gece duası
Dilek Duaları Faziletli Dualar

Gece Duası Faziletleri ve Sözleri

Tüm inananlar gece yatmaya gittiklerinde uyumadan evvel mutlaka dua ederek uyumaya çalışmaktadırlar. Çünkü en son bağlandıkları yerin dua kapısı ile Allah olmasını isterler. Akşam yatmaya gidildiğinde kişiler odalarında yalnız kaldıkları için yüce Allah’a çok daha içten kendilerini ifade edebilmektedirler.

Pek çok Müslüman ise gece okunacak dualar okuyarak uyumadan evvel günlük şükürlerini ederek ve isteklerini Allah’a sunarak uykuya geçmektedir. Elbette günün her vaki edilen dua makbuldür. Ancak bu duayı farklı kılan gece o saatte kulların çok daha açık bir şekilde tüm hallerini Allah’a açabilmeleridir.

Gece duası kısaca uyumadan evvel son kez Allah’ı hatırlayarak ve ona hal arz ederek uyumak demektir.

Gece Duası Okumadan Uyumamaya Gayret Etmelisiniz

Müslümanlar için dua oldukça önemlidir. Kullar dua aracılığı ile Allah’tan pek çok şeyi isteyebilmektedirler. Ancak gece okunacak dualar kulların daha çok korunma ve gün içerisindeki günahların tövbesi için, verdiği nimetler için Allah’a şükretmesi için okudukları dualardandır. Bu nedenlerle bu duaları okuyarak ve tüm benliğinizi sadece Allah’a teslim ederek uyku alemine geçmiş olursunuz.

gece duası

Gece Duası Nasıl Yapılmalıdır? 

İslam aleminde pek çok kişi dua ederken abdestli olmayı tercih eder çünkü bu şekilde dua etmek çok daha uygun olmaktadır. Bu nedenle yatmadan önce abdest alarak bu duayı ederek abdestli bir halde huşu içerisinde uyumanız mümkündür.

Genellikle yatak odaları kişilere özel olduğu için bu duaları edeceğiniz vakitte zaten yalnız olursunuz. Yalnız olmak dua ederken bir kulun çok daha net ve samimi bir biçimde kendini ve kalbini açmasını sağlamaktadır.

Gece Duasının İcabetini Artırmak İçin Samimi Duygularla Okumalısınız

Allah her kulunun kendine dua ederek ondan istemesinden hoşnut olur. Bu nedenle edilecek olan duaların tesirli olabilmesi için tüm kalbinizle inanarak okumalısınız. Bilmelisiniz ki bu alemde var olan her şeyin tek sahibi sadece yüce Allah’tır. O istediği dilediği kuluna her şeyi veren ve istediği kulundan da her şeyi alan tek ve mutlak güçtür.

Dua kulların Allah ile bağlarıdır. Arada kurulan bir köprüdür. Bu köprüden duanızı sorunsuzca geçmesini istiyor iseniz tüm kalbinizi açmanız oldukça önemlidir. Ayrıca tam teslimiyet ve samimiyette duanızın tesiri ve kısa sürede kabulünü kolaylaştıracaktır.

Dualar insanları korur, dileklerini Allah’a iletir. Bu nedenle ne sıkıntınız olursa olsun sizi düze çıkaracak bir dua mutlaka vardır. Duayı aracı kılarak istemesini bildiğiniz ve dua kapısını aşındırmaktan bıkmadığınız sürece her zaman yüce Allah size istediğinizi verecektir.

gece duası

Gece Duası Sözleri

Bismillahirrahmanirrahim

İnne fı halkıs semavati vel erdı vahtilafil leyli ven nehari vel fülkilletı tecrı fil bahri bima yenfeun nase ve ma enzelellahü mines semai mim main fe ahya bihil erda ba’de mevtiha ve besse fıha min külli dabbetiv ve tasrıfir riyahı ves sehabil müsahhari beynes semai vel erdı le ayatil li kavmiy ya’kılun.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir