iradesine ve insiyatifine bağlıdır.

Şimdi bu mübarek ve muazzez duanın kabulü için iki önemli şart üzerinde duralım ve bu şartları izah ettikten sonra hastaya okunacak duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatalım:

Hastaya Okunacak Duanın Kabulü İçin 2 Önemli Şart

Hastaya Okunacak Dua ve Allah’ı Tanıma Marifeti

Duayı uygulayan kişinin Allah’a canı gönülden iman etmesi ve onun yüce hikmetinin ve sonsuz kudretinin bilincinde olması, duanın kabulünün birinci ve en önemli şartı sayılır. Çünkü bir kişinin Allah’ı yeterince anlaması ve onun kudretini güzel bir şekilde kavraması, Allah’ın o kuluna sonsuz rahmet hazinesinden türlü türlü güzellikler bahşetmesi anlamına gelir.

Bu nedenle bu duayı uygulayacak kişinin Allah’ın sonsuz kudretinin ve hikmetinin farkına varması ve yüce Rabbimizi hakkıyla tanıması şarttır.

Tabii Allah’ı yeterince tanımakla birlikte hastaya okunacak duanın kabulü için, aynı zamanda çok önemli bir şart daha yerine getirilmelidir, şöyle ki:

Hastaya Okunacak Dua ve İçtenliğin Derinliği

Bir kişinin yaptığı ve yapacağı bütün dualarda, mutlaka ama mutlaka uyması gereken koşullardan biri de, hiçbir art niyet taşımadan ve kalbinde hiçbir kötülük barındırmadan Allah’a yönelmesi ve içtenlikle dua etmesidir.

Çünkü Allahu Teala, kendisine içtenlikle ve art niyetsiz bir şekilde yönelen kullarının kalbine inşirah bahşeder ve onları sonsuz merhametinin hazinelerine mazhar kılar.

İşte bu bağlamda sizin de duayı uygularken tam bir samimiyet içerisinde olmaya ve kalbinizdeki bütün kötü duyguları silip süpürmeye çalışmanız şarttır, çünkü ancak bu şekilde hastaya okunacak dua kabule karin olacaktır.

Bu iki şartın ve önemli hususun altını kalın çizgilerle çizdiğimize göre, artık duanın üç aşamalı uygulama şeklini sizlere sunmaya başlayabiliriz:

Hastaya Okunacak Duanın 1. Bölümü: Niyet

Hastaya okunacak duanın birinci aşaması, niyet aşamasıdır ve niyet aşamasında, haftanın herhangi bir günü sabah erkenden uyanıp güzelce bir abdest almanız şarttır.

(Bu duayı yapacak olan kadınların, adetli oldukları dönemde abdest almalarına gerek yoktur, fakat erkeklerin bu duayı uygularken mutlaka abdest alması gerekir.)

Haftanın herhangi bir günü sabah erkenden uyanıp, (mümkünse güneş doğmadan önce) güzelce bir abdest alarak bedensel kirlerden temizlendikten sonra, Allah’ın huzuruna tertemiz bir şekilde çıkmalı ve sessiz bir ortama geçip kıbleye dönmelisiniz.

Sessiz bir ortamda kıbleye döndükten sonra, dizüstü çökmeli ve ellerinizi gökyüzüne kaldırarak içtenlikle 7 defa Bismillahirrahmanirrahim demelisiniz.

İçtenlikle bir şekilde ve kısık bir ses tonuyla 7 defa gözleriniz kapalı bir şekilde Bismillahirrahmanirrahim derken, aynı zamanda Allah’ın sonsuz merhametine ve rahmetine itimat ederek O’na canı gönülden inanmalısınız.

7 besmeleden sonra, gözlerinizi açarak yine kısık bir ses tonuyla ve içli bir niyaz edasıyla, şu duayı okumalısınız:

“Hangi niyet ile ve hangi masum amaçla senin sonsuz merhametine iltica ettiğimi ve hangi dilek ile senin dergahı merhametinin kapısını çaldığımı, sonsuz ilmin ve sınırsız kudretinle zaten biliyorsun. Sonsuz ilminin ve sınırsız kudretinin yüzü suyu hürmetine, kapına gelerek senin rahmet hazinesinden şifa dilenen bu kulunun muradına nail olmasını müyesser kıl. Amin.”

Hastaya okunacak duanın niyet aşaması bu şekilde tamamlanmış oluyor, şimdi de duanın ikinci ve üçüncü aşamalarını izah edip sizlere sunalım:

Hastaya Okunacak Dua Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki uygulamayı takiben duanın ikinci aşaması olan Fatiha Suresi aşamasına geçmeliyiz, şöyle:

Hastaya Okunacak Duanın 2. Aşaması: Fatiha Suresi

Yine gözlerinizi kapatmalı ve yine içli bir ses tonuyla ve aklınızda Allah’ın sonsuz şifa kaynağını düşünerek 7 defa Fatiha Suresini okumalısınız. Tabi Fatiha Suresi’ni okurken mümkün mertebe Allah’ın sonsuz şifa kaynağına odaklanmalısınız.

Bu güzel duygular eşliğinde 7 defa Fatiha Suresini okuyup Allah’a içtenlikle arz ettikten sonra, yeniden gözlerinizi açıp şu içli niyazı bir defa okumalısınız:

“İlahi sadece senden yardım dilenen ve sadece sana kulluk eden kullarını başıboş bırakıp onları helaket ve felakete sürüklemeyen sonsuz hikmetin ve güzel izzetin sahibi olan sensin. Senin hikmetinin ve senin izzetinin güzelliği, gözlerimizi kamaştırır ve senin sonsuz merhametin başımızın tacıdır, gözlerimizi kamaştıran ve başımızın tacı olan sonsuz yüceliğin hatırı için bize şifanın en güzelini ve tedavinin en mükemmelini nasip et. Amin.”

Bu duayı yaptıktan sonra, hastaya okunacak duanın 3. ve son aşamasına gelmiş oluyoruz, aşağıdaki uygulama ile devam etmelisiniz:

Fakat burada şu kısmın altını özellikle çizmeliyiz ki, bu duayı hastanın yüzüne veya bedenine okumamalısınız, yukarıda da belirttiğimiz gibi sessiz ve sakin bir ortama geçip Allah’a hitaben duayı uygulamalısınız.

Hastaya Okunacak Dua ve Son (3.) Bölüm: Ya Şâfi Esması

Yukarıdaki içli sözleri bir kez tekrar ettikten sonra yeniden gözlerinizi kapatıp, bu duanın son aşaması ve en önemli kısmı olan Ya Şafi esmasını 21 defa okumalısınız.

Gözleriniz kapalı bir şekilde Ya Şafi esmasının 21 defa okurken, Allah’ın şifa dağıtan ve kullarına en güzel nimetleri bağışlayan şifanın ve nimetin kaynağı olduğu gerçeğini aklınızda tutmaya çalışmalısınız.

Bu güzel duygular eşliğinde, yani Allah’ın sonsuz şifa kaynağı olduğu gerçeğine odaklanmış bir şekilde 21 defa Ya Şafi esmasını okuduktan sonra, tekrar gözlerinizi açıp şu duayı yine içli bir şekilde bir defa okumalısınız:

“İlahi kullarını dertler ve musibetler ile imtihan ederek onları en güzel makamlara ve en güzel mevkilere terfi ettirmek isteyen sensin, sen kullarını türlü türlü hastalıklar ve türlü türlü sıkıntılar ile imtihan ederek onları cennete aday olacak bir seviyeye getirirsin. Bununla birlikte imtihan son bulduktan sonra şifa ve merhametini kullarına en güzel şekilde dağıtan da sensin. Şimdi imtihanın son bulmasını ve şifanın en güzel şekilde dağıtılmasını bekleyen bu kullarına, merhametinle muamele ederek bizi sonsuz muhabbetin içerisinde güzelliklere mazhar eylemeni niyaz ediyoruz. Bu duayı cevapsız bırakma Allah’ım. Amin.”

Bu niyaz ile birlikte hastaya okunacak duayı tamamlamış oluyoruz, ne var ki aşağıdaki kısmı da okumanızı ve bu kısımda geçen tavsiyemize dikkatli bir şekilde kulak vermenizi öneririz:

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

 

Gideceğiniz sayfada yer alan ve bu dua kitabının ne kadar etkili ve tesirli olduğunu ortaya koyan, duaların gücünü ve içtenlikle yapılması halinde nasıl mucizevi sonuçlara vesile olduğunu dile getiren okuyucu yorumlarına da mutlaka bakmalısınız. Allah’a emanet olun ve güzelliklerle kalın.

Son 2 duamızı da okumak dileyenler buyursun:

Bu Hayırlı Eş Duası Size Mutluluk ve Huzur Getirecek!

Bu Hacet Duası Sizi de Şok Edecek, Mutlaka Okumalısınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir