Çaresizlik Duası Hayatınızı Düze Çıkarır İnşallah

Müminlerin başına gelen her türlü kaza ve bela birer sınanma aracıdır. Bu nedenle kötü bir durumla karşılaşan müminler asla isyankar olmamalı ve çaresizlik duası ile bu sıkıntılarını bertaraf etmeye gayret etmelidir.

Musibetler karşısında dua okuyan müminler yaşadıkları sıkıntıların etkisi ile aceleci davranılmamalıdır. Yaşanan şeyler ne kadar şiddetli ve kötü olursa olsun dua etme adabına uygun olarak davranmak büyük önem taşımaktadır. Mümin bu duayı okumadan önce sessiz sakin bir yere çekilmeli ve sabırlı bir şekilde niyaz etmelidir.

Tevbe suresinin 51. ayeti kerimesi dua hükmünde okunduğunda Allah’ın izniyle her türlü musibetin savuşturulmasına vesile olur. Büyük alimler zor durumda kalınca okunacak dua sözlerinin peş peşe 7 defa okumasının İnşallah daha hayırlı olacağını belirtmektedir.

Bismillahirrahmanirrahim

Kul ley yüsıybena illa ma ketebellahü lena hüve mevlana ve alellahi fel yetevekkelil mü’minun. (amin)

Duanın Türkçe karşılığı

“Bizim başımıza ancak, Allah’ın bizim için yazdığı şeyler gelir. O, bizim yardımcımızdır. Öyleyse mü’minler, yalnız Allah’a güvensinler.” (Tevbe-51)

Ruhsal sorunlardan ötürü sıkıntı yaşayanlar için çaresizlik duası

Ruhsal sıkıntılar her insanın hayatının belli dönemlerinde yüzleşmek zorunda olduğu sorunlardır. İnsanoğlu ruh ile beden, zihin ile duygular gibi farklı kutuplar arasında gidip gelir. Bu nedenle de çeşitli ruhsal sıkıntılar yaşaması son derece doğaldır. Zira unutulmamalıdır ki ruhsal olarak çeşitli sorunlar yaşamak asla aykırı bir durum değildir. Aksine pek çok büyük din aliminin de yaşamının belli dönemlerinde çeşitli ruhsal sorunlar yaşamaları oldukça yol göstereci bir durumdur.

Ruhsal olarak sıkılıp çeşitli sorunlar yaşayan kişilerin dualar okuyarak bu zor süreci atlatmaya çalışmaları en isabetli tercihtir. Yapılan pek çok araştırmada dualar okuyarak manevi destek talep eden kişilerin dua okumayanlara göre çok daha hızlı biçimde sorunlarından kurtuldukları tespit edilmiştir.

Zor durumda kalınca okunacak çaresizlik duası sözleri günde 2 defa okunmaktadır. Okumalardan birincisi sabah kalkar kalkmaz yapılır. Diğer okumanın vakti ise gece yatmadan öncedir. Ancak müminler daralıp sıkıldıklarını hissettiklerinde gün içinde de bu duayı diledikleri vakit okuyabilirler.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve kur rabbi euzü bike min hemezatiş şeyatıyn. (amin)

Duanın Türkçe meali

De ki: “Ey Rabbim! Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım.” (Müminun-79)

Özel yaşamla ilgili mevzularda okunan çaresizlik duası

Özel yaşam insanların hayatlarının bütün alanlarını derinden etkiler. Bir insanın özel yaşamda mutlu olması bütün hayatına olumlu yönde tesir ederken özel yaşamdaki sorunlar kişinin bütün hayatını alt üst edebilmektedir. Bu itibarla özel hayat konusunda son derece titiz davranmak ve devamlı dualar okuyarak mutluluk talebinde bulunmak büyük önem taşımaktadır. Özel yaşamda sıkıntıları olan insanların her perşembe gecesi dua okumaları İnşallah yaşamlarında hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır. çaresizlik duası sözlerinin peş peşe 3 defa okunması da büyük alimlerin tavsiyeleri arasındadır.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve kefa billahi vekıla (amin)

Ayeti kerimenin Türkçe meali

Göklerdeki her şey, yerdeki her şey Allah’ındır. Vekil olarak Allah yeter. (Nisa-132)

çaresizlik duası sözleri

Maddi konularda zor durumda kalınca okunacak dua

Helal rızık temin etmek ve başkasına muhtaç olmadan yaşamını sürdürmek her müminin dileğidir. Ancak bazen insanlar ciddi maddi sorunlarla karşı karşıya gelebilmektedir. Bu durumda müminlerin asla isyankar davranmamaları ve Allah’ın verdiği her türlü nimet için şükretmeye devam etmeleri en isabetli tutum olacaktır.

Müminlerin her sabah kalktıklarında bu duayı okumaları inşallah maişetlerini arttıracaktır yani helal rızık kazanmalarına vesile olacaktır. Bu tesirli dua sadece kişinin geçimine yetecek kadar rızık temin etmelerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda zenginlik duası hükmündedir. Her sabah bu duayı okumayı alışkanlık haline getiren müminlerin nasıl büyük bir servete kavuştukları yönünde sayısız anlatım bulunmaktadır.

Bismillahirrahmanirrahim

Allâhümme lâ sehle illâ mâ ce’altehû sehlen ve ente tec’alü’l-hazne izâ şi’te sehlen. (amin)

Duanın Türkçe karşılığı

“Allah’ım! Ancak senin kolaylaştırdığın şey kolay olur. Sen dilediğin zaman sert, katı ve zor olan bir şeyi kolay ve yumuşak yaparsın.” (İbnü’s-Sünni)

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar:

Yorum yapın