Erkekler Ne İster Şaşırmaya Hazır Olun!

Erkekler Ne İster, Bir Erkeğin Kendisine Yakın veya Uzak Olan Kadınlardan Ne Beklediğine Dair Çok Güzel Ayrıntılar

Erkeğin bir kadından beklediği şeyler konusunda düşünsel anlamda kafa yormak, hem kolay hem de zordur. Çünkü bir erkeğin bir kadından neler beklediğini tahmin edebilsek de neyi ne zaman, ne ölçüde beklediğini kestirmemiz gerekir.

  • Burada erkekler ne ister sorusu bağlamında yaş faktörü de çok önemlidir. Gençlik döneminde, henüz ciddi düşünülmeyen zamanlarda beklentiler daha sınırlıyken, yaş ilerledikçe ve uzun süreli ciddi bir ilişkiye ya da evlilik hayatı içerisine girince, beklentiler bütünüyle farklılaşıp kapsayıcı bir hal alır.

Özellikle evlilik hayatında artık hayat bütünüyle, en azından büyük bölümüyle paylaşılan, birlikte yaşanılan bir hayat olduğundan, birbirine duyulan duygusal ihtiyaçlar da artar.


Erkekler Ne İster, Bireylerin Maddi ve Manevi Beklentileri

Erkeğin kadından ne beklediğini sorduğumuzda aklımıza ilk olarak maddi ihtiyaçlar gelebilir. Burada hayatımız içerisinde yaptığımız iş bölümünü düşünelim. Günümüzde çoğunlukla erkeğin çalışması, bir evi geçindirmeye yetmediğinden veya kadın bireyler de hayatın içerisine erkeklerle eşit biçimde dâhil olmak istediklerinden, çoğunlukla iş hayatının içerisindedirler.

  • Fakat yemek, temizlik gibi insanın maddi alışkanlıkları çoğunlukla evdeki kadın tarafından karşılanır. Bunu kültürel bir unsur veya kadınların ellerinin daha yatkın olması gibi sebeplerle açıklamak belki mümkündür. Fakat bunun aksi örnekler olduğunu söylerseniz de buna itiraz edemeyiz.

Elbette erkekler ne ister bağlamında hayatlarını farklı şekilde idame ettiren ilişki biçimleri de mümkündür. Bunların dışında çiftlerin birbirinden cinsel beklentileri de vardır. Bunlar biri olmadan diğeri eksik kalacak, bir bütünü tamamlayan unsurlardır.

Fakat şimdiye kadar bu bütünün yarısından bahsetmiş olduk. Bütünü tamamlayan diğer yarı ise, hepimizin aklına geleceği gibi bireylerin psikolojik ve duygusal beklentileridir.

erkekler ne ister

Günümüzde Erkekler Kendini Anlayan Kadın İstiyor

İnsan, hayatı boyunca sürekli belli aşamalardan ve engellerden geçer. Erkek de tüm bu yolculuk boyunca, dış hayatın zorluklarına karşı sığınacağı bir yakınlık ortamı beklentisinde olacaktır. Bir kadın düşünelim, birlikte olduğu erkeğin tüm “beklentilerini” yerine getiriyor. Yani her akşam yemeğini hazırlıyor, bulaşıkları yıkıyor, her gün evi temiz halde tutuyor, derleyip toparlıyor, kıyafetlerini temizleyip giyilmeye hazır halde önüne koyuyor.

  • Peki, özellikle hayatı boyunca bu gibi işlerle çok az uğraşmışsa, evde tüm bu işleri annesi yapmışsa ve öğrencilik hayatında da yarım yamalak ilgilenmişse (ki muhtemelen böyledir, bu durumu erkekler ne ister hususunda da düşünün) o, bunların ne kadar farkında olacaktır?

Muhtemelen bütün bunların zorluğunun farkına nadiren varacaktır. Günlerin telaşı içinde belki aklına bile gelmeyecektir bir kadının ne kadar fazla alanda emek verdiği. Yukarıda değindiğim gibi elbette “tüm erkekler aynıdır” gibi bir düşünceyle söylemiyorum bunları; ama belli başlı istisnalar dışında böyle bir “yaşama alışkanlığımız” olduğu da açık.

erkekler ne ister

Erkekler Ne İster, Gözden Kaçan Detaylar

Hayatın ilerleyen düzeni içinde de çocuk yapmak, onları yetiştirmek gibi önemli aşamalar bir görev olarak ele alındığı takdirde mekanik bir soğukluk içerisinde hayat akıp gidecektir.

  • Bunu düzeltmenin yolu, kadın ve erkeğin birbirine duygusal olarak da muhtaç olduğunu fark etmekten geçiyor. Yukarıda değindiğim gibi bir erkek, hayata gelmesiyle birlikte belli aşamalardan geçmekte. Bunları, toplum içerisinde kendini kabul ettirme, iş hayatında başarılı olma, kendi ailesi ve birlikte olduğu kadının ailesi bazında takdir görme gibi düşünebiliriz. Öyleyse erkekler ne ister, işte tüm bu karmaşık süreçleri…

Dolayısıyla erkek burada sürekli dış dünyayla bir çatışma içinde olacak, mutsuzluklar, huzursuzluklar yaşayacak, belki psikolojik sorunlara sahip olacaktır. Bu devasa “dış dünya” karşısında, sürekli dışardan bir bakışla sınanmalara tabi tutulacak, herkes onu dışarıdan görünen kısmıyla değerlendirecektir.

Burada kadın onun içinde kalan dünyayı çözüp orayla iletişim kurmazsa, yani “dışarıda” kalırsa, erkeğin ihtiyaçlarının sadece bir yarısını karşılamış olur. Bu durum, zamanla kişiler arasındaki saygının tükendiği bir ilişkiye doğru sürüklenmeye yol açar.

Hoşlandığınız erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. 
Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.
İşte eser hakkında yapılan yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

Yorum yapın