Bu Borçtan Kurtulma Duası, 24 Saatte Etkili ve Muhteşem

Sevgili okurlar ve değerli mümin kardeşlerimiz, borçtan kurtulma duasının en sahih şeklini öğrenmek ve bu dua vesilesiyle borçlarınızdan kurtulup genişliği kavuşmak istiyorsanız, yazımızın içerisindeki bütün detayları en ince ayrıntısına kadar incelemeli ve duayı tam anlamıyla öğrendikten sonra uygulama aşamasına geçmelisiniz.

Aşağıda okuyacağınız duanın en etkili borçtan kurtulma duası olduğunu ve bu dua vesilesi ile türlü türlü güzelliklere mazhar olabileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu konuda duanın bütün ayrıntılarını öğrenerek hareket ederseniz Allah’ın izniyle en kısa sürede borçlarınızdan kurtulup güzelliklere nail olmaya başlayacaksınız.

Şimdi madde madde ilerleyerek borçtan kurtulma duasının nasıl yapıldığını ve hangi işlem basamaklarını tatbik etmeniz gerektiğini ifade etmeye başlayalım:

Borçtan Kurtulma Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Değerli okurlarımız, borçtan kurtulma duasını şimdiye kadar sizi sıkıntıya sokan ve stres altına girmenize sebebiyet veren herhangi bir borcunuzun edası amacıyla tatbik etmeniz mümkündür. Yani içinde bulunduğunuz her türlü borcun ifası amacıyla bu duaya başvurabilir ve Allah’ın izniyle bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Bununla birlikte bu duanın aynı zamanda zenginliğe ve bolluğa kavuşabilmek amacıyla uygulanabileceğini de rahatlıkla ifade edebiliriz. Yani borçtan kurtulma duasını hem içinde bulunduğunuz sıkıntılı süreci atlatabilmek için hem de maddi anlamda zenginliğe ve bolluğa mazhar olabilmek için tatbik etmeniz mümkündür.

Borçtan Kurtulma Duasının Kabulü İçin 5 Önemli Şart

Bildiğiniz gibi duaların kabulü hususunda bir çok değişik etkene riayet etmek gerekir, işte borçtan kurtulma duasının kabulü için de beş önemli şart ve koşula riayet ederek bu koşulları mutlaka ama mutlaka yerine getirmeniz gerekir.

Lütfen yazının ilerleyen safhalarında detaylarıyla birlikte aktaracağımız borçtan kurtulma duasını uygulamaya başlamadan evvel, aşağıda maddeler halinde aktaracağımız şartları ve koşulları mutlaka öğrenin, aksi takdirde bu duanın kabul olunmadığını görüp üzülebilirsiniz.

Borçtan Kurtulma Duası ve Takdim Edilen Büyüler

İnternet ortamında büyü olmasına rağmen dua şeklinde sunulan birçok uygulamanın olduğunu bilmelisiniz, gerçekten de garip bir şekilde büyü olmasına rağmen dua şeklinde takdim edilen birçok uygulamanın internet ortamında yaygın bir şekilde yayınlandığını görmekteyiz.

Bunları söylememizin temel nedeni şudur: Eğer borçtan kurtulma duası adı altında herhangi bir büyüye bilerek veya bilmeyerek tevessül ettiyseniz, yapacağınız bu duanın ve bundan sonraki duaların kabulü konusunda da ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Bu nedenle bundan önce yapmış olabileceğiniz dua görünümlü büyüleri gözden geçirerek, bundan sonraki süreçte de dikkatli olmaya çalışarak dualarınızı Allah’a takdim etmeye çalışmalısınız.

Bu nokta gerçekten de önemli olmasına rağmen gözden kaçırılan ve bazı insanlar tarafından da önemsenmeyen bir nokta, fakat biz bir müslümanın hiçbir şekilde büyüye başvurmaması gerektiğini anlatabilmek adına bu noktanın altını ısrarla çizmek istedik.

Şimdi de borçtan kurtulma duasının kabule karin olabilmesi adına uygulamanız gereken diğer detayları ve şartları izah etmeye devam edelim:

borçtan kurtulma duası

Borçtan Kurtulma Duası ve İçtenlik

Değerli mümin kardeşlerimiz, özelde borçtan kurtulma duası genelde de yapacağınız bütün dualar için en önemli şartlardan biri de içtenlik ve samimiyettir.

Bu içtenliğin ve samimiyetin 2 boyutu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz, Şöyle ki:

İçten olmalısınız, yani bu duayı tatbik ederken tamamen art niyetsiz ve masum duygularla hareket etmeli, kendi derdinize ve sıkıntınıza çözüm ararken başkalarını da dert sahibi yapma peşinde olmamalısınız. Kısaca bu duayı tatbik etme aşamasında kalbinizden ve aklınızdan hiçbir kötülük geçirmemeye çalışmalı ve tamamen masum duygularla duayı yapmalısınız.

İçtenliğin ikinci boyutunda ise Allah’a tam bir teslimiyet ve samimiyet ile yönelmeli ve Allahu Teala’nın kendisine içtenlik ile yaklaşan bütün kullarının dualarını kabul ettiğini bilmelisiniz. Yani kainatı sonsuz kudretiyle yaratan yüce yaratıcının sizin duanıza olumlu bir şekilde cevap vereceğine inanarak, içtenlikle ve bu masum duygularla Allah’ın dergahı merhametine yönelmelisiniz.

Borçtan kurtulma duasının bu önemli şartlarını ve detaylarını izah ettiğimize göre şimdi de duamızın uygulama aşamalarını sırasıyla ve teker teker görmeye başlayalım:

Borçtan Kurtulma Duasının Niyeti

Sevgili okurlar bu dua ve yapacağınız diğer bütün dualarda, kapının anahtarı hükmünde olan niyet aşamasını ciddi bir şekilde görmeli ve mutlaka uygulanması gereken bir aşama olarak değerlendirmelisiniz.

İşte borçtan kurtulma duası isimli bu güzel duamızda da niyetinizin önemini kavramalı ve niyet ifadelerini aşağıda aktaracağımız şekilde dile getirmelisiniz:

Öncelikle haftanın herhangi bir günü sabahın erken saatlerinde uyanmalı ve uyandıktan sonra mümkünse abdest alarak maddi anlamda temizlemelisiniz. Kadınların adet günlerinde abdest almadan da bu duayı uygulayabileceğini söylemeliyiz, veya erkekler de müsait olmamaları halinde abdest almadan da duayı yapabilirler.

Biz abdest aldığınızı varsayarak duamızın niyet aşamasını aktarmaya devam edelim:

Haftanın herhangi bir günü sabahın erken saatlerinde kalkıp abdest aldıktan sonra sizi hiç kimsenin rahatsız edemeyeceği sessiz ve sakin bir ortama geçmeli ve kıble istikametine dönmelisiniz. Kıble istikametine döndükten sonra ellerinizi semaya kaldırmalı ve ayakta iken 7 defa besmele-i şerif okumalısınız, yani 7 defa art arda Bismillahirrahmanirrahim demelisiniz.

Daha sonra içinizden niyetinizi geçirmeli ve borçtan kurtulma duasını hangi borçlar için yaptığınızı düşünmelisiniz. Bu aşamada niyetinizi ve amacınızı hiçbir şekilde dile getirmeden ve dışa vurmadan sadece ve sadece içinizden geçirmeli, aklınızda tutmalısınız.

Bu şekilde niyetinizi getirip aklınızdan ve içinizden amacınızı geçirdikten sonra, şöyle dua etmelisiniz:

“Allah’ım dünyadaki bütün zenginlikler senin olduğu gibi, bütün mahlukata dağıttığın zenginlikler de sana aittir. Sen dilediğine sonsuz servetinden bir zerre dahi vermezken, dilediğini servet ile abad edersin ve onun ömrünü bereketli kılarsın. Ne olur benim kalbimdeki niyete nazar ederek yapacağım duanın kabulü için kalbime inşirah ve huzur ver. Amin.”

Bu şekilde dua edip içtenlikle Allah’a yöneldikten sonra, şimdi de aşağıdaki aşamaları uygulamaya devam etmelisiniz:

Borçtan Kurtulma Duası Nasıl Yapılır?

Yukarıda borçtan kurtulma duasının niyet aşamasını izah ederken, haftanın herhangi bir günü sabah erkenden uyanmanız gerektiğini dile getirdik. Konuyla ilgili hemen şu detayı da vermeliyiz ki, bu duayı tatbik ederken tam üç gün üst üste duayı yapmaya çalışmalısınız.

Örneğin pazartesi sabah erkenden uyanıp duanın 1. gününü yaptıktan sonra salı günü ve çarşamba günü de aynı şekilde ve aynı saatte uyanıp aynı duayı tatbik etmelisiniz.

Kısaca bu duayı yaparken üç gün üst üste aynı aşamaları ve aynı şeyleri yapmaya çalışmalısınız.

Yukarıdaki niyet kısmını anladıysanız ve tatbik ettiyseniz şimdi de duanın ikinci aşaması olan Duha Suresi aşamasına geçelim:

Borçtan Kurtulma Duası ve Duha Suresi

Şimdi kıble istikametine dönmüş bir şekilde diz üstü çökmeli ve Duha Suresini 7 defa baştan sona kadar okumalısınız. Aşağıya Duha suresinin Türkçe okunuşu ve Türkçe anlamını aktarıyoruz:

Duha Suresi’nin Türkçe Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Vedduha
2- Velleyli iza seca
3- Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala
4- Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula
5- Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda
6- Elem yecidke yetiymen feava
7- Ve vecedeke dallen feheda
8- Ve vecedeke ‘ailen feağna
9- Femmel yetiyme fela takher
10- Ve emmessaile fela tenher
11- Ve emma binı’meti rabbike fehaddis

Duha Suresi’nin Türkçe Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
1- Andolsun kuşluk vaktine
2- ve dindiği zaman o geceye ki,
3- Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı!
4- Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır.
5- ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın!
6- O, seni bir yetim iken barındırmadı mı?
7- Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı?
8- Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi?
9- Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)!
10- El açıp isteyeni de azarlama!
11- Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!

Yukarıda da beyan ettiğimiz gibi Duha Suresi’nin Türkçe okunuşunu 7 defa Türkçe anlamını da 7 defa okuduktan sonra şöyle dua etmelisiniz:

“Allah’ım rızkın ve bereketin anahtarı senin elindedir, dilediğin kullarına zenginlik ve genişlik ihsan ettiğin gibi benim kalbime de inşirah ve benim önüme de bereket nasip eyle. Amin.”

Bu güzel duayı okuduktan sonra, Ya Fettâh esması aşamasına geçmelisiniz:

borçtan kurtulma duası

Borçtan Kurtulma Duası ve Ya Fettâh Esması

Şimdi de 77 kez Ya Fettâh esmasının okumalısınız, bu mübarek ve mukaddes esmayı okurken Allahu Teala’nın her türlü kapıyı açabilecek kudrete sahip olduğunu düşünmeye çalışın.

Bu Yüce düşüncelerle 77 defa Ya Fettâh esmasının okuduktan sonra şu duayı yapmalısınız:

“Kalbime darlık ve evime sıkıntı getiren bu borcun üstesinden gelebilmek için senin sonsuz hazinelerini iltica ediyorum Allah’ım. Kalbimi daraltan ve aklıma türlü türlü sıkıntılar getiren bu borcu benden kaldır ve ailemi huzur içerisinde yaşat. Amin.”

Bu güzel duayı takiben son olarak Ya Rezzâk esması ile ilgili uygulamamızı yapıp borçtan kurtulma duasına son verebilirsiniz:

Borçtan Kurtulma Duası ve Ya Rezzâk Esması

Burada da yine 77 kez Ya Rezzâk esmaül hüsnası okunmalı ve bu mübarek esmayı okurken Allahu Teala’nın bütün mahluklara sonsuz merhameti ve rahmeti ile rızık dağıttığını düşünmelisiniz.

Bu güzel ve ulvi düşüncelerle Allahu Teala’nın mübarek esması olan Ya Rezzâk esması 77 defa okuyup sonrasında da şöyle içli bir şekilde niyaz etmelisiniz:

“İlahi rızık senin elinde olduğu gibi bereket de senin elindedir, merhamet senin elinde olduğu gibi izzet ve yücelik de senin elindedir. Kainat senin elinde olduğu gibi içindeki bütün mahlukat da senin elindedir. Tamamen sana boyun eğen bütün mahlûkatın en iyilerinin ve en hayırlılarının hatırı için bana kalbimdeki masumiyetin gerçekleşmesini göster. Amin.”

Evet yukarıda da dile getirdiğiniz gibi bu güzel dua ile birlikte borçtan kurtulma duasını noktalayabilirsiniz, fakat bu duanın üç gün peş peşe yapılması gerektiğini yeniden hatırlatmak isteriz.

Size en etkili ve en güzel borçtan kurtulma duasını aktardığımıza göre yazımıza güzel bir tavsiye ile son vermek istiyoruz:

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar:

 

Dilerseniz şu yazılarımızı da okuyabilirsiniz:

5 farklı sınav duası, mutlaka okumalısınız!

Unutkanlık için dua yüzde 100 etkili, mutlaka okumalısınız!

Yorum yapın