depresyonu bitiren dua
Hacet Duaları Mucizevi Dualar

Depresyonu Bitiren Dua Huzur Kaynağı Niyaz

Çağımızın hastalıklarından biri olan ve depresyon adıyla bilinen bu sıkıntılı süreç, dua yoluyla atlatılabilecek bir problemdir. Bu nedenle size depresyonu bitiren dua başlığı altında denenmiş ve etkinliği kanıtlanmış birçok dua uygulamasını sunmak istedik, işte başlıyoruz:

1- Depresyonu Bitiren Dua Bir Bardak Sütle Yapılır

Bu ilk uygulama, bir bardak süte okunan ve depresyonu hızlı bir şekilde bitiren dua olarak bilinmektedir. Bunun için sessiz bir yerde bir bardak ılık süte hitaben şunları okuyun:

“Allah’ım, içinde bulunduğum açmazın bir an önce ortadan kalkması ve ruhlara tevafuk eden inşirah ve genişleme hissiyatının bana da isabet etmesini istiyorum. Huzurlu bir dünyanın kapılarının naif bir şekilde açılması, benim için dünyanın en büyük bahtiyarlığı olacaktır. Sana arz ettiğim şu süt nimetini şükür ve hamd ile tüketen hayırlı ve sevgili kullarının şefaati ile, içimdeki depresyonu ortadan kaldır. Bir gülşen içinde bulunan ve ruhları mest eden her şükufenin letafeti gibi, karardıkça kararan bu halet-i ruhiyem de letafete kavuşsun. Amin.”

Bu sözleri ılık süte hitaben okuduktan sonra, şu ayeti okuyun ve duayı bu şekilde tamamlayıp sütü afiyetle için:

“Tenziylün min Rabbil âlemiyn.”

Siz ılık sütü içtikten sonra depresyonu bitiren dua hükmünü icra etmeye başlayacak ve ruh sıkıntılarınızın yavaş yavaş ortadan kalktığına şahit olacaksınız.

 

2- Depresyon İçin Tesbih

Yine depresyonu bitiren dua ve takıntılı düşüncelerden uzaklaşmanızı sağlayacak uygulama ismi ile geçen ve depresyon için tesbih olarak da bilinen şu ritüeli uygulamayı kesinlikle yapmalısınız.

Önce 33 taneli bir tesbih alıp bu tesbihin her bir tanesine bir kez besmele çekip toplamda 33 defa besmele-i şerif okuduktan sonra, şunları söylemelisiniz:

“Allah’ım bu çıkmaz sokağın içinde kaldım ve hangi tarafa gideceğimi bilememenin garip sıkıntısı içerisinde bulunmaktayım. Her insan sevinçli bir çehre ile bir parça behre sahibi olur bu fani dünyada. Her zişuur, hayatın nimetleri ile hamdullah kapısından girer. Beni dertlerimden azad edip hayırlı bir yola girmemi sağla ve bu tesbihin temsil ettiği bütün tesbihlerle yapılan tesbihatın şerefini, benim sevap haneme de yazıp bu vesile ile ruhumun inşirah bulmasını takdir eyle. Amin.”

Bu sözleri tesbihin üzerine okuduktan sonra, uygulama bitmiş olacak. Ne var ki ara ara bu duayı yapmanızda fayda bulunmaktadır, çünkü tecrübeler göstermektedir ki insanlar depresyonu bitiren dua uygulamasını yaptıkça daha anlamlı gelişmeler yaşıyor.

Öyleyse siz de kararlı bir tutum sergileyip duadan vazgeçmeyin ve ısrarla bu sıkıntının üzerine gidin.

3- Takıntılı Düşüncelerden Kurtulmak İçin Dua, Depresyonu Bitiren Dua

Güzel dinimizde birçok kişinin takıntılı düşüncelere giriftar olduğu ve depresyon içerisinde debelenip kaldığı vaki olmuştur. Bu durumda takıntılı düşüncelerden kurtulmak için ve depresyonu tamamen bitirmek için de dualar edilmiştir.

İşte bu bölümde size takıntılı düşüncelerden nasıl kurtulacağınız konusunda kolaylıkla uygulayabileceğiniz duayı sunuyoruz:

Bu dua için yoğun bir şekilde takıntılı düşüncelerle dolu hissettiğiniz bir anınızı kollayın ve böyle düşüncelerle hemhal olduğunuz bir zaman diliminde mümkünse kendinizle baş başa kalıp şu sözleri 7 defa tekrar edin:

“Yaşadığım takıntılı düşüncelerin şerrinden sana sığınıyorum ve bu durumun vahametini sana arz ediyorum. Sen en derin, en tatlı şifa ile kulunun yaşadıklarını ters yüz edip hiç kimsenin beklemediği ve ummadığı bir şekilde ona merhametinle tecelli etme kudretine sahipsin. Ben de bu takıntılı düşüncelerin esiri olmaktan kurtulup genişlemek, ferahlamak ve huzur içerisinde bir yaşama nail olmak istiyorum.”

Bu sözleri, söylenen şekilde ve içtenlik içerisinde okuyan insanların mucizevi bir şekilde kafalarındaki vesvese ve evham gibi problemlerin aniden bıçakla kesilmişçesine kesiliverdiği müthiş hadiseler olmuştur. Ve bu durum, tecrübe ile sabittir.

Şimdi yine depresyonu bitiren dua kapsamında psikolojik sıkıntı, ruhi ve aklı problemler için yapılan bir dua örneği üzerinde duralım:

 

4- Psikolojik Sıkıntı, Ruhi ve Akli Problemler İçin Yapılan Dua

Psikolojik sıkıntı, ruhi ve aklı problemler için yapılan bu duayı ister murat ettiğiniz ve iyileşmesini arzuladığınız bir kişi için yapın, isterseniz de kendiniz için tatbik edin, hiç fark etmez.

Bunun için sessiz bir yerde bir pirinç tanesinin üstüne 7 kez Fatiha Suresi okuduktan sonra o pirinç tanesine şunları söyleyin:

“İnsanın topraktan yaratma safhasında onu yoğurup insan suretine getirdikten sonra, bedenimize kendi ruhundan nefes veren sensin Allah’ım. Kendi ruhundan üflediğin bu ruhaniyet, eziyet yerine ümide layıktır, azap yerine mutluluğa müstehaktır. Bu ruhaniyetin iyileşip sağalması ve şifa bulup kurtuluşa ulaşması yine senin iradene bağlı bir durumdur. Okunan ve katına ulaşan bütün Fatiha-yı şerifler adına, ben de bu Fatiha-yı şerifi senin katına gönderiyorum ve yaşanan ruhi problemlerin ve sıkıntıların tastamam şifaya ulaşmasını temenni ediyorum.”

Depresyon ve anksiyetenin ortadan kalkması için okunan ve ruhsal problemlere şifa olduğu bilinen bu duayı söyledikten sonra o pirinç tanesini kayboluncaya kadar yanınızda taşıyın ve onu mümkün mertebe kaybetmemeye çalışın. Bu şekilde, yaptığınız dua, size hizmet etmeye devam edecektir inşallah.

5- Depresyon ve Anksiyete İçin Dua

Yine depresyonu bitiren dua bağlamında depresyon ve anksiyete duygularını ve insanı sıkan bu tür evhamlı düşünceleri ve kuruntulu fikirleri ortadan kaldırmak için şu duayı etmenizde fayda bulunmaktadır:

Evvela dışarı çıkın ve insanların olmadığı bir mekanda mümkünse açık bir alanda ezberinizden 1 defa Ayetel Kürsi okuyup ardından da şunları söyleyin:

“Yaşanan tüm durumların mercii, sanatkarı ve mabudu sensin ve her bir nesnenin zahirinde ve batınında bulunan, işleyen, cereyan eden ve deveran eden senin hükmünden başkası değildir. Aklımızın berrak bir şekilde işlediği ve ruhumuzun hafiflediği zamanları yaratıp insanı kabz halinden bast haline getiren de senin merhametindir. Bizi ruhi ve akli işkencelerden azad edip daimi bir huzur ve şenlik içerisinde, bedeni ve ruhu hafiflemiş bir durumda tutan kudretine muhtacız. İşte kapına geldim ve bu yaratıcı kudretinden medet umuyorum Allah’ım.”

Depresyonu bitiren dua olarak okunan ve anksiyetenin giderilmesi için de okunabilecek bu sözleri her fırsat bulduğunuzda okumayı bir alışkanlık haline getirin. Çünkü bu sözler, etkisini göstererek ruhunuzun hafiflemesi ve bedeninizin hastalıklardan şifa bulması için, hastalıkların yakanızı bırakması için bir iksir görevini görecektir.

 

6- Bakara Suresi ile Yapılan Depresyon Duası

Yine depresyon illetinin çözümü için en az antidepresanlar kadar faydalı olduğu bilinen Bakara Suresi okumaları da insanlar üzerinde inanılmaz etkiler yaratmıştır ve bundan sonra da bu etkileri sürdürecektir şüphesiz.

Bunun için hem kendinizdeki depresyon, anksiyete ve bunalım gibi problemleri ortadan kaldırmak, hem de istediğiniz kişinin bu bunalımlardan kurtulma reçetesini ona sunmak amacıyla şu uygulamayı yapabilirsiniz:

Ruhsal ve bedensel olarak sağalmasını (iyileşmesini) istediğiniz kişiyi düşünerek, abdest alıp Bakara Suresini baştan sona kadar bir kez okuyun. Ve ardından şunları söyleyin:

“İlahi Bakara Suresinin feyizli seyahatinde türlü türlü dertlerin izale olduğuna ve her bir uktenin çözüme kavuştuğuna, senin varlığın ile iman ediyorum.”

Bakara Suresinin okunmasının ardından bu sözler söylendiğinde, depresyon ve bunalım gibi iç karartıcı düşünceler ve sıkıcı üşüşmeler, ortadan kalkıp adeta bir hayale dönecek ve hiç yokmuş gibi bir durum ile rahatlamanızı sağlayacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir