Dilek Duası Arayanlar, Bu Duayı Kaçıranlar Pişman Oldu!

Dilek Duası Arayanlar, Bu Duayı Kaçıranlar Pişman Oldu!

Eğer dilek duasının en etkili ve en güzel halini öğrenerek neredeyse bütün dileklerinizi gerçekleştirebilecek harika bir yöntem uygulamak isterseniz, yazı içerisindeki bütün ayrıntılara son derece dikkat etmelisiniz, öğreneceğiniz dilek duasını uygulayarak Allah’ın izniyle muradınıza kavuşabilirsiniz.

Evet, bu dilek duasını uygun bir şekilde ve bütün şartlarına riayet ederek yapmanız halinde Allah’ın izniyle bütün dilekleriniz ve istekleriniz en güzel şekilde yerine gelecek ve siz mutlu olacaksınız.

Fakat yukarıda da dile getirdiğimiz gibi bu dilek duasını uygularken bütün şartlarını ve kurallarını yerine getirerek en güzel şekilde ve en içli biçimde duayı yapmamız gerekir, aksi takdirde dileğinizin reddedildiğini şahit olarak üzüntüye ve mutsuzluğa kapılabilirsiniz.

Şimdi teker teker ve maddeler halinde ilerleyelim ve dilek duasının bilmeniz gereken bütün inceliklerini ve sırlarını yazı boyunca aktaralım:

Dilek Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Değerli mümin kardeşlerimiz ve sevgili okurlarımız, dilek duası bütün arzularınız ve bütün hedefleriniz için başvurabileceğiniz çok etkili ve çok anlamlı bir duadır. Yapacağınız niyetin şekline bağlı olarak ve kalbinizdeki amacın türüne bağlı olarak dilek duasını her türlü niyetiniz ve her türlü amacınız için uygulayabilir ve bu mübarek duanın feyzinden her türlü temenniniz için istifade edebilirsiniz.

Yani aklınıza gelebilecek her türlü amaç için bu dilek duasına başvurabilirsiniz, örneğin maddi anlamda sıkıntı çekiyorsanız bu duanın feyzi ve bereketi ile maddi darboğazdan kurtulup bolluğa ve zenginliğe ulaşabilirsiniz veya herhangi bir konuda başarıya ulaşmak ve önünüzdeki engelleri kaldırmak istiyorsanız yine bu duanın bereketinden faydalanabilirsiniz veya herhangi bir gönül işinde başarıya ulaşmak ve birini kendinize aşık etmek arzu ediyorsanız yine dilek duasına müracaat edebilirsiniz.

Kısaca niyetinizi bağlı olmak kaydıyla her türlü amacınız için dilek duasını takip edebilirsiniz; zaten aşağıda bu duayı hangi amaç için uyguluyorsanız ona göre niyetinizi getirmenizi anlatacağız ve aklınıza gelebilecek bütün soruları cevaplamaya çalışacağız.

Dilek Duasının Kabule Karin Olması İçin 5 Önemli Şart

Şimdi aktaracağımız bilgileri dikkatli bir şekilde okumalısınız, çünkü dilek duasının kabulü için bu şartları ve bu bilgileri çok iyi anlamalı ve içselleştirmelisiniz.

Dilek Duası Ve Takdim Edilen Büyüler

Şimdiye kadar internet ortamında dolaşan herhangi bir büyüyü uygulaysanız bu uygulamadan dolayı pişman olmalı ve tövbe ederek istiğfar getirmelisiniz. Aksi takdirde yapacağınız duaların kabul olunmadığını görerek son derece mutsuz olabilirsiniz.

Veya çevrenizdeki herhangi bir kişi vesilesi ile büyü yoluna başvurduysanız derhal pişman olmalı ve Allah’tan af dilemelisiniz, çünkü Allahu Teâlâ büyü yapan kullarının dualarını ancak tövbe ve istiğfar ettikten sonra kabul eder.

Bu nedenle dilek duası yapmadan evvel daha önce büyü kirine bulaştıysanız bu kirden temizlenmeli ve Allah’ın huzuruna tertemiz bir şekilde çıkmaya çalışmalısınız.

Dilek Duası ve Allah’ı Tanımak

Birçok insan, Allahu Teala’nın dergahı merhametine yönelir ama bu insanların birçoğu dualarının kabul edilmediğine şahit olur, sizce neden?

Bunun birçok nedeni olmasına rağmen en önemli nedenlerinden biri dua eden kişilerin Allah’ı gerçek anlamda tanımıyor olmalarıdır. Bu bağlamda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhisselatu Vesselam şöyle buyurmuştur:

“Bir kul Allah’ın kudretini gerçek anlamda takdir edebilse ve onun yüceliğini gerçekten anlayabilse, yapacağı duaların bereketi ile dağlar bile yerinden oynar.”

Evet, eğer dilek duanızın kabulünü ve gerçekten amacınıza ulaşmayı arzuluyorsanız, duayı yaparken Allahu Teâlâ’nın yüce kudretini ve sonsuz hikmetini derinden derine anlamaya ve kavramaya çalışmalısınız.

Dilek Duası ve İçtenliğin Gücü

Tabi birazdan aktaracağımz dilek duasının gerçekten etkili olabilmesinin bir şartı da, Allahu Teâlâ’ya içtenlikle yönelmeniz ve kalbinizde kötü duygu namına hiçbir kötülük taşımamanızdır.

Yani dilek duasını uygularken kalbinizde art niyet varsa ve birine zarar vermek amacıyla bu duayı yapıyorsanız duanızın kabul edilmediğine şahit olup üzüleceksiniz demektir.

Evet, dilek duasının kabule karin olabilmesinin en önemli şartlarından biri de şüphesiz ki içtenlikli bir şekilde dua etmenizdir. Aksi takdirde dualarınızın kabul olunmadığını görmenin acısını yaşarsınız.

Bu önemli şartları ifade edip altını çizdiğimize göre şimdi dilek duasının uygulama aşamalarını teker teker ve maddeler halinde sizlere sunmaya çalışalım:

Dilek Duasının Niyeti Nasıl Olmalı?

Bu duanın üç gün boyunca üst üste ve aynı saatlerde yapılması gerektiğini bilmelisiniz, bu bilgiden hareketle duanın niyetini şöyle getirmelisiniz:

Haftanın herhangi bir günü sabah seher vaktinde uyanıp mümkünse güzelce abdest almalısınız, kadınlar adet dönemlerinde abdest almadan da bu duayı okuyabilir, fakat erkeklerin mutlaka ama mutlaka abdest alması gerekir.

Abdest alıp sessiz ve sakin bir ortama geçmeli ve gürültüden uzak bir ortama geçtikten sonra kıbleye dönüp ellerinizi gökyüzüne kaldırarak 7 defa euzu besmele çekmelisiniz. Yani 7 defa euzu billahi mineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahim demelisiniz.

7 besmeleyi okurken içinizden ve aklınızdan niyetinizi geçirmeli ve hangi amaçla dilek duasını yapıyorsanız o amaçla besmeleyi okumalısınız.

Bu uygulamanın ardından şu güzel sözlerle Allah’a yalvarmalısınız:

“Allah’ım kalplerde olanı senden daha iyi bilen olmadığı gibi her insanın kendisine bile itiraf edemediği en gizli saklı duyguların ve düşüncelerin bilgisi de senin katındadır. Benim hangi amaçla dergâhı merhametinin kapısını çaldığımı zaten biliyorsun ve niyetimi elbette ki biliyorsun.

Kalbimdeki masum niyetin ve aklımdaki ihtiyacın en güzel karşılığını bana vereceğini temenni ediyor ve senden dilek duamın kabulü için niyaz ediyorum.”

Evet, bu niyeti getirdikten sonra dilek duasının aşağıdaki uygulamaları ile duanıza devam etmelisiniz:

Dilek Duası Nasıl Uygulanır?

Haftanın herhangi bir günü sabah seher vaktinde uyanıp yukarıdaki niyet uygulamasını yaptıktan sonra, aşağıdaki uygulamalarla duayı sürdürmelisiniz:

Dilek Duası Ve Mucizevî Fatiha Suresi

Şimdi 3 defa Fatiha Suresini okuyarak, Allah’ın yüceliğini ve derin hikmetini kavramaya çalışmalı, yani Allahu Teâlâ’nın her şeyi kabul edebilecek ve yerine getirebilecek sonsuz kudrete sahip olduğunu düşünmelisiniz.

Bu düşüncelerle Fatiha Suresini 3 defa okuduktan sonra dilek duasının şu özel duasını yapmalısınız:

“Allah’ım senin kullarına son derece merhametli ve şefkatli olduğunu bütün insanlar bilir ve sana yönelen kullarının mutlaka ama mutlaka hedeflerine ulaştıkları herkesin malumudur. Ben de senin dergâhı merhametinin kapısını çalıyor ve beni de amacıma ulaştıracağını bilmenin sevinciyle kapına gelmiş bulunuyorum. Her kapalı kapıyı açan sonsuz kudretine ve gönüllere inşirah bahşeden sınırsız merhametine sığınıyor ve Fatiha Suresinin hatırı için bana yardımcı olmanı talep ediyorum. Âmin.”

Bu duayı bir kez okuduktan sonra şimdi de ya Kadıye’l-Hacat  esmaül hüsnası ile dilek duasını noktalıyacağız:

Dilek Duası Ve Ya Kadıye’l-Hacat Esması

Şimdi 21 defa ya Kadıye’l-Hacat esmasını okumalı ve bu esmayı okurken Allahu Teâlâ’nın bütün ihtiyaçlara ve bütün dilekleri cevap verdiği gerçeğini düşünmelisiniz.

Bu güzel düşüncelerle 21 defa ya Kadıye’l-Hacat esmasını okuduktan sonra şöyle dua etmelisiniz:

“İlahi bütün dertler sende son bulur ve bütün ihtiyaçlar senin merhametinle karşılanır, ilahi sonsuz şefkat ve sınırsız merhamet sende olduğu gibi en yüce ilim ve en derin hikmet de şüphesiz ki sendedir. Sana yönelen ve sadece senden dilekte bulunan kulların daima huzura ve mutluluğa kavuşup senin yüceliğine iman etmiştir, ben de senin yüceliğine iman eden bir kulum ve ben de kalbimdeki niyetin gerçekleşmesi için sana muhtacım. Ne olur ihtiyacıma cevap ver ve beni bahtiyar kullarının zümresine ilhak et. Âmin.”

Böylelikle dilek duasını noktalamış oluyoruz; ama aşağıdaki açıklamaları da mutlaka okumalısınız, çünkü dilek duasının devamı aşağıda yer almakta:

Yukarıda da beyan ettiğimiz gibi bu dilek duasını üç gün üst üste yapmanız gerekir, yani haftanın herhangi bir günü sabah seher vaktinde uyanıp yukarıda detaylı bir şekilde izah ettiğimiz bütün uygulamaları bir gün yaptıktan sonra, ertesi 2 gün de aynı uygulamaları tekrar etmelisiniz.

Mesela pazartesi sabahı bu uygulamayı tatbik ettiyseniz, salı ve çarşamba sabahları da aynı şekilde duaya devam etmelisiniz.

Şimdi de size birçok farklı dilek duası barındıran ve birçok müslümanın hayatında gerçek anlamda etki yaratan muhteşem bir dua kitabı tavsiye etmek istiyoruz.

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın ne kadar mucizevi özelliklere sahip olduğunu ortaya koyan birbirinden tuhaf ve mucizevi okuyucu yorumları! Bu yorumlar herkesi hayrete sürüklediği gibi eminiz ki sizi de hayrete düşürecek. Artık muazzam ve mucizevi bir şekilde hayatınızı değiştirebileceksiniz. Allah'a güvenin ve bu fırsatı mutlaka değerlendirin.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Bu yorumlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Dileyen okurlarımız şu 2 dua yazımızı da okusun: