Cuma Gecesi Okunacak Dualar, Size Mucizevi Değişimler Yaşatacak İnşallah

Cuma Gecesi Okunacak Dualar Sayesinde Huzur ve Mutluluk Bulacaksınız!

Değerli mümin kardeşlerimiz ve sevgili dindaşlarımız, size bu yazımızda cuma gecesi okunacak dualar hususunda en detaylı yazıyı kaleme almaya çalıştık ve teker teker hangi duayı okursanız hangi amacınıza vasıl olabilirsiniz sorusuna cevap olacak şekilde en açıklayıcı ve en etraflı bilgileri sunmaya gayret gösterdik.

  • Hakikaten cuma gecesi okunacak dualar kişinin hayatında köklü bir değişikliğe vesile olabilir ve kişinin hayat yolculuğunda daha güzel gelişmelere imza atmasına kapı aralayarak bu duaları devamlı suretle yapan kişiyi cennet hayatına ve güzelliklere taşıyabilir.

Bu vesileyle aşağıdaki detayları dikkatlice okuyup cuma gecesi okunacak dualar hususunda derin bir bilgiye sahip olmanızı tavsiye etmekteyiz ve bu duaların gerçekten mucizevi özelliklerini bilmelisiniz, diye düşünmekteyiz.

Cuma Gecesi Okunacak Dualar 1, Türlü Türlü Dertlere Deva Dualar

Cuma gecesi Kehf Suresi okuyan, kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur. [Tergib]

Rivayetlere göre cuma gecesi Kehf Suresi’ni okuyan kişinin kıyamette yeryüzü ile gökyüzü arası tamamen dolu olacak şekilde bir nurla aydınlanacağı ifade edilir ve iki cuma arasında Kehf Suresi okuyan bir müminin iki cuma arasında işlediği bütün günahların affolunacağı da dile getirilir.

Bununla birlikte cuma gecesi Kehf Suresi okuyan bir kişi Allah’ın izniyle meşru direklerini çok daha kısa sürede sonuçlandırabilecek bir potansiyele ulaşır ve Cenab-ı Hak, kendisine her türlü dilek ve amacında çok daha güzel yardımcı olmaya başlar.

Cuma gecesi Yasin Suresi’ni okuyanın, günahları affedilir. [İsfehani]

Yine cuma gecesi Yasin Suresi’ni okuyan bir müminin bunu içtenlikle okuması ve tam 1 ay boyunca yani 4 hafta boyunca devam ettirmesi halinde, bütün günahlarının affedileceği ve kişinin adeta yeni doğmuş bir bebek gibi bütün günahlarından ve kirlerinden arınacağı rivayet edilir.

Cuma gecesi 1000 defa “Yâ Muhsî” ism-i şerifini okuyanın kıyamet gününde hesabı kolay olur.

Cuma günü 1000 defa “Yâ Vâlî” ism-i şerifini okuyarak dua edenin duası kabul olur, işleri kolaylaşır.

Bir insan eğer Cenab-ı Hakk’ın kendisine sonsuz iyilik ve sonsuz güzellik, sonsuz fazilet ve sonsuz erdem bahşetmesini temenni ediyorsa ve bununla birlikte her duasının en güzel şekilde kabul edilmesini, Cenab-ı Hakk’ın indinde aziz ve sevgili bir kul olmasını arzuluyorsa, cuma geceleri 1000 defa Yâ Vâlî esmaül hüsnasını okumalı ve bu esmayı okurken de her türlü dileğinin gerçek olması için Cenab-ı Hakk’a içtenlikle yönelmelidir.

  • Tarihte aktarılan rivayetlere göre bir kişi cuma gecesi bin defa Yâ Vâlî esmasını okur ve bunu adet haline getirirse, o kişinin bütün istekleri en kısa zamanda kabul olur ve kişi, insanlar içerisinde adeta bir şeref ve izzet abidesi olarak görülmeye başlar.

Cuma Gecesi Okunacak Dualar 2, Zenginlik, Bolluk ve Bereket Uygulaması

10 hafta süreyle Cuma günleri onar defa “Yâ Ganiyy, Yâ Muğni” ism-i şeriflerini okuyan kişi zengin olur.

Bir mümin özellikle cuma gecesi uyumadan önce 10’ar defa yukarıda verdiğimiz esmaül hüsnaları okursa, yani 10 defa Yâ Ganiyy 10 defa da Yâ Muğni esmaül hüsnasını okursa ve bunu 10 hafta boyunca devam ettirebilirse, o kişinin zenginlik ve bolluk içerisinde bir hayata mazhar edileceği rivayet edilir ve kişi, hayatı boyunca türlü türlü güzellikler ile ödüllendirilir, maddi anlamda hiçbir sıkıntı yaşamadan hayatına devam eder.

Dolayısıyla siz de bu esmaül hüsnanın sırrına vakıf olmaya çalışmalı ve Cenab-ı Hakk’ın bize bahsetmiş olduğu bu güzellikleri layıkıyla tatbik etmeye çalışarak hayatımıza zenginlik ve bolluğu, güzellik ve saadeti çekmeye çalışmalısınız.

İlginizi Çekecek: Kadeh Duası 7 Gün Okunan Muazzam Etkili Dilek Duasıdır

Cuma Gecesi Okunacak Dualar 3, Muazzam Bir Dilek Duası

Cuma günü ”Ya Veliyyü Ya Allah” esmasını (1000) defa zikreden kişi her istediğine kavuşur.

Eğer şimdiye kadar ulaşmaya çalıştığınız isteklere ve dileklere gerçek anlamda ulaşamadıysanız ve bunu artık gerçekleştirmek istiyorsanız, öyle ise cuma günü toplamda 1000 defa Ya Veliyyü Ya Allah esmasını telaffuz etmeli ve bu uygulamayı 4 hafta boyunca devam ettirerek Allah’ın izniyle (meşru olması kaydıyla) her türlü amacınıza ulaşmaya çalışmalısınız.

İslam alimleri ve din büyükleri bu esmaül hüsnayı anlatıldığı şekli ile toplamda 1000 defa okuyan ve bunu 4 hafta boyunca tekrar eden kişinin her türlü dileğine ulaşacağını defalarca dile getirmişler ve tarihte buna benzer binlerce olay yaşandığını da nakletmişlerdir.

Cuma Gecesi Okunacak Dualar 4, Müthiş Bir Korunma Kalkanı

Bir mümin hayatı boyunca türlü türlü sıkıntılara maruz kalabilir ve her türlü sıkıntıyı atlatabilmek için Cenab-ı Hakk’a yönelip bu anlamda uygun duayı bulması ve uygun bir şekilde tatbik etmesi halinde Allah’ın izniyle kendisine bir koruma kalkanı bahşedilir ve kişi bu koruma kalkanı içerisinde hayatını devam ettirerek her türlü musibetin şerrinden emin olmaya başlar. Bu anlamda aşağıdaki açıklamayı dikkatli bir şekilde okumalısınız:

Cuma geceleri 100 defa “Yâ Dârr” ism-i şerifini okumaya devam eden kişi, Cenâb-ı Hakk’a yakın olur ve zarar verici şeylerden emin olur.

Evet, gerçekten de cuma geceleri Yâ Dârr esmaül hüsnasını 100 defa okuyan ve bunu okurken de kendisine zarar verebilecek her türlü sıkıntı ve musibetten uzak durmayı temenni ederse, kişinin hayatı boyunca bütün sıkıntılarından kurtulacağına ve kendisine isabet etme olasılığı bulunan bütün musibetlerin bertaraf edileceği rivayet edilir.

Aynı zamanda kişinin aile fertleri de bu koruma kalkanından nasibini alır ve artık bela ve musibetlerden emin olmaya başlarlar inşallah.

Cuma Gecesi Okunacak Dualar 5, Cennet Hayatına Hazırlayan Müthiş Niyaz

İslam alimleri cuma günü ya da cuma gecesi Duhan Suresi’ni okuyan kişinin Cennet hayatına mazhar edileceğini ve cennette kendisine özel bir köşk tahsis edileceğini ifade ederek bu sureyi her cuma günü ya da her cuma gecesi mutlaka ama mutlaka okumamız gerektiğini ifade buyurmuşlar, bu anlamda şu açıklamaya dikkat edin:

Cuma günü veya gecesi Duhan Suresi’ni okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir. [Taberani]

Evet, İslam alimlerinin ısrarlı söylemleri esas alındığında cuma günleri ya da cuma geceleri okunacak olan Duhan Suresi’nin ne kadar faziletli olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz; bu anlamda Duhan Suresi’nin faziletinden mutlaka istifade etmeye çalışmalı ve bu mübarek duanın feyzini hayatınıza çekmeye gayret göstermelisiniz.

Cuma Gecesi Okunacak Dualar 6, Çok Tesirli Hayırlı Dilek Duası

Cuma gecesi ya da cuma günü akşama doğru Yâ Veliyy esmaül hüsnasını toplamda 77 defa okursanız ve bu okuma esnasında da hayırlı dileklerinizi aklınızdan geçirirseniz, Allah’ın merhameti size yar ve yardımcı olacak; Cenab-ı Hakk’ın lütfu ve ihsanı sizin yoldaşınız olacak ve siz, Allah’ın izniyle her türlü hayırlı dileğinize kavuşmanın mutluluğuna ulaşacaksınız.

Cuma günü akşama doğru “Yâ Veliyy” ism-i şerifini okuyanların hayırlı dilekleri kabul olunur.

Evet, İslam alimleri cuma günü akşama doğru ya da cuma gecesi Yâ Veliyy ism-i şerifini okuyanların her türlü hayırlı dileklerinin kabul edileceğini ifade etmişler ve buna özellikle parmak basmışlardır. Bu anlamda bizler de bu önemli noktalara dikkat etmeli ve cuma gecesi okunacak duaları esas alarak hayatımızı güzel bir şekilde tanzim etmeye ve Cenab-ı Hakk’ın emirlerine riayet etmeye gayret göstermeliyiz.

Şimdi de cuma gecesi okunacak dualar isimli yazımızı bitirmeden önce size harika bir dua kitabı tavsiyesinde bulunmak istiyoruz:

Cuma Gecesi Okunacak Dualar ve Kenzül Dua Kitabı

  • Abdülkadir Çelik’in hazırlamış olduğu Kenzül Dua ya da diğer adıyla Her Kapıyı Açan Murad Duaları Kitabı, her müminin mutlaka okuması ve hatta başucu kitabı haline getirmesi gereken müthiş dualarla dolu olduğu için, siz değerli mümin kardeşlerimize de bu dua kitabını kesinlikle tavsiye ediyoruz ve gönül rahatlığıyla öneriyoruz.

Bu anlamda okuyucu yorumlarını dikkatli bir şekilde incelerseniz ne demeye çalıştığımızı çok açık bir şekilde anlayacaksınız, bu nedenle bazı okuyucu yorumlarını ve Kenzül Dua Kitabının indirme bağlantısını aşağıya alıyoruz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Eğer farklı dualarla hayatınıza feyiz katmak ve huzur çekmek isterseniz, sitede biraz daha dolaşıp farklı yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Örneğin şu dua yazımızı da mercek altına almalısınız: Dua Kitabı Arayanlar Bu Kitabı Kesinlikle Bilmeli, Müthiş Bir Kitap!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir