Bu Bereket Duası 48 Saatte Etkilidir İnşallah!

Size Allah’ın izniyle 48 saatte etkili olan bir bereket duası aktaracağımız bu yazımızda, bereket duasının bütün detaylarını ve bu dua sayesinde hayatı değişen bir okurumuzun yazdıklarını da sunacağız.

Fakat yapacağınız bereket duasının tam anlamıyla etkili olabilmesi için aktaracağımız bütün detayları en ince ayrıntısına kadar kavramalı ve duayı tatbik ederken bu detaylara kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Öncelikle bereket duası sayesinde hayatı değişen bir okurumuzun yazdıklarını aktarmak istiyoruz, size tavsiyemiz bu okurumuzun yazdıklarını dikkatli bir şekilde okumanız yönünde olacaktır. Çünkü okurumuzun anlattığı detaylar içerisinde bereket duası ile ilgili çok önemli birkaç ayrıntı da var. Dua ile ilgili bu ayrıntıları mutlaka bilmeli ve duayı ona göre tatbik etmelisiniz.

Bereket Duası ile Hayatı Değişen Bir Kişinin Yazdıkları

“Değerli hocam, sizin anlatmış olduğunuz bereket duası sayesinde hayatım kökünden değişti, lütfen yazacaklarımı diğer insanlarla paylaşıp bu duanın ne kadar mucizevi bir dua olduğunu diğer insanların da görmesini sağlayın. Eminim ki bu sayede birçok insan duanın gücünü daha yakından anlayacak ve Allahu Teâlâ’ya içtenlikle yönelmenin ne kadar etkili olduğunu fark etmiş olacaktır.

Ben 35 yaşımdayım ve ve bir mobilya yöneticisiyim. Bundan 1 sene önce nasıl olduysa iflas ettim ve iflas ettikten sonra dünyadan elimi eteğimi çekerek tamamen huzursuz bir şekilde bir sene geçirmek zorunda kaldım. Bu süreçte ne yaparsam yapayım hiç bir şekilde amacıma ulaşamadım ve yeniden toparlanamadım. Fakat günün birinde internette dolaşırken sizin sayfanızda bulunan bir bereket duası ile karşılaştım.

İlk başlarda bu duanın gerçekten etkili olduğuna inanmadım veya inanmak istemedim, fakat daha sonra kaybedecek neyim var ki diyerek bu duayı uygulamaya başladım.

Söylediğiniz gibi tam dört gün boyunca bu duayı uygulayıp bitirdikten sonra, içimde tarifi imkansız bir güzellik ve hoş duygular hareket etmeye başladı.

Bu duygulara tarifi imkansız duygular dedim çünkü şu yaşıma kadar ona benzer hiçbir duygu yaşamamıştım, duayı bitirdikten sonra adeta içime bir huzur ve mutluluk oturdu. Zaten ondan sonra bir ay boyunca sevinçten havalara uçarak yaşamaya başladım. Görünürde hiçbir şey olmamasına rağmen ben yine de kendimi mutlu ve huzurlu hissediyor ve Allah’ın bana yardım edeceğinden emin olarak yoluma devam ediyorum.

Zaten öyle de oldu ve Allahu Teala’nın izniyle borçtan kurtularak yeniden toparlandım. Bizim sektörde iflas eden bir kişinin yeniden toparlanması oldukça zordur, fakat ben bereket duasının feyzi ve bereketi ile yeniden kendime geldim ve Allah’a şükürler olsun ki şu anda durumum çok iyi.

Başta da söylediğim gibi, lütfen bu yazdıklarımı herkesle paylaşın, Çünkü insanlar Allah’ın her şeye kadir olduğunu bilerek bu güzel bereket duasını tatbik ederlerse benim gibi onlar da amaçlarına ulaşabilirler.”

Evet değerli okurlarımız, biz de okurumuzun söylediğini yaparak onun yazdıklarını aynen, olduğu gibi paylaştık ve sizin de bu duanın bereketinden istifade etmeniz gerektiğini düşündüğümüz için bu duayı ve uygulama aşamalarını aşağıda aktardık.

Şimdi maddeler halinde ilerleyerek duanın nasıl yapılacağını detaylandırmaya çalışalım:

Bereket Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Sevgili okurlarımız, bereket duasını, hem maddi sıkıntılarınız hem de manevi ve psikolojik açmazlarınız için kullanabilir ve bu duanın gücünden her şekilde istifade edebilirsiniz.

Yani hem fakirlikten kurtulmak ve zenginliğe ulaşmak amacıyla bu duaya başvurabilir hem de içsel daralmalara ve bunalmalara şifa olsun diye bu duaya başvurabilirsiniz.

Bereket Duası ve Duanın Niyeti

Sevgili okurlarımız, bereket duasının niyet aşamasında, niyetinizi dışa vurarak herhangi bir kelime veya cümle söylemenize gerek yoktur. Niyet getirmek ve niyetinizi gerçekleştirmek amacıyla sadece ve sadece, duayı yapmaya başladığınız andan itibaren niyetinizi aklınızda ve kalbinizde tutmaya çalışmalısınız.

Yani bereket duasını tatbik ederken hiçbir şekilde herhangi bir cümle kullanmadan sadece içinizdeki amacı ve aklınızdaki niyeti sürekli bir şekilde aklınızda tutmaya çalışmalısınız.

Zaten aşağıdaki açıklamalarımız dâhilinde bunu nasıl yapacağınızı daha detaylı aktaracağız.

Bereket Duasının Yapılış Vakti

Sevgili okurlarımız, her ne kadar bereket duasının özel bir vakti olmasa da (yani bu mukaddes duayı herhangi bir vakitte yapabilecek olsanız da) yine de size seher vakti bu duayı tatbik etmenizi tavsiye ederiz.

Çünkü defalarca denenmiş ve kanıtlanmış bir gerçektir ki bu duayı seher vaktinde yapan insanların duaları daha makbul olmuştur ve Allahu Teala bu vakitte kendisine yapılan duaları daha kabule karin görmüştür.

Dolayısıyla siz de bereket duasını yapmaya başladığınızda seher vaktini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Fakat bunun bir mecburiyet ya da zorunluluk olmadığını bilmeli, yine de istediğiniz vakitte bu duayı tatbik edebileceğinizi aklınızda tutmalısınız.

Bereket Duasının Yapılış Günleri

Az evvel, bereket duasının seher vaktinde tatbik edilmesinin daha anlamlı ve daha kabule karin olduğunu beyan ettik, fakat bu duanın hangi günler ve kaç defa yapılması gerektiğini anlatmadık. İşte şimdi bu duanın kaç gün ve kaç defa yapılması gerektiğinin detaylarını vereceğiz:

Bu mübarek duayı salı günü başlayarak tam dört gün üst üste yapmalısınız, yani hem salı seher vaktinde hem çarşamba seher vaktinde hem de perşembe ve cuma seher vaktinde olmak üzere tam dört gün boyunca bu mukaddes duanın pınarından içerek amacına ulaşmaya çalışmalısınız.

Kısaca bereket duasının uygulama aşamasında salı günü başlayıp cuma günü bitirmek kaydıyla dört gün boyunca dua etmelisiniz. Şunu da hatırlatmak isteriz ki internet ortamında bulunan birçok farklı bereket duasını bir kez yapmak yeterlidir şeklinde ifadeler bulunmaktadır. Zaten bizim atacağımız bu duayı da bir kez yapmanız yeterli olacaktır, ne var ki bu duadan tam anlamıyla fayda sağlayabilmeniz için, duayı 4 gün boyunca tekrarlamanız gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor.

Aksi takdirde amacımıza tam anlamıyla ulaşamamış olursunuz.

Bereket Duası Nasıl Yapılır?

Bu konuda, öncelikle yukarıda da değindiğimiz niyet konusunu neteleştirmeye çalışmalıyız. Şöyle ki:

Duanın yapılış aşamasında evvela salı günü seher vaktinde uyanmalı ve sizi hiç kimsenin rahatsız etmeyeceğinden emin olduğunuz bir ortama geçmelisiniz.

Sonrasında diz üstü çekmeli ve kıbleye dönerek ellerinizi semaya açmalısınız. Bu noktada dizüstü çökmek, Allah’ın bereketinden ve feyzinden istifade edebilmek için ona kul olduğunuzun göstergesi olarak algılanmalıdır, aynı şekilde kıble istikametine dönmeniz Allah’tan başkasına yönelmediğiniz şeklinde algılanmadıdır.

Dizüstü çöküp kıbleye yönelerek içten içe niyetinizi düşünmeli ve bu bereket duasını hangi amaçla yapıyorsanız o amaca odaklanmalısınız.

Zaten duanın bütün aşamalarında, yani başlangıcından bitimine değin, aklınızda ve kalbinizde niyetinizi canlı tutmaya çalışmalısınız.

Bu aşamada, yani bir seher vaktinde kıbleye dönüp diz üstü çökerek ellerinizi semaya kaldırdıktan sonra, içinizden 77 defa Euzu Besmele (Euzu billahi mineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahim) çekmelisiniz.

77 defa Euzu Besmele çektikten sonra, bereket duasının en önemli aşaması olan Ya Rezzâk esmasının okunuşuna geçmelisiniz.

Bereket Duası ve Ya Rezzâk Esması

Bu aşamada yine gözleriniz kapalı olarak 77 defa Ya Rezzâk esma-yı hüsnâsını okumalısınız.

Bu mübarek ve mukaddes esmaül hüsnayı 77 defa okuduktan sonra gözlerinizi açarak şöyle dua etmelisiniz:

“Allah’ım rızık senin elinde olduğu gibi bereket ve nimet de senin elindedir, gönüller senin elinde olduğu gibi bedenler ve akıllar da senin elindedir. Sen kainata hükmeden yegane kudret ve sonsuz hikmet sahibi, merhameti sınırsız ve kudreti hadsiz olan en güçlü hükümdarsın. Sana yönelen ve senin dergâh-ı merhametine iltica eden aciz kulların, şüphesiz ki senin sonsuz feyzin ve bereketin sayesinde mutlu ve mesut yaşıyorlar.

Allah’ım senin sonsuz merhametin ve sınırsız kudretin, aciz ve darda kalmış kullarının imdadına yetişen lütuflar ve ihsanlarla doludur. Ne olur beni de ihsanlarına ve lütuflarına mazhar ettiğin değerli kullarının kervanına kat, ne olur bana da nazarı merhametinle ve şefkatinle bak. Amin.”

Bu güzel duayı yaptıktan sonra, bereket duasının ikinci aşaması olan Duha Suresini okuma faslına geçebiliriz.

Bereket Duası ve Duha Suresi

Yukarıdaki güzel duayı bir kez (gözler açık vaziyette) okuduktan sonra, tam üç kez art arda Duha Suresini okumalısınız.

Duha Suresi’nin Türkçe okunuşunu ve Türkçe anlamını aşağıya aktarıyoruz:

Duha Suresinin Türkçe Okunuşu:

Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Vedduha
2- Velleyli iza seca
3- Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala
4- Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula
5- Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda
6- Elem yecidke yetiymen feava
7- Ve vecedeke dallen feheda
8- Ve vecedeke ‘ailen feağna
9- Femmel yetiyme fela takher
10- Ve emmessaile fela tenher
11- Ve emma binı’meti rabbike fehaddis

Duha Suresi’nin Türkçe Anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
1- Andolsun kuşluk vaktine
2- ve dindiği zaman o geceye ki,
3- Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı!
4- Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır.
5- ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın!
6- O, seni bir yetim iken barındırmadı mı?
7- Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı?
8- Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi?
9- Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)!
10- El açıp isteyeni de azarlama!
11- Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!

Bereket duası için Duha Suresini 3 defa okuyup bitirdikten sonra, şu dua ile niyazımızı tamamlamış olacağız:

“Kainata hükmeden sonsuz zenginliğin ve bolluğun kaynağı senin Rezzâk ismine dayanmaktadır, sen dilediğine sınırsız nimetler ile ihsan eder dilediğini ise ağır imtihanlara tabi tutarak sınarsın. Varlık da senin elindedir bolluk da, nimet de senin elindedir darlık da. Beni nimete ve bolluğa, genişliğe ve huzura kavuşturduğun kullarından eyle. Amin.”

Evet bu güzel ve içli niyaz ile bereket duasını tamamlamış oluyoruz.

Şimdi de size güzel bir kitap tavsiyesinde bulunarak bu yazımızı noktalamak istiyoruz:

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar:

 

Ayrıca şu 2 yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:

Zenginlik duası 2 esma ve 2 ayetle okunan niyaz

Nazar duası yüzde 100 etkili niyaz, mutlaka okumalısınız!

Yorum yapın