Aşk ve Muhabbet Duaları Bütün Dualar Dilek Duaları Hacet Duaları İstek Duaları Sırlı Dualar

Bu Güzellik Duası Sizi Değiştirecek, Mutlaka Okuyun!

Bu Güzellik Duası Sizi Değiştirecek, Mutlaka Okuyun!

Bu yazıyla karşılaştığınız için ve yazıyı okumaya başladığınız için kendinizi şanslı hissedebilirsiniz, çünkü yazı boyunca en güzel ve en etkili güzellik duasını öğrenmiş olacaksınız; bu sebeple yazıdaki herhangi bir detayı ihmal etmeden dikkatlice okumayı sürdürün lütfen.

Okuyacağınız ve içtenlikle uygulayacağınız bu dua sayesinde hem maddi ve bedensel güzellik kazanacak hem de manevi ve ruhsal huzura kavuşacaksınız.

Evet aktaracağımız güzellik duası, son derece etkili ve Allah’ın izniyle kısa sürede tesirini gösteren muhteşem bir duadır, fakat bu etkiyi görebilmek için mutlaka ve mutlaka bütün ayrıntıları anlayıp duayı öyle uygulamalısınız.

Şimdi güzellik duası ile ilgili aşağıdaki bütün ayrıntıları ve teker teker bütün maddeleri incelemeye çalışın, ardından da duayı yaparak Allah’ın izniyle bedensel ve ruhsal güzelliğe kavuşun.

Güzellik Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Yukarıda da dile getirdiğimiz gibi güzellik duası hem bedensel hem de ruhsal güzelliğin meydana gelmesi için yapılabilecek son derece güçlü bir duadır.

Yani bu mübarek duayı hem bedensel güzellik için uygulayabilirsiniz hem de içinizdeki sıkıntıların ve huzursuzluğun bitmesi ve son bulması amacıyla tatbik edebilirsiniz.

Bu duayı yaptıktan sonra aynaya baktığınızda kendinizi çok daha güzel ve çok daha çekici bulacaksınız, aynı zamanda size bakan diğer insanlar da sizin çok daha çekici ve şirin göründüğünüzü itiraf etmeye başlayacaklar.

Şimdi güzellik duasının kabul olunması için gerekli şartları ve yapmanız gerekenleri maddeleyelim:

Güzellik Duası İçin 2 Önemli Şart

Güzellik Duası ve Kötü Niyetli Büyüler

Sevgili okurlar güzellik duası diye takdim edilen, oysaki kötü niyetli ve çirkin birer büyüden ibaret olan büyülere içbir şekilde itibar etmeyin ve internet ortamında dolaşan bu uygulamalardan mümkün mertebe uzak durmaya çalışın.

Çünkü eğer bu büyülerden birine bilerek bulaştıysanız ve büyü yoluyla amacınıza ulaşmaya çalıştıysanız, yapacağınız duaların kabul edilmediğini görerek üzüntü ve ıstırap yaşayabilirsiniz.

Çünkü Allah’u Teala, büyüyü kesin bir dille ve açık bir şekilde haram kılarak büyü kirine bulaşanların da dualarını kabule etmeyeceğini dile getirmiştir.

Bu nedenle yapacağınız duanın kabul olunması için daha önce bilerek ve isteyerek büyüye başvurduysanız, içten ve samimi bir eda ile tövbe ve istiğfar getirmelisiniz.

Allahu Teala, kullarına karşı son derece merhametli ve şefkatli olduğu için yapmış olduğunuz tövbe ve istiğfarı kabul edip size yeniden güzellikler ve iyilikler ihsan edecektir inşallah.

Kısaca internet ortamında dolaşan ve güzellik duası diye takdim edilen, ama aslında kötü niyetli birer büyüden ibaret olan uygulamalardan kesinlikle uzak durmaya çalışmalısınız.

Şimdi de güzellik duasının kabulü için 2. önemli şartın altını çizelim:

Güzellik Duası ve İçtenlik

Sevgili okurlarımız, eğer güzellik duasını herhangi bir art niyet taşımadan ve kalbinizde hiçbir kötülük olmadan yaparsanız, Allah’ın izniyle duanızın kabul olduğunu görüp mutlu olursunuz.

Yani bu duayı içtenlikle yapıp hiç kimseye zarar vermeden uygularsanız, mesela içinizde hiçbir kötülük olmadan duayı uygulamaya koyarsanız, inşâallah en kısa zamanda muradınıza kavuşmuş olacaksınız.

Kısaca güzellik duasının kabulü için özellikle içtenlik şartına riayet etmeniz gerekir ve hiçbir kötü niyet taşımadan duayı uygulamaya koymanız şarttır.

Bu önemli noktayı da beyan ettiğimize göre güzellik duasının niyetine ve yapılma şekline yine maddeler halinde devam edelim:

Güzellik Duasına Nasıl Niyet Getirilir?

Öncelikle güzellik duasının niyet aşaması bu duanın ilk aşamasıdır, ve güzellik duasını yapanların bu duayı tam beş gün üst üste yapması gerekir.

Tabi aşağıda izah edeceğimiz niyet kısmını da ondan sonraki bölümlerde aktaracağımız duanın yapılış şeklini de tam beş gün üst üste yapmalısınız.

Duayı yaparken pazartesi sabah erkenden uyanıp yapmaya başlamalı ve sonrasında da diğer dört gün, yani cuma günü dahil tam beş gün duayı yapmaya devam etmelisiniz.

Kısaca pazartesi başlayıp cuma günü bitireceğiniz bu duayı, niyet aşaması ile birlikte aşağıda tarif edildiği şekli ile uygulamalısınız:

Pazartesi sabah erkenden uyandıktan sonra, mümkünse abdest alarak kendinizi bedensel kirlerden uzak tutmalısınız.

Eğer abdest alma imkanınız yoksa veya (kadınlar için) adetli iseniz, abdest almadan da duyı tatbik etmeye başlayabilirsiniz. Biz abdest aldığınızı düşünerek niyet aşamasına şöyle devam etmenizi belirtmeliyiz:

Sabah erkenden uyanıp abdestinizi aldıktan sonra sessiz ve sakin bir ortama geçmeli ve orada sizi hiç kimsenin rahatsız etmeyeceğinden emin olmalısınız.

Böyle sükunet dolu bir ortam bulduktan sonra kıble istikametine dönmeli ve ayakta iken gözlerinizi kapatıp ellerinizi semaya kaldırarak 11 defa Euzu besmele çekmelisiniz.

11 defa “Euzu billahi mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim” dedikten sonra, gözlerinizi açarak güzellik duasının niyetini şöyle getirmelisiniz:

“İlahi senin dergâh-ı merhametine ve izzetine iltica eden bütün kullar, onurlu ve şerefli bir şekilde sana yönelerek kalplerindeki bütün arzuları içtenlikle sana arz etmiştir. Ben de kalbimdeki halis niyeti ve yüreğimdeki şiddetli ihtiyacı sana içtenlikle arz ediyor ve güzellik duası için açtığım ellerimi boş çevirmemeni talep ediyorum.”

Bu niyet cümlelerini bir defa söyledikten sonra, aşağıdaki uygulamalar ile duanıza devam etmelisiniz:

Güzellik duası ile alakalı şu hususa da kesinlikle dikkat etmeniz gerekir, bunu yapmamanız halinde duanın hükümsüz kalması sonucu ile karşılaşabilir ve bunun sorumluluğunu almak durumunda kalabilirsiniz. Neye dikkat etmeniz gerektiğini anlayabilmek için şu hikayeyi okuyun ve güzellik duasını mutlaka bu hikaye eşliğinde yapmaya çalışın, çünkü bu hikayedeki derin hikmeti anlayanlar güzellik duası ile mutluluk bulmuşlardır:

Cüneyd-i Bağdadi Hazretlerinin gözleri son günlerde çokça ağrıdığı için kendi zamanında meşhur olan tabiplerden birine gider ve gözlerindeki sıkıntının ne olduğunu ona sorar. Doktor gözlerinde rahatsızlık olduğunu ve gözüne su dahi dokundurmaması gerektiğini ve iltihabın kuruması için suyun dahi temas etmemesi gerektiğini ifade eder.

Cüneyd-i Bağdadi Hazretleri bu duruma şaşırdığı için namaz kılmak için abdest almam gerekir, abdest için de gözüme su değmesi gerekir, ne yapayım, der. Bunun üzerine tabip, gerekirse gözlerinin görmesi için namazı belli bir zaman süresince bırakman gerekebilir, cevabını verir.

Bu cevabı alan Cüneyd-i Bağdadi Hazretleri, evine gider, abdest alır, iki rekat namaz kılar ve yatağına yatıp uyur. Sabah kalktığında gözlerindeki rahatsızlığın tamamen geçtiğini ve gözlerinin eskisinden çok daha sağlıklı olduğunu fark edince, bunun sebebini hemen anlar. Zaten o anda da gaipten bir ses şunları söyler:

  • “Kulumuz bizim için gözlerini feda etmiş, biz de onun hatırına ona gözlerini yeniden ihsan ettik, eğer namaz kılarken cehennem halkının tamamının affını dilemiş olsaydın, sana bunu dahi verirdik.”

Bu ibretlik olay üzerine Cüneyd-i Bağdadi Hazretleri doktora gidip durumu ona anlatır ve doktor şunları söyler: Bu, hakkın ilacıdır ve bu ilaç konusunda hiç kimsenin söz söylemeye hakkı yoktur, bu bir sırdır ve gizemdir ve bunu ancak Allah dostları anlar.

İşte güzellik duasından bahseden kaynaklar bu duayı yapacak olan kişilerin de Cüneyd-i Bağdadi Hazretleri gibi Allah’a tamamen ve içtenlikle teslim olarak onun kendisi hakkında vereceği hükme razı olması gerektiğini bildirirler ve ancak bu duygu ve ruh hali içerisinde yapılan niyazıların kabul görme olasılığı üzerinde dururlar. Siz de güzellik duasını bu ruh hali içinde yapın.

Güzellik Duası Nasıl Yapılır?

Bu noktada araya girerek şunları söylemeliyiz ki, güzellik duasını uygularken sürekli olarak Allahu Teala’nın sonsuz kudretini ve yüce hikmetini düşünmeye çalışmalısınız, çünkü Allah, kendisine dua eden kişilerin sürekli bir şekilde kendi yüceliğini düşünmesini talep eder. Ve bu kişilerin yapmış oldukları içtenlikli duaları dergahı merhametinde kabul eder.

Yukarıdaki niyet kısmını uygulayıp niyet cümlelerini tekrar ettikten sonra, güzellik duasının ikinci aşaması olan Nas Suresi aşamasına geçmeli ve şöyle devam etmelisiniz:

Güzellik Duası ve Nas Suresi

Bu noktada 7 defa Nas Suresini okumalısınız:

Nas Suresinin Türkçe Okunuşu:

1. Kul, euzü birabbin nâs,
2. melikin nâs, ilâhin nâs,
3. min şerril vasvasil hannas,
4. elleziy yuvesvisu fiy sudûrin nâs,
5. minel cinneti ven nâs.

Nas Suresinin Türkçe Anlamı:

De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlah’ına sığınırım.”

Nas Suresinin Türkçe okunuşunu 7 defa, Türkçe anlamını da 7 defa okuyup bitirdikten sonra şu duayı yapmalısınız:

“Allah’ım, merhametinin sonsuzluğu kullarının kalbine türlü türlü sevinçler dolmasına vesile olur, yüceliğinin ve kudretinin sınırsızlığı, bizi her anlamda mutlu eder ve müjdeler. Çünkü sen bizim yüce Rabbimizsin ve bize merhametinin sınırsızlığı ile muamele edersin. Çünkü sen kullarının en içli arzularını duyar ve onları merhametinle yerine getirirsin. Sana el açan ve güzellik talebinde bulunan şu aciz kulunun ihtiyacını da en güzel şekilde karşıla ve bana türlü türlü güzellikler nasip eyle. Amin.”

Güzellik duasının 2. aşaması olan Nas Suresi kısmını da bitirdikten sonra, şimdi de bu mübarek duanın 3. ve son aşaması olan Ya Musavvir kısmına geçiyoruz.

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki Allahu Teala’nın Ya Musavvir esmaül hüsnası, kainattaki bütün varlıklara en güzel şekilde ve layıkıyla suret veren ve onların yüzünü en güzel şekilde biçimlendiren yüce kudret anlamına gelir. Bu yönüyle Allahu Teala’nın Ya Musavvir esmasını, dünyadaki bütün varlıkların yüzünü en güzel şekilde çizen ve şekillendiren bir ressam şeklinde düşünebiliriz.

Zaten duanın bu aşamasında da Allahu Teala’nın Ya Musavvir esmasını düşünürken, Allah’ın her varlığa en güzel şekilde biçim veren sonsuz ilmini de düşünmeliyiz. 

Güzellik Duası ve Ya Musavvir Esması

Şimdi 77 defa Ya Musavvir esmasını okumalı, yani 77 defa Ya Musavvir demelisiniz.

Yukarıda da beyan ettiğimiz gibi bu esmayı 77 defa okurken aynı zamanda Allah’ın bütün varlıklara en güzel şekilde biçim verdiği hakikatini düşünmelisiniz.

Sonrasında ise şöyle dua etmelisiniz:

“Allah’ım her varlık, doğumundan ölümüne kadar sana borçlu ve sana minnettardır, çünkü her varlığa en güzel şekilde biçim veren sensin ve onun hayatta kalabilmesi için bütün ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılayan senin yüce hikmetindir.

Ben de senin yüce hikmetine ve sonsuz ilmine sığınarak, hem ruhsal hem de bedensel anlamda her türlü güzelliği bana nasip eylemeni niyaz ediyorum. Ellerimi dergahı merhametine açıp içtenlikle dua ettiğim varlığının hatırı için bana merhametinle muamele et ve beni güzelliklerle müjdele. Amin.”

Evet bu cümlelerle güzellik duasını noktalamış bulunuyoruz, yukarıda da izah ettiğimiz gibi bu duayı 5 gün üst üste yapmalı, yani pazartesi sabah erkenden uyanıp duayı bir kez yaptıktan sonra, aynı şekilde salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri de duayı bir kez yapıp cuma günü güzellik duasını bitirmelisiniz.

Size en güzel güzellik duasını aktarmaya çalıştığımız bu yazımıza, harika bir kitap tavsiyesi ile son vermek istiyoruz:

Aşk yaşamınızda hayırlı kapıların açılmasına vesile olacak bir eser

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları kitabı

Aşık etme duası, muhabbet duası, surhubat duası, kuduriye duası, geri getirme duası ve hayırlı kısmet duası gibi onlarca etkili aşk duası ile mutluluğa nail olmak istiyorsanız En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Okurlardan çok olumlu yorumlar alan bu eser inşallah sizin için de hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

Eğer hayatınıza aşkı yeniden çekmek istiyorsanız ve aşk yaşamınızda kaliteli bir beraberlik muradınız varsa En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nda bulunan aşk ve muhabbet dualarını mutlaka okumalısınız.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabını indirmek için tıklayınız

Şu yorumlar, neden bu kitabı okumanız gerektiğini en güzel şekilde gösteriyor:

 

Zaten gittiğiniz sayfada yer alan birbirinden etkileyici okuyucu yorumları da, kitabın ne kadar etkili olduğunu gözler önüne sermeye yeter. İnşallah birçok insan gibi siz de faydasını görürsünüz.

Son yazdığımız 2 dua örneğini de okumak isteyebilirsiniz:

Bu Başarı Duası Hayatınızı Değiştirecek, Okuyun!

Dilek Duası Arayanlar, Bu Duayı Kaçıranlar Pişman Oldu!

2 Yorum

    1. Eşler arasındaki her türlü sıkıntının giderilmesi ve muhabbet hasıl olması için tavsiye edilen dua Ya Vedud duasıdır. Bu tesirli dua inşallah hayırlı neticeler almanıza vesile olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir