Bu Beladan Kurtulma Duası Sayesinde Herkes Kurtulacak İnşâallah!

Beladan Kurtulma Duası Arayanlar Bu Yazıyı Sonuna Kadar Okumalı ve Çok Dikkatli Olmalı!

Bir mümin kendi içinde Cenab-ı Hakk’a tam manası ile teslim olmanın huzurunu yaşar ve onun kendisine en güzel şekilde merhamet edeceğinin bilinci ile hayatını sürdürür. İşte biz müminlere düşen, kainatı yoktan var eden Sonsuz Kudret Sahibi Yüce Rabbimize itimat etmek ve O’nun bize en güzel şekilde merhamet buyurup şefkatli bir şekilde muamele edeceğini bilmektir.

  • Bu bilinç içerisinde hareket ederken elbetteki beladan kurtulma duası gibi müthiş dualarla kendimizi desteklemeli ve Cenab-ı Hakk’ın murad-ı ilahisini yerine getirip kendimize çeki düzen vermeli ve daima O’na iltica etmeye çalışmalıyız.

İşte bu bağlamda size beladan kurtulma duası başlığı altında birkaç çok etkili duadan bahsetmeye çalıştık ve İslam alimlerinin müthiş eserlerinden derlediğimiz bu duaların hayatınızı değiştirebilecek potansiyele sahip olduğunu bilmekteyiz.

Lütfen bu duaları dikkatli bir şekilde okuyup işlem basamaklarına tam anlamıyla riayet ederek gerçekleştirmeye çalışın ve bu sayede içinde bulunduğunuz her türlü beladan kurtulmanın huzurunu yaşamaya başlayın.

Beladan Kurtulma Duası Olarak Okunan Müthiş Bir Dua

Bir insanın hem gün içerisinde maruz kalmış olduğu belalardan ve musibetlerden, hem geçmişte yaşamış olduğu sıkıntılardan ve keder verici durumlardan, hem de gelecekte yaşayacağı bela ve sıkıntı gibi durumlardan en kısa zamanda kurtulup tam bir huzur ve tam bir saadet iklimine yelken açmasına vesile olacak bu dua, şöyle okunur:

“Rabbenâ vec’alnâ müslimeyni leke ve min zürriyetinâ ümmeten müslimeten leke ve erinâ menâsikenâ ve tüb’aleynâ inneke entettevvâbürrahıym.”

Evet, yukarıda da izah ettiğimiz gibi bu dua doğru bir şekilde okunup yapıldığında (ki nasıl doğru bir şekilde okunup tatbik edileceğini aşağıda anlatacağız) bir müminin hem geçmiş hayatında karşılaşmış olduğu bela ve musibetlerin tamamen geride kalmasına, hem halihazırda yaşadığı bütün sıkıntıları atlatmasına, hem de ileride kendisine isabet edebilecek bütün musibetleri bertaraf edebilmesine vesile olacaktır inşallah.

  • Bu duayı her gece uyumadan önce 1 defa okumalı ve sonrasında da Fatiha Suresi’ni 3 defa okuyup yatağınıza girmelisiniz, bunu düzgün bir şekilde yaptığınızda alemlerin yaratıcısı olan Cenab-ı Hak, size adeta bir koruma kalkanı bahşedecek ve Allah’ın izniyle hayatınız boyunca bu koruma kalkanı içerisinde hareket ederek her türlü musibet ve beladan uzak durmaya başlayacaksınız.

Dediğimiz gibi gece uyumadan önce bu duayı 1 defa okumalı, sonrasında da Fatiha Suresi’ni 3 defa telaffuz edip yatağınıza girerek Cenab-ı Hakk’ın size şefkati ve merhameti ile koruma kalkanı oluşturma temennisini düşünmeye başlamalısınız.

Bu sayede Cenab-ı Hakk’ın merhameti ve şefkati size müthiş ve aşılmaz bir koruma kalkanı olacak ve siz hayatınız boyunca bu muhafaza içerisinde mutlu bir ömür yaşayacaksınız inşallah.

İlginizi Çekecek: Amentü Duası ile Alakalı Hayret Verici Bilgiler Öğreneceksiniz, Kaçırmayın!

Fakat size tavsiyemiz, sadece bu dua ile yetinmemeniz yönünde olacaktır, çünkü beladan kurtulma duası olarak İslam alimlerinin eserlerini incelediğimizde buna benzer birçok dua ile karşılaşırız ve İslam alimleri bu konuda şunu söyler:

  • “Bir mümin beladan kurtulup fazilete ulaşmak ve musibetten azad olup mutluluğa ulaşmak anlamında dua istiyorsa, Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam’dan aktarılan bütün duaları teker teker uygulamalı ve bu şekilde rahatlamaya çalışmalıdır.”

İşte biz de İslam alimlerinin bu değerli görüşünü bildiğimiz için, size beladan kurtulma duası olarak okuyabileceğiniz farklı duaları da arz etmeye çalışacağız, şöyle ki:

Beladan Kurtulma Duası ve Ayete’l-Kürsinin Kudreti

İslam alimlerinin mübarek görüşlerine göre Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam, başı her belaya girdiğinde ve her sıkıştığında ve bununla birlikte kafirlerin musibeti ile karşı karşıya geldiğinde Ayetel Kürsi duasını okur ve Cenab-ı Haktan merhamet dileyerek kendisini bir koruma kalkanı içine almasını niyaz edermiş.

  • İşte bu durumdan hareketle İslam alimleri Ayetel Kürsi duasının beladan kurtulma duası olarak müthiş bir etkisi olduğuna kanaat getirmişler ve bunu bizzat Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam’ın hayat hikâyesinden çıkarıp bize ibret dersi olarak sunmaya çalışmışlardır.

Eğer Ayetel Kürsi duasını sabah uyandıktan hemen sonra 3 defa okuyup içten içe koruma ve merhamet temennisinde bulunursanız, sonrasında da dışarı çıkmadan önce Ayetel Kürsi’yi 1 defa okursanız, Cenab-ı Hak, size gün içerisinde herhangi bir musibetin ve belanın musallat olmamasını sağlayacak ve sizi tam bir emniyet içerisinde kılacaktır.

Fakat Ayetel Kürsi duası, sadece gün içerisinde kişiyi koruyan ve musibetlerden muhafaza eden bir dua değil. Bu dua, sürekli bir şekilde yapıldığında kişi Allah’ın izniyle geçmiş bütün sıkıntılarını da atlatacak ve gelecekte kendisine isabet etmesi muhtemel olan her türlü belanın cenderesinden de kurtulma onuruna erişecektir.

Şimdi de Felak ve Nas Surelerinin nasıl okunması halinde kişiyi beladan ve musibetten kurtardığı hususuna değinelim:

Beladan Kurtulma Duası Olarak Felak ve Nas Sureleri

Evet, rivayetlere göre İki Cihan Serveri olan Hazret-i Muhammed Aleyhissalatu Vesselam, Felak ve Nas Surelerini de zaman zaman okumuş ve bu duaları sadece kötü enerjilerin şerrinden kurtulmak amacıyla değil (yani sadece cin veya büyü gibi sıkıntılı durumlardan kurtulmak için değil) aynı zamanda kendisine rahatsızlık veren ve şefkatli kalbini dara sokan her türlü belanın ve kederin def olması için de okumuştur.

İslam alimleri bu duaları şöyle okumamız halinde her türlü belanın ve kederin bizden ırak olacağını ifade ederler:

Kendinizi rahatsız hissettiğiniz ve herhangi bir sıkıntının tesiri ile ruhunuzun daraldığını fark ettiğiniz herhangi bir vakitte, sessiz bir yere geçmeli ve bu sessiz ortamda Cenab-ı Hakk’ın merhametine yönelip 3 defa Felak Suresi’ni ve ardından da 7 defa Nas Suresi’ni okuyup şöyle söylemelisiniz:

  • “Yarabbim, bana merhametinle muamele buyur ve beni içinde bulunduğum sıkıntılı durumun eziyet verici ve üzücü baskısından kurtar, bana merhametini yoldaş eyle ve içinde bulunduğun belayı def ederek ruhuma inşirah ver Allah’ım, amin.”

Bu güzel duayı tarif edildiği şekliyle yaptığınızda inşallah en kısa zamanda sıkıntılarınız def olmaya başlayacak ve içinde bulunduğunuz durumdan kurtularak müthiş bir rahatlama hissedecek, sonrasında da hayatınızın daha anlamlı olacağını fark edeceksiniz.

Bu güzel duanın ardından şimdi de başka bir beladan kurtulma duası ile devam edelim:

Bir Başka Beladan Kurtulma Duası Olan İnşirah Suresi

İslam alimleri İnşirah Suresini her gün 7 defa okuyan kişinin meleklerin bile gıpta edeceği bir konuma yükseleceğini ve herkesin bariz bir şekilde fark edebileceği bir koruma kalkanı ile ödüllendirileceğini ifade etmişler ve bu anlamda İnşirah Suresi’nin fazileti hususuna ısrarla temas etmişlerdir.

  • Dolayısıyla herhangi bir müslüman sıkıntı ve beladan kurtulmak istiyorsa veya her türlü belanın musallatından emin olmak istiyorsa, İnşirah Suresi’ni günde 7 defa okumalı ve bunu bir hayat prensibi haline getirip böylece hayatına devam etmeye çalışmalıdır.

Çünkü İnşirah Suresi içerisinde müthiş bir açılım bulunmaktadır ve İnşirah Suresi şimdiye kadar bütün insanların sıkıntılardan azad olup her türlü beladan emin olmasına vesile olan mucizevi bir suredir.

Bakın bu konuda bir İslam alimi olan Akşemsettin Hazretleri neler söylüyor:

Beladan Kurtulma Duası Hakkında Bir İslâm Aliminin Söyledikleri

Oldukça değerli bir İslam alimi olan Akşemsettin Hazretleri, beladan kurtulma duası hakkında şunları söylemekte:

  • “Evlatlarım, İslam alimlerinin sunmuş oldukları beladan kurtulma dualarını ve musibetten halas olma (azad olma) niyazlarını kesinlikle uygulamalı ve bu sayede Cenab-ı Hakk’ın size nasıl merhamet edeceğine bizzat şahit olmalısınız. Unutmayın ki bu dualar bütün kötü enerjilerin ve kötü musibetlerin engellenmesine vesile olan koruma kalkanlarıdır, Cenab-ı Hak, bu duaların feyzi ve bereketi ile sizi diğer insanların maruz kalabileceği her türlü musibet ve sıkıntıdan koruyacaktır.”

Evet, önemli bir İslam alimi olan Akşemsettin Hazretleri’nin bu dualar hususundaki tavsiyesine de kulak verdikten sonra, şimdi müthiş bir kitap önerisi ile yazımızı bitiriyoruz:

Beladan Kurtulma Duası ve Kenzül Dua Kitabı

Eğer daha önce Abdülkadir Çelik Bey’in Kenzül Dua Kitabı ile karşılaşmadıysanız, şimdi bu kitabı fark etmenizi sağlamanın vaktidir diye düşünüyoruz ve bu güzel yazının ardından size bu değerli eseri önermek istiyoruz. Bu değerli eserin içinde bulunan mucizevi duaların ne kadar etkili ve güçlü olduğuna bizzat şahit olmak isteyenler, aşağıdaki okuyucu yorumlarını inceleyebilir, bu vesileyle hem kitabın indirme linkini hem de bazı okuyucu yorumlarını aşağıya aldık:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın ne kadar mucizevi özelliklere sahip olduğunu ortaya koyan birbirinden tuhaf ve mucizevi okuyucu yorumları! Bu yorumlar herkesi hayrete sürüklediği gibi eminiz ki sizi de hayrete düşürecek. Artık muazzam ve mucizevi bir şekilde hayatınızı değiştirebileceksiniz. Allah'a güvenin ve bu fırsatı mutlaka değerlendirin.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Bu yorumlar gibi daha yüzlerce yorum var.

Sitede daha fazla dolaşıp farklı dua yazılarımızı da inceleyebilir ve daha fazla fazilete ulaşmanın yollarını arayabilirsiniz.

Mesela şu yazımız da ilginizi çekecektir: Ümmü Sıbyan Duası 3 Okumada Muazzam Etkili Korunma Duası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir