En Faziletli Dualar Bu Yazıda, 3 Adet Mükemmel Tesirli Dua!

Faziletli Dualar Arayan Herkes, Bu Yazıyı Mutlaka Okumalı!

Faziletli dualar arayan okurlarımız için kaleme aldığımız bu yazımızda, 3 adet faziletli dua örneği üzerinde duracağız ve size bu duaları nasıl tatbik etmeniz gerektiği konusunda açıklayıcı bilgiler aktarmaya çalışacağız.

3 adet faziletli dualardan bahsedeceğimiz yazımızda hem şifa ve korunma duası olarak bilinen muhteşem bir duayı, hem zenginlik ve bolluk duası olarak tanınan mucizevi bir niyazı, hem de başarı ve muhabbet duası olarak okunabilen muazzam bir niyazı aktarmaya çalışacağız.

Bu dualardan herhangi birine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bu yazıyı dikkatli bir şekilde sonuna kadar okumaya çalışın.

Çünkü bu duaları aktarmakla birlikte, aynı zamanda bu güzel duaları hangi şartlara ve hangi kurallara riayet ederek yapmanız gerektiği konusunda da çok önemli bilgiler vermeyi planlıyoruz. Bununla birlikte bu duaların mucizesini yaşayan bir insanın anlattıklarını da sizinle paylaşacağız.

Şimdi faziletli dualardan biri olan ve şifa ve korunma duası olarak geçen mucizevi bir dua üzerinde duralım.

1- Faziletli Dualar, Şifa ve Korunma Duası

“Ve izâ maridtu fe huve yeşfîn.”

Sevgili mümin kardeşlerimiz, bu şifa duasını içtenlikli bir şekilde okuyup birçok hastalığından kurtulan ve Allah’ın kendisine en güzel şifayı nasip ettiği insanlar, bu şifa duasının ne kadar etkili ve güçlü olduğunu dile getirmektedirler.

Faziletli dualar içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan bu mucizevi dua, uygun bir şekilde tatbik eden insanların hastalıklarından tamamen arınmalarına ve mucizevi bir şekilde şifa bulmalarına vesile olmuştur.

Bu duayı sabah uyandıktan hemen sonra (mümkünse seher vaktinde güneş doğmadan önce uyanmaya çalışın) 7 defa okuyan ve ardından da 7 kez Fatiha Suresi’ni okuyan insanların, Allah’ın izniyle en kısa sürede ve en güzel şekilde şifa buldukları ifade edilmektedir.

Eğer siz de bu duayı sabah uyandıktan sonra 7 defa okuyup ardından da Fatiha Suresi’ni 7 defa okursanız, en güzel şifaya kavuşarak türlü dertlerinizden kurtulmanın güzelliğini yaşayacaksınız inşallah.

Şimdi zenginlik ve bolluk duası olarak geçen ve İslam alimlerinin beyanlarına göre en faziletli dualardan biri olan bir başka niyaz üzerinde duralım:

2- Faziletli Dualar, Zenginlik ve Bolluk Duası

“Rabbenâ etmim lenâ nûranâ vagfir lenâ, inneke alâ kulli şey’in kadîr.”

En faziletli dualardan biri olarak geçen ve okuyan insanların en güzel şekilde maddi ferahlığa ve gençliğe kavuştuğu ifade edilen bu dua, tarih boyunca birçok insanın maddi sıkıntılarından kurtulup genişliğe ve bolluğa kavuşmasına vesile olmuştur.

Bu dua şöyle uygulanmalıdır:

Evvela, gece uyumadan evvel sessiz bir yere geçmeli ve tamamen sessiz bir ortamda kıbleye dönerek bu duayı 21 defa okumalısınız.

Bunu yaptıktan sonra ise 1 kez İnşirah Suresi’ni okumalı ve ardından da aşağıdaki cümleleri bir defa tekrar etmelisiniz:

“İlahi, fazilet ve bereket senin emrin ile insanların hizmetine sunulur, bolluk sofrası ve zenginlik nimeti, sadece senin iraden ve insiyatifin ile mümkün olur. Sana iltica eden ve zenginliğinden istifade edebilmek için dergahına müracaat eden insanları hiçbir zaman eli boş çevirmez ve onları asla mağdur etmezsin, ben de bu cömertliğin bir kırıntısını talep ediyorum Allah’ım.”

İnşirah Suresi’nden sonra bu duayı bir kez okuduktan sonra, bu faziletli duayı da tamamlamış olacaksınız, İnşirah Suresi’nin nasıl okunduğunu bilmeyenler için surenin okunuşunu aşağıya aldık:

İnşirah Suresi’nin Okunuşu:

Elem neşrah leke sadrek

Ve vada’na ‘anke vizreke

Elleziy enkada zahreke

Ve refa’na leke zikreke

Feinne me’al’usri yüsren

İnne me’al’usri yüsren

Feiza ferağte fensab

Ve ila rabbike ferğab

Şimdi de faziletli dualar içerisinde bulunan ve her türlü başarının anahtarı sayılabilecek bir başka mucizevi duadan bahsedelim ve bu duanın aynı zamanda muhabbet duası olarak da okunabileceği gerçeğinin altını çizelim:

3- Faziletli Dualar, Başarı ve Muhabbet Duası

“Rabbenâ aleyke tevekkelnâ ve ileyke enebnâ ve ileykel masîr. Rabbenâ lâ tec’alnâ fitneten lillezîne keferû, vagfir lenâ rabbenâ, inneke entel azîzul hakîm.”

Evet, yukarıda da dile getirdiğimiz gibi bu güzel ve bereketli duayı hem başarı duası olarak hem de muhabbet duası olarak okumak mümkündür, siz bu duayı iki niyetle de okuyabilir ve tatbik edebilirsiniz.

Yani herhangi bir konuda daha başarılı olmak ya da gönül verdiğiniz herhangi bir insanı kendinize bağlamak ve onun gönlünü kazanmak maksadıyla bu duaya rahatlıkla başvurabilirsiniz.

Bu duanın özellikle seher vaktinde uygulanmasının daha faziletli olduğu bildirilir ve dua şöyle uygulanır:

Bir seher vaktinde uyanın ve uyandıktan sonra sessiz bir yere geçerek bu ortamda 7 defa besmele-i şerif çekin ve 7 defa Bismillahirrahmanirrahim derken bu esnada da bu güzel duayı hangi niyetle yaptığınızı düşünmeye çalışın.

Yani 7 kez besmele çekerken bu duayı yapma amacınızı ve niyetinizi (başarı ya da muhabbet amacıyla) düşünmeye çalışın.

7 besmeleden sonra, yukarıya aldığımız bu duayı üç (3) defa okuyun ve ardından da şu cümleleri söyleyin:

“İlahi, her türlü başarının anahtarı sende olduğu gibi, her türlü muhabbetin ve sevdanın iksiri de sadece ve sadece senin emrine tabidir. Herhangi bir konuda senden niyazda bulunan ve bunu meşru arzuları ve masum dilekleri için gerçekleştiren bütün kulların, senin rahmet hazinenden en güzel şekilde istifade etmenin bahtiyarlığına kavuşur. Beni de bu bahtiyarlığa kavuşan kullarının kervanına kat Allah’ım. Amin.”

Böylelikle faziletli dualardan olan ve hem başarı hem de muhabbet amacıyla okunabilen bu duayı da öğrenmiş oldunuz.

Şimdi faziletli dualar ile hayatı değişen bir okurumuzun yazdıklarını size aktarmak istiyoruz:

Faziletli Dualar ile Hayatı Değişen Bir İnsan

“Ben her konuda başarısızlığa mahkum olan ve özellikle üniversite sınavlarında ciddi anlamda sıkıntı yaşayan bir öğrenciydim. Günün birinde faziletli duaları ararken, bir internet sitesinde başarı ve muhabbet duası olarak aktarılan bir dua ile karşılaştım.

Bu duayı uygulamaya karar verdim ve bir hafta boyunca her gün bu duayı tatbik ettim. Neticesi hem benim için hem de çevremdeki diğer insanlar için oldukça şaşırtıcı idi. Çünkü birçok sınava girip başarısızlık yaşayan ben, artık girdiğim denemelerde son derece güzel ve yüksek puanlar almaya başlamıştım.

Bununla birlikte adeta içimdeki negatif enerji ve kötü duygular tamamen yok olmuş ve kendimi tüy gibi hafiflemiş hissetmeye başlamıştım.

Aradan birkaç ay geçtikten sonra girdiğim sınavda da son derece yüksek bir puan alarak hedeflediğim bölümü kazandım. Tabi okuduğum duanın ikili ilişkilerde de bana ciddi anlamda katkı sağladığını söylemek istiyorum.”

Bu okurumuz, başından geçenleri uzun uzadıya yazmıştı, fakat biz yazıyı fazla uzatmamak adına okurumuzun yazdıklarını kısaltarak ve özetleyerek almaya çalıştık.

Şimdi de faziletli duaların hangi koşullara riayet edilerek uygulanması gerektiğine dair 4 önemli maddenin altını çizelim. Unutmayın ki dualarınızın kabul olunması için bu dört koşul oldukça önemlidir: 

Faziletli Dualar ve 4 Önemli Koşul

A) Bu faziletli duaları uygularken, vücudunuzun temiz olmasına dikkat etmeli ve mümkünse abdestli bir şekilde Allah’ın huzuruna varmaya özen göstermelisiniz.

B) Kalbinizde hiçbir kötülük ve art niyet taşımadan, yani tamamen masum bir hissiyat içerisinde ve kimsenin zararını düşünmeden duaları uygulamalısınız.

C) Allahu Teala’nın her şeye kadir olduğu ve her şeye güç yetirebileceği gerçeğini aklınızda tutmalı ve bu şekilde duaları uygulamalısınız.

D) Duaları uygularken son derece içten olmalı ve kalbinizdeki bütün samimi duyguları Yüce Rabb’imizin dergah-ı merhametine sunmaya çalışmalısınız.

Bu şartları yerine getirerek duaları uygularsanız Allah’ın izniyle bu faziletli duaların lütfuna ve inayetine mazhar olacaksınız inşallah.

En etkili ve en güzel faziletli dualardan üç tanesini size sunmaya çalıştığımız bu yazımızı, birçok etkili duanın bulunduğu bir eser takviyesi ile bitirmek istiyoruz:

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın ne kadar mucizevi özelliklere sahip olduğunu ortaya koyan birbirinden tuhaf ve mucizevi okuyucu yorumları! Bu yorumlar herkesi hayrete sürüklediği gibi eminiz ki sizi de hayrete düşürecek. Artık muazzam ve mucizevi bir şekilde hayatınızı değiştirebileceksiniz. Allah'a güvenin ve bu fırsatı mutlaka değerlendirin.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Bu yorumlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Dileyen okurlarımız, şu 2 dua yazımızı da okusun: