Erkekler Neden Terk Eder Uzmanlar Sırrı Çözdü

erkekler neden terk eder

Erkek Neden Terk Eder, Gözü Başka Birinde Olmasın?

Bazı erkeklerin herhangi bir açıklama yapmadan terk ettiğini, bazı insanların ise sevdiğini göstermesine ve sergilemesine rağmen terk ettiğini çok iyi biliyoruz ve ilişki sürecinde bu tip durumların yaşandığı zaten bilinmektedir.

  • Fakat erkek ister herhangi bir açıklama yapmadan terk etsin isterse de sevdiğini beyan etmesine rağmen terk etsin (her halükarda) erkeğin gözünün bir başka kadında olma olasılığı daima akılda tutulmalıdır.

Bu durumda ilişkinizi gözden geçirip sevdiğiniz erkeğin ilişki ve iletişim içerisindeyken bir başkasında gözünün olup olmadığını yakalamaya ve anlamaya çalışmalısınız.

Eğer erkeğin gözü hakikaten bir başkasında ise ve bu nedenle sizi terk ettiyse, bunun geri döndürülmesi oldukça zordur; ama elbette ki imkansız değildir. Sitede bu konu ile ilgili yazdığımız yazıları incelerseniz bunun çözüm yolu olduğunu da göreceksiniz.

erkekler neden terk eder

Sana Olan Sevgisi Bitmiş Olabilir mi?

Erkekler neden terk eder sorusu bağlamında sessizce çekip giden ya da aniden terk eden erkeklerin davranışlarını mercek altına alan psikologlar, genellikle bu erkeklerin ilişkide yıprandığını ve hırpalandığını düşündüğünü ortaya koymuştur.

Dolayısıyla bir erkek terk ettiyse bunun altında terk edilen kişiye karşı sevgisinin bitmiş olma olasılığını da hesaba katmak gerekir; yani sevdiğiniz ve değer verdiğiniz erkek size sevgisi ve ilgisi kalmadığı için sizi terk etmiş olabilir.

erkekler neden terk eder

Erkek Neden Terk Eder, Ya Nefes Almak İstiyorsa?

Birçok kadının sorduğu ‘seven erkek neden terk eder’ sorusu incelendiğinde ve psikologlar tarafından araştırılıp mercek altına alındığında şu hakikat ortaya çıkmaktadır:

  • Erkeklerin birçoğu ilişki içerisinde olduğu kadını sevmesine rağmen, hayat alanı daraltıldığı ve bu nedenle de nefes alamadığı için terk etmek zorunda kalır, çoğu zaman da sessizce ve aniden gider.

Bu nedenle eğer sizi terk eden bir erkeğin aşk acısını yüreğinizde yaşamaya başladıysanız, onun sizi terk etme sebeplerinden birinin de nefes alma ihtiyacı olduğunu hesaba katıp değerlendirmek zorundasınız.

Gerçekten erkeklerin özgür tabiatı, kısıtlanmaya ve denetim altına almaya gelmez; bu nedenle onu ciddi anlamda kısıtladıysanız ve hayat alanını daraltarak yaşamasına bir şekilde engel olduysanız, sizi bu nedenle terk etmiş olabilir.

erkekler neden terk eder

Erkek Neden Terk Eder, Belki de Gerçekten Seni Hak Etmediğini Zannediyor

Erkek neden terk eder sorusunu değerlendiren ve düşünen bir kişi, erkeğin psikolojisini ve düşünce yapısını da iyice incelemeli ve onun düşünce yapısının haritasını çıkarmaya çalışmalıdır.

  • Bazı erkekler gerçekten de ilişki içerisinde olduğu kadını hak etmediğini zannettiği için bu tür girişimlerde bulunur ve terk edip gitmek zorunda hisseder. Bu anlamda erkek terk ederse kadın ne yapmalı sorusu ile karşı karşıya kalırız.

Eğer onun sizi gerçekten hak etmediğini düşündüğü için terk etmek zorunda kaldığını hissediyorsanız, ona aslında kendisinin de çok değerli olduğunu ve onun gitmesi halinde sizin de müthiş bir yıpranma ve aşk acısı yaşayacağınızı açık seçik bir şekilde dile getirmelisiniz.

Erkek Neden Terk Eder, Sana Uyum Sağlamakta Zorlanıyor Olabilir

Yapılan araştırmalar ve anketler, erkek neden terk eder sorusuna çoğu zaman erkeğin kadına uyum sağlamakta zorlandığını fark ettiği için terk ettiği yanıtını vermiştir.

  • Bu nedenle sevdiğiniz ve değer verdiğiniz erkek, sizi sessizce ve aniden terk ettiyse ya da herhangi bir açıklama yapmadan bırakıp gittiyse, bu durum size uyum sağlayamadığının ve bunu dile getiremediğinin kanıtı olarak da anlaşılmalıdır.

Bu konuda yine erkeğin terk etmesi halinde kadının ne yapması gerektiği konusu gündeme gelir, bu konuda, kadın erkeğinin kendisiyle neden uyum sağlayamadığını ve hangi konularda ters düştüğünü anlamaya çalışıp onunla iletişime geçerek bu problemin üstesinden gelmeye çalışmalıdır.

  • Sözün tam da burasında ‘terk eden erkek ne yapar’ sorusuna da eğilmek gerekir. Çünkü eğer terk eden erkek sizi gerçekten hak etmediğini düşünüyorsa ya da sizinle uyum sağlamakta zorlandığı için bırakıp gittiyse, bu durumun kendisinde de ciddi psikolojik yaralanmalara ve travmalara sebebiyet vereceğini düşünmek durumundasınız.

Bu anlamda sizi terk ettiği için ona düşmanlık sergilemek ve ondan intikam almak yerine, ona şefkatle ve merhametle yaklaşıp yaralarını tedavi etmeye çalışmanız çok daha isabetli ve yerinde bir davranış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir