İçeriğe geç

Erkeklerin Hoşuna Giden Şeyler Nelerdir? 6 Farklı Yanıt

erkeklerin hoşuna giden şeyler

Erkeklere dolaylı yoldan iltifat etmenin büyüsü

Erkekler de en az kadınlar kadar iltifat edilmekten hoşlanmaktadır. Çünkü takdir edilmek insanın gururunu okşar ve kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlar. Bu gerçekten hareketle bir erkeğin kalbini çalmak istiyorsanız ona iltifat etmeyi ihmal etmemelisiniz. Ancak erkeklerin doğrudan yapılan iltifatlar karşısında bocaladıklarını da bilmek gerekir.

Kadının erkeğin dış görünüşüne ve karakterine yönelik doğrudan övgüler yapması erkeklerde karmaşık duygulara neden olur. Hatta pek çok erkek doğrudan yapılan iltifatlara ters tepkiler verebilir. Erkeklerin hoşuna giden iltifatlar ise dolaylı yönden yapılan övgülerdir. Yani erkeğin şahsiyetini övmek yerine yaptığı başarılı bir işi övün. Onun ne kadar duyarlı olduğunu belirtmek yerine yaptığı yardımların değerini öne çıkarın. Böylece erkeği ürkütmeden yüceltebilir ve kendinize bağlayabilirsiniz.

Gözleri ile severler, burunları ile bağlanırlar

Dış güzellikten çok iç güzelliğin önemli olduğu yalanına kanacak kadar saf olmayın. Tüm erkekler dış güzelliğe iç güzellikten daha çok önem verir. Erkekler gözleri ile severler. Bu nedenle ne kadar bakımlı ve şık olursanız şansınız o kadar yüksek olur.

Gözleri ile sevmeye başlayan erkeği kadına en fazla bağlayan şey ise güzel kokulardır. Çünkü erkeklerde koku alma duyusu ile cinsellik duyusu beynin aynı bölgesinde bulunmaktadır. Kadın güzel bir parfüm ile erkeği etkilediğinde onun tüm arzularını harekete geçirebilmektedir. Bu nedenle güzelliği ile erkeğin gözlerine hitap eden kadınlar aynı zamanda güzel kokularla erkeğin ruhuna da dokunmayı becerebilmelidir.

erkeklerin hoşuna giden şeyler

Erkek tek seçenek olmadığını bilmeli

 Başka bir erkeğin varlığından haberdar olan veya bundan şüphelenen erkekler kadınla birlikte olmak için harekete geçerler. Ancak erkek, kadın için tek seçenek olduğunu bilirse bunun rahatlığı ile hiçbir faaliyete geçmez.

Kadın, erkeğin zihninde ve kalbinde devamlı yer edinmek istiyorsa “başka erkeklerin de varlığı” konusunda şüpheler uyandırmalıdır. Bu ifadeden kastedilen şey erkekte aldatma şüphesi uyandırmak değildir. Bu taktikte yapılan şey “erkeğe tek seçenek olmadığını kavratmak ve başka şahıslarla da aşk yaşanabileceğini göstermek”tir.

erkeklerin hoşuna giden şeyler

Erkeğin alışkanlıklarına saygı duyun

Erkekler alışkanlıkları sayesinde rahat bir yaşam sürdürdüklerine inanırlar. Bu nedenle kolay kolay alışkanlıklarından vazgeçmezler. Erkeklerin alışkanlıklarını bırakmaları için uzun ve şiddetli bir mücadeleyi göze almak gerekir. Ancak erkeğin alışkanlıklarını değiştirmeye çalışmanın kimseye fayda sağlamayacağını da belirtmek gerekir.

İşte bu nedenle erkeğin alışkanlıklarına saygı duymak büyük önem taşımaktadır. Erkek kendisini olduğu gibi kabul eden bir kadının yanında kendisini rahat hissedeceği için onunla uzun süreli bir ilişkiye girmekten de çekinmeyecektir.

erkeklerin hoşuna giden şeyler

Erkekler yetenekli kadınlardan hoşlanır

Aşk yaşamı her şeyden önce bir sunum meselesidir. Kadınlar ve erkekler aşkın ilk dönemlerinde olumlu özelliklerini öne çıkararak kabul görmeyi amaçlar. Eğer sunulan olumlu özellikler karşı tarafta iyi karşılanırsa diyalog kurulmuş olur.

Ancak aşk yaşamında erkekler tüm olumlu özelliklerini dışa yansıtırken kadınlar bu konuda pek başarılı olamazlar. Sadece dış güzelliğe önem vererek erkeği etkileyeceğini düşünen çok sayıda kadın daha sonra hayal kırıklığı yaşamıştır.

Bu tarzda hayal kırıklıklarının yaşanmasını önlemek için kadınların sahip oldukları tüm yetenekleri çekinmeden erkeğe sunmaları büyük önem taşımaktadır. Unutulmamalıdır ki erkekler yetenekli kadınlara her zaman büyük hayranlık duymaktadır.

erkeklerin hoşuna giden şeyler

Peki ya zekâ?

Kadınların yeteneklerini gösterirken dikkat etmeleri gereken önemli bir husus vardır. O da sahip olunan zekanın nasıl gösterileceği meselesidir. Çünkü zeka üzerinden girişilen rekabetler çoğu zaman büyük kırgınlıkların yaşanmasına neden olmaktadır.

Erkeklerin büyük bir kısmı zeki kadınlarla birlikte olmaktan zevk almaktadır. Ancak erkeklerin zeki kadınlarla evlilik gibi ciddi diyaloglar kurmaktan çekindikleri de bilinmektedir. Kadın zekasının erkekleri ürküttüğü bilinen bir gerçektir.

Zeki bir kadının böyle bir durumda yapması gereken şey erkekle zihinsel konularda mücadele edip onu yenmek yerine zekası ile erkeği mutlu etmeye çalışmak olmalıdır. Erkek, sevgilisinin zekasını kendisine karşı kullanmadığını anladığı anda çok daha rahat davranacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir