Gerçek Şahmeran Duası Var mıdır

 Gerçek şahmeran duası vardır. Bu dua yüce yaradanın isimlerini içeren bir duadır. Gerçek şahmeran duası alimler tarafından okunması tavsiye edilen dualar arasındadır. Bu dua kişi içindir. Yani bir başkası bir başkası için niyet edemez. Kişiler kendi şahısları için okumalıdır. Ve niyetlerini temiz tutarak temiz bir gönülden ve ağızdan okumalıdır.

Gerçek Şahmeran Duası Nasıldır?

İçerisinde ismi azamların geçtiği duadır. Allah’ın sıfatları vardır. Burada anlamı çok derin olan bu dua için okunması çokça tavsiye edilir. Gerçek şahmeran duası için önde gelen alimlerin tavsiyeleri olmuştur. Bu tavsiyelere uyarak yapılan duaların etkisi olacaktır.

Yüce Allah’tan başka yaratıcı olmadığını ve Allah’ın sonsuz şefkat ve merhamet sahibi aynı zamanda rahmetini ve bereketini anlatır. Allahın bizim ile alakalı olan her işe hakim olduğunu yaşadığımız ya da yaşayacağımız herşeyimizden haberdar olduğunu anlatır. Allah’ın gücünü kuvvetini anlatarak bu kuvvetin herşeye yeteceğini belirtir.

 Gerçek Şahmeran Duası Sırları Varmıdır?

 İnanarak yapılan duaların elbette bir karşılığı vardır. Bu karşılık kişilerde her zamann hayırlı sonuçlanması için kişilerin dualardan önce hayırlısını istemeleri gerekir. Dualar her zaman her yerde bizimledir. Ancak bazı dualar bazı durumlar için yapıldığında  makbul olan dualardır. O duaların okunması daha makbule geçebilir. Duaların sırrı gönülden istemektir. Temiz bir ağızla yapılan duanın gücü ve sırrı okuyanın tüm yaşamını kuşatır.

Gerçek Şahmeran Duası Okurken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Her işin başlangıcının besmele olduğu gibi gerçek şahmeran duası için de başlangıç besmeleden geçer.
  • Dua etmeden önce niyet edilir. İstenirse hacet namazı kılınması makbule geçer.
  • Kişi bu duayı bir başkası için okuyamaz tamamen kendi isteği için niyet eder. Ve her isteyen de kendi niyeti ile okumalıdır.
  • Duaya başlamadan önce çokça tövbe edilip çokça şükür edilmesi gerekir.
  • Duaya başlamadan önve peygamber efendimize salat getirmek gerekir.
  • Nazardan korunmak, musibetlerden arınmak, dert ve sıkıntılardan bir kalkan gibi korunmak için bu duayı sıkça okumak makbuldür.

 Gerçek Şahmeran Duası İçeriği Nedir?

 Duanın içeriği yüce yaradanın gücünü kuvvetini anlatır. Sonsuz olan rahmetinden merhametinden ve hikmetinden bahsedilir. Yarrattığı kulları en iyi şekilde gören ve gözeten bir yaradan olduğu anlatılır. Sıkıntıları giderecek güçte olan ferahlık verecek güçte olan yüce Allah’tır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir