Bu Başarı Duası Hayatınızı Değiştirecek, Okuyun!

Bu Başarı Duası Sayesinde Başarıdan Başarıya Koşacaksınız İnşallah!

Bu yazımızda size başarı duası ile ilgili detaylar aktarıp bu duanın ne kadar güçlü ve etkili olduğu konusundan bahsedeceğiz. Aynı zamanda hayatınızı değiştirebilecek güce sahip olan bu başarı duasının detaylarını sizinle paylaşacağız.

Bu başarı duası gerçekten de hayatınızı değiştirebilecek yeterliliğine sahip, zaten bu güzel duayı yapıp bitirdikten sonra, yani duanın işlem basamaklarına tam anlamıyla riayet edip bütün yönleriyle duayı tatbik ettikten ve bitirdikten sonra, duanın enerjisini kendi üzerinizde hissetmeye başlayacaksınız.

Sizden ricamız şudur: Yazı içerisinde başarı duası ile ilgili bütün ayrıntıları en ince noktasına kadar kavrayın, ardından da başarı duasını en güzel şekilde uygulamaya çalışın. Bu sayede kısa zamanda amacınıza ve muradınıza ulaşabileceğinizi görüp Allah’ın izniyle mutluluktan mutluluğa koşacaksınız.

Şimdi detayları teker teker ve maddeler halinde ilerleyerek incelemeye başlayalım:

Başarı Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Değerli okurlarımız, bu başarı duasını her türlü amacınız ve başarılı olmak istediğiniz her türlü konu için uygulama şansına sahipsiniz. Mesela aşk hayatında başarıya ve mutluluğa ulaşabilmek amacıyla bu başarı duasını uygulamanız mümkün olduğu gibi, sınavlarda ve hayat yolunda karşınıza çıkan engelleri aşma konusunda da bu duaya müracaat etmeniz mümkündür.

Aslında yukarıda da beyan ettiğimiz gibi bu duayı her türlü amacınız ve muradınız için uygulamaya koymanız mümkün, bunun için tek yapmanız gereken niyetinizi getirirken amacınızı netleştirmek ve bunu açık ifadelerle ortaya koymaktır.

Zaten aşağıda hangi şekilde niyet getirmeniz gerektiğini ve başarı duasının detaylarını maddeler halinde sunmaya çalışacağız.

Şimdi başarı duasının etkili olabilmesi için mutlaka ama mutlaka riayet etmeniz gereken detayları ve şartları aktararak yazınıza devam edelim:

Başarı Duasının Kabul Edilmesi Amacıyla 4 Önemli Şart

Başarı Duası ve Takdim Edilen Büyüler

Gerçekten şundan kesinlikle emin olmalısınız ki, internet ortamında dolaşan ve dua diye sunulan, fakat büyü olduğu kesin olan bir sürü uygulama yer almaktadır.

Eğer bu gibi uygulamalar ile bir şekilde karşılaştıysanız veya şüpheye düştüyseniz size tavsiyemiz şudur:

Allahu Teâlâ, büyü ve sihrin her türlüsünü yasak kılmış ve kesinlikle haram olduğunu açık bir şekilde dile getirmiştir. Bu nedenle eğer büyüye ve sihre eğilim gösterdiyseniz veya karşılaşmış olduğunuz herhangi bir sitede bu gibi uygulamalardan birini yaptıysanız, şimdiden pişman olmalısınız ve tövbe etmelisiniz. Çünkü başarı duasının kabul olmasının en büyük şartlarından biri, büyü ve sihir kirinden uzak olmaktır.

Zaten insanların yapmış olduğu duaların kabul olmamasının en büyük sebeplerinden biri, Allah’ın haram kılmış olduğu büyüye tevessül etmiş olmalarıdır. Evet, maalesef insanlar bir şekilde büyüye başvurduysa, Allahu Teâlâ bu kullarının dualarını ya çok geç kabul ediyor veya hiç kabul etmiyor.

Bu nedenle eğer daha önce böyle bir girişiminiz olduysa derhal bu girişimden vazgeçmeli ve içtenlikle tövbe getirip istiğfar etmelisiniz.

Bu nokta, gerçekten önemli olduğu için ısrarla altını çizmek istedik, şimdi de yine başarı duasının amacına ulaşabilmesi için çok önemli olan şartlardan birini izah edelim:

Başarı Duasının Allah’ı Tanıma Yönü

Sevgili okurlarımız, bir kişinin yapmış olduğu başarı duasının kabule karin olabilmesi için Allahu Teâlâ’yı tam anlamıyla tanıması ve Ona her anlamda güvenmesi gerekir.

Eğer yapmış olduğumuz duaların gerçekten kabul olunmasını arzu ediyorsanız, âlemleri yaratan Yüce Rabbimizi tam anlamıyla kavramaya ve Onun sonsuz kudretini vakıf olmaya çalışmalısınız. Aksi takdirde duanızın kabul olunmadığını görerek üzülebilirsiniz.

Fakat şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki bir kulun Allahu Teâlâ’yı gerçek anlamda bilmesi ve tanıması, yani onun yüce kudretini ve sonsuz hikmetini gerçekten kavraması halinde, yapmış olduğu duaların gerçekten kabul olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

İşte bu nedenle eğer başarı duasının kabul olmasını istiyorsanız Allahu Teâlâ’nın sonsuz kudretini derinden derine tefekkür etmeye çalışmalısınız.

Başarı Duası ve Art Niyetin Olmaması

Bu duanın amacına ulaşabilmesi için aynı zamanda çok önemli şartlardan biri de hiçbir şekilde art niyet taşımamanızdır.

Eğer herhangi bir konuda ulaşmak istediğiniz başarı, bir başkasının başarısına engel olacaksa veya art niyetli bir şekilde bu başarıyı gösteriş amacıyla kullanacaksanız, yapacağınız duanın kabul olmadığını görmek üzüntüye kapılabilirsiniz.

Kısaca başarı duasının kabule karin olabilmesi için hiçbir şekilde art niyet taşımadan bütün içtenliğiniz ve bütün masum duygularınız ile duayı uygulamaya koymalısınız, bunu yaptığınızda duanın kabul olduğunu göreceksiniz Allah’ın izniyle.

Bütün bu önemli detayları ve şartları aktardığımıza göre şimdi de duanın nasıl yapılması gerektiği konusunu masaya yatıralım:

Başarı Duasının Niyeti Nasıl Olmalı?

Değerli okurlarımız, bu mübarek duayı uygularken evvela niyetinizi getirmelisiniz. Niyet getirirken de, kalbinizde ve aklınızda hangi amaçla ve hangi konuda başarıya ulaşmak varsa o konuyu kesin bir şekilde netleştirmeli ve ortaya koymalısınız.

Şunun altını özellikle çizmeliyiz ki yapacağınız duanın niyetinde niyetinizi tamamen aklınızda tutmalı ve hiçbir şekilde dile getirmemelisiniz. Yani niyetinizi yaparken niyetiniz sadece sizin tarafınızdan bilinmelii ve bunu dışa vurmadan, yani sözcüklerle ifade etmeden sadece ve sadece aklınızda ve kalbinizde tutmalısınız.

Nasıl yapacağınızı aşağıda, ayrıntıları ile anlattık:

Öncelikle haftanın herhangi bir günü sabahın erken saatlerinde, mümkünse güneş doğmadan önce uyanmalısınız. Çünkü güneş doğmadan önce yani seher vaktinde yapılan duaların, Allahu Teala’nın dergahı merhametinden kabule karin olduğunu biliyoruz.

Haftanın herhangi bir günü sabah erkenden uyanıp kıble istikametine dönmeli ve ellerinizi açarak 21 defa besmele çekmelisiniz. Yani 21 defa “Bismillahirrahmanirrahim” demelisiniz.

21 besmeleyi ayakta söyledikten sonra, şöyle dua etmelisiniz:

“Allah’ım kalbindeki niyete senden daha iyi vakıf olan hiçbir varlık olmadığı gibi, senin iznin ve yetkin olmadan hiçbir varlığın hareket etmesi de mümkün değildir. Sen âlemlerin Rabbisin ve kalbimdeki niyeti en güzel şekilde bilen sensin. Ne olur, kalbimde sakladığım bu niyeti bana en güzel şekilde nasip eyle ve beni aklımdaki başarı arzusuyla şereflendir. Âmin.”

Yukarıdaki niyet cümlelerini dile getirdikten sonra aşağıdaki uygulamalarla devam ediyoruz:

Başarı Duası Nasıl Yapılır?

Bu aşamadan sonra dizüstü çökmeli ve aşağıdaki uygulamalarla başarı duasına devam etmelisiniz:

Başarı Duası ve Fatiha Suresinin Gücü

Bu noktada başarı duasının en etkili aşamalarından biri olan Fatiha Suresi aşamasına geçmeli ve gözlerinizi kapatıp diz üstü çökerek 9 defa Fatiha Suresini okumalısınız.

9 defa Fatiha Suresini okuduktan sonra gözlerinizi açıp şöyle dua etmelisiniz:

“Allah’ım biz senin aciz kullarınız ve sen bizim merhametli Rabbimizsin, biz senden başkasından yardım dilemez ve senden başkasına ibadet etmeyiz. Sana yönelerek merhametine ve şefkatine iltica eden bu kulunun kalbindeki masum arzuyu gerçekleştir ve bana güzellikler nasip ederek muvaffakiyet ihsan eyle. Âmin.”

Burada önemli bir noktanın altını çizmek istiyoruz. Şöyle ki:

Fatiha Suresini okurken gözlerinizi kapatmalı ve Allah’ın her şeye kadir olduğu gerçeğini tefekkür etmelisiniz, sureyi bitirdikten sonra, Türkçe duayı okurken de gözlerinizi açmalı ve duayı içli bir eda ile okumalısınız.

Yine aşağıda aktaracağımız İnşirah Suresini ve Ya Fettâh esmasını okurken gözlerinizi kapatmalı, bu surenin ve esmanın dualarını okurken de tekrar gözlerinizi açmalısınız. Kısaca başarı duasının Arapça metinlerinde ve Esmaül Hüsna kısmında gözleriniz kapalı olmalı, Türkçe okuma kısımlarında ise gözlerinizi açmalısınız.

Bu önemli bilgiyi aktardıktan sonra, başarı duasının İnşirah Suresi aşamasına geçip tarif edildiği şekli ile duanıza devam etmelisiniz:

Başarı Duası ve İnşirah Suresinin Feyzi

Şimdi defa İnşirah Suresini okumalı ve ardından da şöyle dua etmelisiniz:

“İlahi kalpleri huzur ve gönüllere inşirah veren derin hikmetine ve sonsuz yüceliğine yöneldim, senden hayat yolculuğunda bana başarılar ve güzellikler nasip eylemeni niyaz ediyorum. Şüphesiz ki sana gelen kullar her türlü güzel amacına ulaşabilir ve şüphesiz ki sen kullarının masum taleplerine en güzel şekilde cevap verirsin, benim masum talebime de en güzel şekilde cevap ver. Âmin.”

Başarı Duası ve Ya Fettâh Esmasının Feyzi

Yukarıdaki duayı bitirdikten sonra şimdi de 21 defa Ya Fettâh esmasını okumalısınız ve bu mukaddes esmayı okuma esnasında Allahu Teâlâ’nın Ya Fettâh esmasının bütün kapıları açan anlamına geldiğini düşünerek ve bu hakikati kavrayarak devam etmelisiniz.

Allahu Teâlâ’nın bütün kapıları açan anlamına gelen Ya Fettâh esmasını 21 defa okuduktan sonra ise şöyle dua etmelisiniz:

“Allah’ım bütün kapalı kapılar senin ihsanın ve keremin ile doğrudan doğruya açılır ve bütün kötülükler senin güzellikler ihsan eden merhametin ile son bulur, sen kullarının imdadına en güzel şekilde yetişir ve onların her anlamda başarıya ulaşması için onlara türlü türlü nimetleri ihsan edersin. Ne olur benim de her anlamda başarıya kavuşmam için bana güzellikler ihsan eyle ve beni dergâhı merhametinde makbul kulların arasına kat. Âmin.”

Evet, bu dua ile birlikte başarı duamıza son vermiş oluyoruz, size en doğru ve en sahih duayı aktarmaya çalıştığımız bu yazımızda aynı zamanda mutlaka ama mutlaka incelemeniz gereken bir kitap tavsiyesinde de bulunmak istiyoruz:

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

 

Son 2 yazımızda yer alan muhteşem duaları da okuyabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir