Celcelutiye Duası, Gizem Dolu Mükemmel Bir Dua, Kaçırmayın!

Celcelutiye Duası Mucizelerin Ortaya Çıktığı Muazzam Bir Niyaz

Celcelutiye duası hakkında en güzel ve en tatmin edici bilgileri bulacağınız bu yazıda, size bu duanın mucizevi özellikleri hakkında da bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu yazımızı baştan sona kadar okuyup anladıktan ve içselleştirdikten sonra, Allah’ın izniyle Celcelutiye duası ile ilgili çok güzel olaylara ve mucizevi hikayelere şahit olacaksınız. Yani hem bu duanın mucizesine bizzat kendi hayatınızda tanıklık edecek hem de bu mukaddes duanın en doğru halini öğrenmiş olacaksınız.

Genellikle Hazret-i Ali Efendimize atfedilen ve onun duası olarak bilinen Celcelutiye duası, son derece güçlü ve inanılmaz derecede etkili olan bir duadır. Bütün müslümanlar, bu mübarek duayı her türlü dileği ve isteği için okuyabilir ve bu dua her türlü dileğin ve isteğin gerçekleştirilmesi için muazzam bir niyaz olarak bilinir.

Öyle ki Celcelutiye duasını okuyarak zenginliğe ulaşan binlerce insan olduğu gibi, bu duanın bereketi ve feyzi ile türlü türlü musibetlerden ve sıkıntılardan kurtulup ilginç değişimlere nail olan insanlar da bulunmaktadır. Kısaca Celcelutiye duasını en doğru şekliyle yapan insanların hemen hemen her konuda muratlarına ve dileklerine kavuştuğunu söyleyebiliriz.

İşte biz de bu yazımızda Celcelutiye duasının en doğru halini ve nasıl uygulanması gerektiğini bütün detaylarıyla ve maddeler halinde açıklamaya çalışacağız.

Madde madde ilerleyelim:

Celcelutiye Duası, Sadece Orijinal Haliyle Okunmalı

Bazı internet sitelerinde ve bazı kaynaklarda, bu duanın açıklaması ve Türkçe meali de verilmektedir, fakat bu mübarek dua sadece orijinal haliyle okunmalı ve öylece tatbik edilmelidir.

Çünkü Celcelutiye duasında yer alan ve mucizevi özellikler taşıyan mübarek kelimeler, sadece ve sadece orijinal halleriyle okunması halinde etkisini ve tesirini gösterir.

Bu nedenle duanın nasıl yapılması gerektiğini anlattığımız kısımda, Celcelutiye duasının sadece orijinal metnini aktaracağız ve sadece bu metni okumanız gerektiğini ifade edeceğiz.

Bu duanın Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam’a vahiy olarak indirildiği ve sonrasında da Hazret-i Ali’ye öğretildiği ve talim edildiği yönünde birçok rivayet vardır ve bu rivayetler Celcelutiye duasının muazzam bir güce ve enerjiye sahip olduğunu bize bildirir.

Şimdi bu duanın bereketi ile hayatı değişen bir okurumuzun bize yazdıklarını aynen aşağıya alıyoruz:

Celcelutiye Duası ile Hayatı Değişen Birinin Yazdıkları

“Ben birçok hastalığın kıskacında bulunan ve fakir olmam dolayısı ile bir türlü tedavi olamayan biriydim.

Tıpta çaresi olmadığı söylenen birçok hastalık ile cebelleşmek zorunda kalmış ve bu süreçte birçok kez intihar girişiminde bulunmuştum. Hayattan gerçekten bıkmış ve dünyadan elimi eteğimi çekerek kendi kabuğuma çekilmiştim. Öyle kötü bir haldeydim ki artık hastaneye gitmeye bile korkuyordum. Bu hayattan usanmış olmanın verdiği huzursuzluk ile intihar etmeye karar vermiştim.

Bununla birlikte fakirliğin ve yoksulluğun etkisi ile tamamen ümitsizliğe mahkum olmuş ve tam anlamıyla tükenmiştim. Günün birinde bir arkadaşım bana, Celcelutiye duasının ne kadar güçlü ve etkili bir dua olduğunu anlattı. Açıkçası bu arkadaşıma hiçbir şekilde güvenmedim ve gerçekten içten içe ona güldüm, hatta dalga geçtim.

Fakat o akşam, rüyamda bana Celcelutiye duasının gerçekten etkili olduğunu söyleyen bir ses duydum ve uyandım. Uyandıktan sonra bu duayı araştırdım ve tarif edildiği şekli ile uyguladım.

Açıkçası öyle şeylere hiç inanmaz ve gerçek çözümün bilimsel metotlarda ve tıpta olduğunu düşünürdüm. Fakat Celcelutiye duasını okuduktan sonra hayatımda bizzat karşılaştığım mucizeler, beni derinden derine etkiledi ve bu duanın ne kadar güçlü olduğuna iman ettim. Bu vesile ile Allah’a olan imanım da tazelendi ve adeta yeniden hayat buldum.

Celcelutiye duasını okuduktan sonra, adeta vücuduma yerleşen bütün hastalıklar birer birer beni terk etti ve birkaç ay içerisinde bana değişik yerlerden para akmaya başladı.

Ben buna ‘çifte kurtuluş’ diyorum, çünkü bir taraftan bedenime yerleşen hastalıklardan kurtulmuş, öbür taraftan da yoksulluk içerisinde çırpınan biri olarak zenginliğin ve bereketin zevkini tatmaya başlamıştım.

Allah’a şükürler olsun ki şimdi gerçekten çok iyi durumdayım, çünkü hem bedenen, hem de psikolojikmen son derece huzurlu ve mutluyum.

Bana Celcelutiye duasının gerçekten etkili olduğunu söyleyen arkadaşıma teşekkür ediyor ve her gün ona dua ediyorum. Lütfen siz de bütün insanlara bu duanın gerçekten etkili olduğunu anlatın ve benim size aktardığım bu kısa hikayeyi de onlara aktarın.”

Evet, bir okurumuz bize yukarıdaki yorumu göndermiş ve bunu yayınlamamızı istemişti, biz de Celcelutiye duasının etkinliğini ve mucizevi özelliklerini yansıtan bu yorumu sizinle paylaşmak istedik.

Şimdi bu mübarek duaya dair bilinmesi gereken diğer noktaları aydınlatalım ve ardından da duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatalım:

Celcelutiye Duası, Her Derde Deva Bir Niyaz

Değerli okurlarımız, birçok İslam alimi, Celcelutiye duasının her derde deva bir niyaz olduğu konusunda hemfikirdir. Öyle ki bu din büyüklerine göre, bu duayı yapılması gerektiği gibi yapan insanlar, her türlü masum ve meşru dileklerinin gerçekleştiğini görmenin mutluluğunu ve zevkini yaşar.

Zaten İslam tarihinde, Celcelutiye duasını tam anlamıyla uygulayarak her türlü meşru ve masum arzusunun gerçekleştiğini görmenin sevincini yaşayan binlerce insan olduğu bilinir.

Şimdi bu mukaddes duanın hangi konularda uygulanabileceğini ve hangi sıkıntılar için okunabileceğini teker teker açıklayalım:

Celcelutiye Duası, Şifanın Kaynağı

Evet, bu mübarek duayı her türlü hastalığın tedavisi ve şifası için okumanız mümkündür, zira tarihte bu şifa kaynağı dua ile en güzel şifaya kavuşan binlerce insan olduğu bilinmektedir.

Zaten aşağıda Celcelutiye duasının nasıl yapılması gerektiğini anlatırken bu duayı şifa için de okuyabileceğinizi ve nasıl yapmanız gerektiğini izah edeceğiz.

Celcelutiye Duası, Zenginlik Anahtarı

Bu mübarek dua aynı zamanda zenginlik için de okunabilir ve birçok insan bu mübârek niyaz sayesinde, maddi sıkıntılarından kurtulup bolluk ve berekete mazhar olmuştur.

Siz de, aşağıda tarif ettiğimiz şekliyle bu duayı uygularsanız ve duanın koşullarına tam anlamıyla riayet edebilirseniz, Allah’ın izniyle zenginliğin ve bereketin kapılarının size de açılacağını görmenin mutluluğuna erersiniz.

Celcelutiye Duası, Başarının Sırrını Taşıyor

Yine, bu duanın çeşitli konularda başarıya ulaşmak isteyen insanlara, her türlü başarının ve galibiyetin kapılarını açtığını bilmekteyiz.

Eğer herhangi bir konuda gerçek anlamda başarıya kavuşmak ve kendinizi yetersiz gördüğünüz herhangi bir konuyu daha güzel ve daha başarılı bir şekilde halletmek istiyorsanız, bu duanın size ne kadar ciddi bir katkı sağlayacağını bizzat yaşayıp göreceksiniz.

Celcelutiye Duası, Musibetleri Bertaraf Eder ve Koruma Kalkanı Sağlar

Celcelutiye duasının aynı zamanda musibetleri def eden ve bütün kötülükleri bertaraf eden müthiş bir etkisi olduğunu da söylemeliyiz. Zira bu duayı uygulayarak, kendisine yapılan büyünün kötü enerjisinden kurtulan ya da kem göz ve nazar gibi kötü enerjilerin etkisinden tamamen sıyrılıp ferahlığa ve genişliğe kavuşan binlerce insan bulunmaktadır.

Kısaca bu mukaddes duayı bütün kötülüklerden ve musibetlerden kurtulup daha rahat ve daha huzurlu bir hayat yaşamak için de uygulamanız mümkündür.

Bütün bu özelliklere sahip olan Celcelutiye duası, aynı zamanda diğer birçok sıkıntının giderilmesi ve birçok hacetin yerine getirilmesi için de tatbik edilebilir. Biz yukarıda sadece bu dua ile ilgili birkaç dilek ve talepten bahsettik, fakat siz istediğiniz her türlü dilek için bu duaya başvurup amacınızın gerçekleşmesi saadetini yaşayabilirsiniz inşallah.

Şimdi de Celcelutiye duası ile ilgili son bir husus üzerinde duralım ve ardından da bu mübarek duayı nasıl yapmanız gerektiğini anlatalım:

Celcelutiye Duası, Gizemli Kelimeler İçerir

Evet, yazının başında da ifade ettiğimiz gibi Celcelutiye duası, son derece gizemli kelimeler taşır ve bu mucizevi kelimeler, adeta bütün kapıları açan bir anahtar işlevi görür. Bu nedenle, okuyacağınız duada yer alan kelimeleri en doğru şekilde telaffuz etmeye ve tam anlamıyla çıkarmaya çalışmalısınız.

Aynı zamanda bu duada yer alan mübarek kelimeleri kısık bir ses tonuyla ve içli bir eda ile okumaya çalışmalısınız, bu sayede Allah’ın izniyle amacınıza ulaşmış olacaksınız.

Şimdi duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatalım:

Celcelutiye Duası, Niyeti ve Yapılışı

Evvela herhangi bir günün herhangi bir saatinde (ama mümkünse seher vaktinde uyanarak) sessiz bir yere geçmeli ve kıbleye dönmelisiniz.

Sonra, Celcelutiye duasını hangi amaçla yapacaksanız (yani hangi niyetle bu duaya başvuracaksanız) o niyete odaklanmaya ve o amacı düşünmeye çalışmalısınız.

Sessiz bir yere geçip kıbleye dönerek ve niyetinize odaklanarak ayakta iken, 21 defa besmele-i şerif çekmelisiniz.

Bu pozisyonda 21 defa Bismillahirrahmanirrahim dedikten sonra, şimdi de dizüstü çökmeli ve şu duayı okumalısınız:

“Allah’ım, sana en güçlü dualardan biri olan Celcelutiye duası ile müracaat eden bütün kullarını en güzel şekilde dileklerine kavuşturur ve onları saadetin kaynağı ile ödüllendirirsin. Ne olur, kalbimdeki niyetin ve aklımdaki masum talebin gerçekleşmesi sevincini ve saadetini bana da yaşat Allah’ım. Amin.”

Bu cümleleri bir kez okuduktan sonra şimdi de Celcelutiye duasının orjinal metnini bir kez okumalısınız:

Celcelutiye Duasının Orijinal Metni:

Bu mübarek duayı bir defa okuduktan sonra, şu niyaz ile duayı tamamlamış olacaksınız:

“Allah’ım bu mübarek niyaz ile senin dergah-ı merhametine yönelen bütün kullarının kalplerine inşirah ve huzur verdiğin gibi onların bedenlerine de rahmet ve merhamet ihsan ettin. Beni de merhametinin sonsuz güzelliği ile bahtiyar et ve sana yaptığım bu duanın niyetinin tahakkukunu bana da göster Allah’ım. Amin.”

Değerli okurlarımız bu şekilde Celcelutiye duası bitmiş olacak, inşallah siz de bu duayı uygun bir şekilde yapıp en içten dileklerinizle Allahu Teala’nın dergah-ı izzetinden arzu ettiğinizde, sizin de dualarınız kabule karin olacaktır.

Size bu mübarek duanın detaylarını aktardığımız bu yazıyı, güzel bir kitap tavsiyesi ile noktalamak istiyoruz:

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar:

 

Ayrıca şu 2 yazı da dikkatinizi çekecektir:

Günün Duası Olarak Okunabilecek 5 Mucizevi Dua, Kaçırmayın!

Salavatı fatih duası muazzam etkili dilek duasıdır, mutlaka bilmelisiniz!

“Celcelutiye Duası, Gizem Dolu Mükemmel Bir Dua, Kaçırmayın!” üzerine 4 yorum

 1. Celcelutiye duasını eksik mi verdiniz birkaç yere baktım da sonu öyle bitmiyor devamı var

  Cevapla
  • Hayır duanın metni tamdır. Bazı kaynaklarda duada olmayan kısa bir bölüm daha eklenmektedir. Bu bölüm dua ile ilgili olmayıp Arapça bir nidadır. Dolayısıyla burada verilen dua sözleri sahih kaynaklardan alınan tam metindir.

   Cevapla
   • Arapça harflerle yazılmışını mı okumalıyız, yoksa bu şekilde mi? Latin harflerle doğru okumuş oluyor muyuz. Elimdeki kitapta bazı yerlerde farklılıklar var, internette araştırınca fark edip okumayı bırakmıştım. Yanlış okumamak adına. Duanın aslı arapça olmadığı halde mecburen arapça yazılışına bakınca uzatmalar var, bu yazılışında ise “e” harfiyle yazılmışlar. Demek istediğimi anlamışsınızdır. Okumak istiyorum ama hatasız, eksiksiz… Allah razı olsun, cevabınızı bekliyorum.

    Cevapla
    • Allah sizden de razı olsun. Sorduğunuz soru gerçekten de önemli bir noktaya temas etmektedir. Bu itibarla sizin vesilenizle tüm okurlarımızı bilgilendireceğimiz için teşekkür ederiz. Elbette ki duaların eksiksiz ve hatasız okunması büyük önem taşımaktadır. Ancak alfabe değişikliği veya telaffuz farklılıkları nedeniyle duanın ses yapısında kısmi değişiklikler hoş görülmektedir. Büyük alimler duaların iki yönüne işaret etmektedir. Bunlardan biri anlam yönüdür, diğeri ise ses yapısıdır. Eğer duanın anlamı değişmiyorsa farklı bir alfabede de okumalar yapmak mümkündür. Kaldı ki her ulusun gırtlak yapısı da farklıdır. Arapçadaki üç farklı “s” harfine karşılık Türkçede bir tane “s” vardır. Aynı şekilde Türkçede bulunan “ö” ve “ü” sesleri Arapçada yoktur. Dolayısıyla bir dili diğer bir dilin kuralları ile okumak teknik olarak da mümkün değildir. Ancak ifade ettiğimiz gibi kısmi değişiklikler duanın mana ve maneviyat yönüne tesir etmez. Bilinmelidir ki Rabbimiz, dualarımızı kelimeler üzerinden duymaz. Allah, her türlü dilden ve kelimeden münezzehtir. Rabbimiz kulunun kendisine dille seslenmesini ister. Fakat Allah kulunun kalbinden geçen cümlelere cevap verir. Dil ile dua etmek sadece niyetlerin tasdiki içindir. Ayşe Hanım siz dualarınızı gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz. İnşallah Rabbimiz her şeyi layıkıyla işiten ve görendir, sizin de sesinizi duyacak ve sizi de görecektir. Allah’a emanet olunuz.

     Cevapla

Yorum yapın