Bu Hayırlı Eş Duası Size Mutluluk ve Huzur Getirecek!

Hayırlı Eş Duası ile Sizin de Hayatınız Değişecek İnşallah!

Değerli okurlarımız ve sevgili mümin kardeşlerimiz, sizin de birçok insan gibi hayırlı eş duasına ihtiyacınız olduğunu düşünerek bu yazıyı kaleme alma kararı aldık.

İnşallah bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda, hayırlı eş duasının bütün ayrıntılarını ve inceliklerini öğrenecek ve Allah’ın izniyle hayırlı bir eş ile hayatınıza devam edeceksiniz. Mutluluğunuzun ve huzurunuzun baki olması ümidiyle size en tesirli ve en güzel hayırlı eş duasını bütün incelikleriyle ve bütün aşamalarıyla anlatmak istiyoruz.

Yalnız bu duayı uygularken, lütfen hiçbir detayı kaçırmayın ve hayırlı eş duasının çok tesirli olduğunu bilerek dikkatli bir şekilde uygulayın, çünkü hayırlı eş duasının herhangi bir ayrıntısını yanlış uygulamanız halinde dua tesirini yitirebilir ve etkisiz hale gelebilir. Bu nedenle size tavsiyemiz, duayı en az iki kez baştan sona okuyup daha sonra tatbik etmeniz yönünde olacaktır.

Şimdi maddeler halinde ve hiçbir noktayı ihmal etmeden hayırlı eş duasının detaylarını sizlere sunmaya çalışalım:

Hayırlı Eş Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Değerli okurlarımız ve sevgili mümin kardeşlerimiz, hayırlı eş duasının temelde iki amaç için okunabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz:

1- Eğer kendinize hayırlı bir kısmet ve dünya hayatında mutlu olabileceğiniz güzel bir eş temenni ediyorsanız, hayırlı eş duasının bu amaçla yapılabileceğini bilmelisiniz. Evet bu mukaddes ve mübarek duayı, kısmetin açılması ve güzel bir eşe kavuşabilmek amacıyla uygulamanız mümkündür.

2- Aynı zamanda hayırlı eş duasını, halihazırda birlikte olduğunuz ve daha hayırlı ve daha güzel bir insan olmasını temenni ettiğiniz eşiniz için de uygulayabilirsiniz. Yani şu anda birlikte olduğunuz eşinizin daha güzel ve daha hayırlı bir insan olması amacı ile bu duaya başvurmanız mümkündür.

Kısaca hem kısmetinizin açılması ve hayırlı bir eşe kavuşabilmek için hem de eski eşinizin daha hayırlı bir insan olmasını temin etmek için bu duanın muazzam gücüne müracaat edebilirsiniz.

Fakat duayı tatbik ederken mutlaka ama mutlaka riayet etmeniz gereken iki noktanın altını çizmeliyiz:

Hayırlı Eş Duası ve Kabulü İçin 2 Önemli Şart

Hayırlı Eş Duası ve Takdim Edilen Büyüler

Öncelikle internet ortamında hayırlı eş duası şeklinde sunulan, fakat tamamen büyü ve sihirden ibaret olan uygulamalardan kesinlikle uzak durmalısınız; eğer şimdiye kadar böyle bir uygulamaya bir şekilde baş vurduysanız, pişman olmalı ve Allah’a içtenlikle yönelerek tövbe getirmelisiniz.

Çünkü Allahu Teala, kendisine büyü kiri ile gelen kullarının dualarını kabul buyurmaz ve onlara büyüden arınarak tertemiz bir şekilde gelmelerini buyurur. Yani hayırlı eş duasının kabule karin olmasını istiyor ve Allahu Teala’nın size güzel bir kısmet nasip buyurmasını temenni ediyorsanız, herhangi bir şekilde bulaşmış olduğunuz büyüden pişmanlık gösterip istiğfar etmeli ve artık bu kötülüğe hiçbir şekilde yanaşmamaya çalışmalısınız.

Şimdi de hayırlı eş duasının kabulü için 2. önemli şartın altını çizen:

Hayırlı Eş Duası ve İçtenlik İksiri

Eğer bu mübarek duayı içtenlik ve samimiyet içerisinde yaparsanız, yaptığınız duanın en güzel şekilde ve en kısa sürede kabul olduğunu görerek mutluluklar içerisinde kalırsınız; fakat bu duayı içtenlik içerisinde değil de kötü niyet içerisinde uygularsanız, duanızın kabul olunmadığını görerek üzüleceksiniz.

Kısaca hayırlı eş duasını içtenlik ve samimiyet içerisinde yapmalı, yani duayı uygularken herhangi bir kişiye zarar verme amacı taşımadan sadece ve sadece iyi niyet ve saf duygular ile uygulamalısınız. Şayet duayı uygularken içinizde herhangi bir kötü duygu ve art niyet taşırsanız, duanız Allahu Teala’nın indinde kabule karin olmayacaktır.

Şimdi hayırlı eş duasının nasıl yapılması gerektiğini aktarmaya başlıyalım ve bu duanın 3 aşamasını detaylarıyla izah edelim:

Hayırlı Eş Duası ve Niyet Aşaması

Duanın birinci aşaması olan niyet aşamasında, evvela bir perşembe sabahı erkenden uyanmalı ve mümkünse güneş doğmadan önce duaya başlamalısınız.

Duayı hem perşembe günü hem de cuma günü aynı şekilde ve aynı aşamaları uygulayarak yapmanız gerektiğini belirterek niyet aşamasını izah edelim:

Bir perşembe sabahı erkenden uyanıp güneş doğmadan önce abdest almalısınız. Kadınların adetli hallerinde abdest almadan da hayırlı eş duasını yapması mümkündür, fakat erkeklerin mutlaka abdest alması şarttır.

Perşembe sabahı abdest alıp güneş doğmadan önce sessiz bir ortama geçin, ardından kıble istikametine dönün, sonra da gözlerinizi kapatıp ellerinizi semaya kaldırın ve ayakta iken 21 defa besmele-i şerif çekin.

21 defa Bismillahirrahmanirrahim dedikten sonra, gözlerinizi açın ve şu niyeti getirin:

“Kalbimde saf ve masum duyguların teşvikiyle sana yöneldim, senin dertlere deva ve hastalıklara şifa bahşettiğini bilmenin bilinci ve sevinci ile kapına geldim. Kalplerin senin elinde ve kontrolünde olduğunu bilmenin mutluluğu ile sana ve yüce dergahına yöneldim, kalbimdeki duyguların masumiyeti ve saflığı hatırına bana arzumu gerçekleşmiş olarak görmenin bahtiyarlığını nasip et. Amin.”

Bu niyet cümlelerini gözleriniz açık bir şekilde okumalı ve hayırlı eş duasının birinci aşaması olan niyet kısmını bu şekilde bitirmelisiniz.

Şimdi de duamızın ikinci aşamasını aktaralım:

Hayırlı Eş Duası Nasıl Yapılır?

Hayırlı Eş Duası ve İnşirah Suresi

Duanın ikinci aşaması olan İnşirah Suresi aşamasında, artık dizüstü çökmeli ve yeniden gözlerinizi kapatıp 7 defa İnşirah Suresini okumalısınız.

İnşirah Suresinin Okunuşu

Elem neşrah leke sadrek

Ve vada’na ‘anke vizreke

Elleziy enkada zahreke

Ve refa’na leke zikreke

Feinne me’al’usri yüsren

İnne me’al’usri yüsren

Feiza ferağte fensab

Ve ila rabbike ferğab

İnşirah Suresini 7 defa okurken, aynı zamanda Allah’ın gönüllere ve akıllara huzur ve sükûnet ihsan ettiğini ve bu insanı ile biz aciz kullarını daima güzelliklerle ve türlü türlü nimetler ile desteklediğini düşünmelisiniz.

Bu güzel düşüncelerle ve hayırlı duygularla İnşirah Suresini 7 defa okuduktan sonra, gözlerinizi tekrar açıp şu duayı yapmalısınız:

“Allah’ım kalplere iyilik ve güzellik duygusunu bağışlayan hikmetin hatırına, akılları ve gönülleri en güzel duygularla teskin eden ve yatıştıran birliğinin hürmetine, bizi türlü türlü güzellikler ve envai çeşit nimetleriyle donatan varlığının yüzü suyu hürmetine, hayırlı eş duası ile sana yönelen bu kulunu en güzel şekilde rızıklandır ve beni dergahı merhametinden uzaklaştırma. Amin.”

Hayırlı Eş Duası ve Ya Vedûd Esması

Duanın 3. aşaması olan Ya Vedûd esması aşamasında, yeniden gözlerinizi kapatmalı ve 21 defa Ya Vedûd esmasını okumalısınız. Yani 21 defa Ya Vedûd demeli ve bunu söylerken Allah’ın kalplere sevgi ve muhabbet nakşettiği ve bağışladığı gerçeğini tefekkür etmeye çalışmalısınız.

Bu güzel düşünceleri takiben gözlerinizi yeniden açmalı ve şu duayı içtenlikle okumalısınız:

“İlahi, kainata muhabbet iksirini dağıtan ve bütün varlıkların iliklerine kadar işleyen sevgiyi onlara nakşeden senin sonsuz kudretindir şüphesiz. Sen bütün mahlukatın kalbine muhabbet ve sevdanın aşısını yapan, onları birbirine manevi ve tesirli bir şekilde cezbeden sevginin sahibi ve hakimisin. Dilediğinin kalbine sonsuz güzellikler içerisinde sevgi bahşeder, dilediğine ise kin ve nefret duygularını yoldaş kılarsın. Ne olur bana sevginin ve muhabbetin hükümran olduğu bir atmosferi yoldaş kıl. Amin.”

Bu şekilde hayırlı eş duası tamamlamış ve bitirmiş oluyorsunuz, ne var ki aşağıdaki kısımları da okumanızı tavsiye ederiz; çünkü aşağıda da birkaç önemli detay yer almakta:

Evet yazı içerisinde de dile getirdiğimiz gibi, hayırlı eş duasını hem perşembe günü hem de cuma günü üst üste yapmanız gerekir, yani bu mukaddes duanın kabul olunması amacıyla duayı perşembe ve cuma günleri art arda yapmalısınız.

Bu konuda size En Etkili Aşk Duaları Kitabını da tavsiye etmek isteriz:

Aşk yaşamınızda hayırlı kapıların açılmasına vesile olacak bir eser

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları kitabı

Aşık etme duası, muhabbet duası, surhubat duası, kuduriye duası, geri getirme duası ve hayırlı kısmet duası gibi onlarca etkili aşk duası ile mutluluğa nail olmak istiyorsanız En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Okurlardan çok olumlu yorumlar alan bu eser inşallah sizin için de hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları kitabını hemen indirip okumak için tıklayınız.

Eğer hayatınıza aşkı yeniden çekmek istiyorsanız ve aşk yaşamınızda kaliteli bir beraberlik muradınız varsa En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nda bulunan aşk ve muhabbet dualarını mutlaka okumalısınız.

Şu yorumlar, neden bu kitabı okumanız gerektiğini en güzel şekilde gösteriyor:

 

Bu bağlantıda yer alan okuyucu yorumlarını incelediğinizde şaşırmayın, çünkü Allahü Teala’nın kudreti sonsuzdur ve o, kendisine içtenlikle yönelen kullarının dualarına cevap verir. Allah’a emanet olun ve hayırlarla kalın.

Son 2 yazımızda yer alan oldukça tesirli diğer duaları da inceleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir