hamilelikte okunacak dua
Bütün Dualar Hacet Duaları

Hamilelikte Okunacak Dua Sözleri Tam Metin

Hamilelik sürecinde doktor kontrollerini aksatmayın ve dua ederek Rabbinize yönelin

Hamilelik dönemi kadınlar için yaşamın en önemli aşamalarından biridir. Zira hem annenin sağlığı hem de bebeğin sağlığı söz konusudur.

  • Yaşamın güzelliklerinden biri olan hamilelik Yüce Allah’ın kullarına büyük lütuflarından biridir. Bu lütfun ne kadar büyük bir nimet olduğunu anlamak için çocuk sahibi olmak için uzun yıllar tedavi gören çiftlere bakmak yeterlidir.

Hamilelik döneminde doktor kontrolleri büyük önem taşımaktadır. Çünkü herhangi bir sıkıntılı durumda geç kalınması halinde telafisi mümkün olmayan sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu bakımdan anne adayının mutlak surette doktor gözetiminde süreci yönetmesi en isabetli yaklaşımdır. Tabi bu sırada dua etmek ve manevi bakımdan güçlü olmak da büyük önem taşımaktadır.

Hamileliğin hayırlı geçmesi için okunan iki adet dua vardır:

  1. Hamileliğin güzel geçmesi ve doğumun kolay geçmesi için okunan dua
  2. Doğacak çocuğun sağlıklı olması için okunan dua

Bu iki dua da nispeten uzundur ve ezbere okunması güçtür. Büyük alimler dua sözlerinin yazılı bir metinden de okunabileceğini ifade etmektedir.

Hamilelikte okunacak dualar günün herhangi bir vaktinde okunabilir. Ancak mümkün mertebe duaların farz namazlarından sonra okunması daha makbul kabul edilmektedir.

hamilelikte okunacak dua

Hamilelikte okunacak duaların sözleri

Hamileliğin güzel geçmesi ve doğumun kolay geçmesi için okunan dua

Bismillahirrahmanirrahim

İzessemaunşakkat. Ve ezinet lirabbiha ve hukkat. Ve izel’ardu muddet. Ve elkat ma fiyha ve tehallet. Ve ezinet lirabbiha ve hukkat. Ya eyyuhel’insanu inneke kadihun ila rabbike kedhan femulakıyhi. Femma men utiye kitabehu biyemiynihi. Fesevfe yuhasebu hısaben yesiyren. Ve yenkalibu ila ehlihi mesruren. Ve emma men utiye kitabehu verae zahrihi. Fesevfe yed’u suburen. Ve yasla se’ıyren. İnnehu kane fiy ehlihi mesruren. İnnehu zanne en len yehure. Bela inne rabbehu kane bihi basıyren. Fela uksimü bişşefekı. Velleyli ve ma veseka. Velkameri izetteseka. Leterkebunne tabekan ‘an tabekın. Femalehum la yu’minune. Ve iza kurie ‘aleyhimülkur’anu la yescudune. Belilleziyne keferu yukezzibune. Vallahu a’lemu bima yu’une. Febeşşirhüm bi’azabin eliymin. İllelleziyne amenu ve ‘amilussalihati lehum erun gayru memnunin. (Amin)

Doğacak çocuğun sağlıklı olması için okunan dua

Bismillahirrahmanirrahim

Sebbihısme rabbikel’a’la. Elleziy haleka fesevva.Velleziy kaddere feheda. Velleziy ahrecelmer’a. Fece’alehu ğusaen ahva. Senukriüke fela tensa. İlla maşaallahü innehu ya’lemülcehre ve ma yahfa. Ve nüyessirüke lil yüsra. Fezekkir in nefe’atizzikra. Seyezzekkerü men yahşa. Ve yetecen nebühel’eşka. Elleziy yaslennarel kübra. Sümme la yemütü fiyha ve la yahya. Kad efleha men tezekka. Ve zekeresme rabbihi fesalla. Bel tü’sirunel hayateddünya. Vel’ahıretü hayrün ve ebka. İnne haza lefissuhufel’ula. Suhufi ibrahiyme ve musa. (Amin)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir