Aşure Duası Nedir, Nasıl Yapılır, Mucizevi Etkilerini Herkes Bilmeli!

Aşure Duası Hakkında Hayret Verici Detaylar Öğreneceksiniz, Mutlaka Okuyun!

Bu yazımızda aşure duası hususunda neredeyse hiçbir yerde bulamayacağınız gerçekleri öğrenecek ve aşure duasının ne kadar kıymetli bir niyaz olduğu gerçeğini de öğrenerek bu duayı hayatınızda önemli bir yere oturtmaya başlayacaksınız.

  • Evet, yazı boyunca aşure duasının hangi şekilde yapılması gerektiğine değinmek ile birlikte, aynı zamanda bu duanın hangi mucizelere kapı araladığını ve hangi dileklerin yerine gelmesine vesile olduğunu da anlatmaya çalışacağız.

Şunu da eklememiz gerekir ki aşure duası, sadece aşure günü okunan bir dua değil aynı zamanda kişinin darda kaldığı ve Cenab-ı Hakk’a iltica etmek zorunda bulunduğu her anında okuyabileceği mucizevi sonuçları olan bir niyazdır.

Aşure Duasının Okunuşu:

Bismillâhirrahmânirrahîm. Elhamdü lillâhi rabbil âlemîn. Vessalâtü vesselâmü alâ sey-yidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allâhümme entel ebediyyül kadîmül hayyül kerîmül hannânül mennân. Ve hâzihî senetün cedîdetün es’elüke fîhel ismete mineşşeytânirra-cîm. Vel-avne alâ hâzihin nefsil emmârati bis-sûi. Vel-iştiğâle bi-mâ yukarribünî ileyke. Yâ zel-celâli vel-ikrâm. Bi-rahmetike yâ erhamer-râhimîn, Ve sallâllâhü alâ seyyidinâ Muhammedin vel alâ âlihî ve sahbihî ve ehl-i beytihî ecmaîn.

Aşure Duasının Mânâsı: Rahman ve Rahîm olan Allâh’ın adıyla… Hamd, Âlemlerin Rabb’i olan Allâh’a mahsustur. Salât ü selâm da Peygamber Efendimize, ehl-i beytine ve bütün ashabına olsun. Ey Rabbim, sen ebedî, ezelî, Hayy, Kerîm, Hannân, Mennân’sın. Bu gelen, yeni bir yıldır. Ya Rabbi, kovulmuş şeytanın şerrinden bu yıl muhafaza olmayı istiyorum. Ve içimde, bana kötülüğü emreden nefsimle mücadelemde senden yardım diliyorum. Beni sana yaklaştıracak meşguliyetleri bana nasîb et, ey celâl ve ikram sahibi Rabbim. Rahmetinle, ey Merhametlilerin en Merhametlisi… Efendimiz Muhammed-sallâllâhu aleyhi ve sellem-’e, onun âline, ashabına ve bütün ehl-i beytine salât olsun.”

Yukarıda aşure duasının okunuşunu ve anlamını sizlerle paylaştık, şimdi de bu duanın gizli sırlarını ve hiç kimsenin vakıf olmadığı gizemli yönlerini sizinle paylaşarak aslında aşure duasının ne kadar mübarek ve etkili bir mahiyete sahip olduğunu da izah etmeye çalışalım. Lütfen yazının sonraki kısımlarını daha dikkatli bir şekilde okuyup mucizelere siz de şahit olun:

Aşure Duası Sadece Aşure Günü mü Yapılır?

Evet, yukarıda da ifade ettiğimiz gibi aşure duası, sadece aşure günü okunan bir dua olarak zannedilir; oysaki din büyüklerinin ve İslam alimlerinin aktarmış olduğu rivayetler esas alındığında, bu mübarek duanın her an başvurulabilecek oldukça güçlü bir dua olduğu kolaylıkla anlaşılır.

Zaten aşağıdaki detayları okuduğunuzda, bu mucizevi duanın neden sadece aşure gününde okunmaması gereken, kişinin her arzusunu ve her dileğini gerçekleştirebileceği bir dua olduğunu da anlayacaksınız.

Aşure Duası Bir Zenginlik ve Bolluk Duasıdır!

Evet, bir insanın herhangi bir konuda darda olduğunda ve özellikle de maddi anlamda darboğaz yaşadığında müracaat edebileceği müthiş dualardan biri olan aşure duası, Allah’ın izniyle uygun bir şekilde gerçekleştirildiğinde kişinin fakirlik ve yoksulluk gibi problemleri kısa zaman içerisinde geride bırakmasına ve müthiş bir zenginliğe ve bolluğa kavuşmasına vesile olmaktadır.

Öyle ki İslam alimleri ve din büyükleri aşure duasının neredeyse karınca duası kadar güçlü olduğunu, hatta bazı kişiler için karınca duası ve bereket duasından çok daha güçlü olduğunu ifade etmiştir ve her müminin bu duayı uygulaması gerektiğini de özellikle beyan etmişlerdir.

İlginizi Çekecek: Bebeklerin Uyuması İçin Okunan 3 Farklı Dua

Aşure duası, zenginlik ve bereket, bolluk ve varlığa kavuşmak isteyen bir insanın 1 hafta boyunca her gün 7 defa okuması gereken bir duadır ve şöyle gerçekleştirilir:

Sessiz bir yere geçilir ve ardından da diz çökülür ve sonrasında da 3 defa Fatiha Suresi ve 7 defa aşure duası okunarak Cenab-ı Hakk’ın zenginliği ve bereketi talep edilir.

  • Rivayetlere göre bir kişi yalnız kaldığında 3 defa Fatiha Suresi’nin ve ardından da 7 defa aşure duasını okursa ve bunu bir hafta boyunca gerçekleştirirse, o kişi kısa zaman içerisinde zenginlik ve bereketin içinde yüzmeye başlayacak ve Allah’ın kendisine armağan ettiği rahmet hazineleri ile mutluluğu yaşayacaktır.

Tabi aşure duası sadece zenginlik duası olarak bilinmemeli, aynı zamanda her türlü dilek ve her türlü murat için başvurulabilecek oldukça tesirli ve oldukça güçlü bir niyaz olduğu da akıldan uzak tutulmamalıdır, şöyle ki:

Aşure Duası ile Her Türlü Dilek Gerçek Olabilir!

Bir insan herhangi bir konuda sıkıntı yaşadığında ve herhangi bir problemin üstesinden gelmeye çalıştığında, 9 gün boyunca aşure duasını her sabah uyandıktan sonra yaparsa, o kişinin her türlü problemi ortadan kalkacak ve her türlü muradına kavuşmanın keyfini ve huzurunu yaşayacaktır inşallah.

Evet, gerçekten de aşure duası her türlü meşru dileğin ve her türlü masum isteğin gerçekleştirilmesi için müracaat edilebilecek oldukça geniş etkilere sahip muazzam bir duadır.

  • Bu bağlamda herhangi bir kişi aşure duasını hem aşık olduğu insanın kalbini kendisine çekmek ve bağlamak için uygulayabilir, hem fakirlikten kurtulup zenginliğe kavuşmak için yapabilir, hem de hastalıktan kurtulup şifaya mazhar olmak için gerçekleştirebilir. Tabi sadece bunlarla da sınırlı değil, çünkü bu dua, her türlü amaç için başvurulabilecek güçlü ve kısa sürede etkisini gösteren bir iksir-i azam gibidir.

Bunun için kişi, 9 gün boyunca, her sabah uyandıktan sonra 1 defa aşure duasının okunuşunu telaffuz etmeli ve ardından da anlamını okumalıdır ve bu okumaları gerçekleştirirken de kendi niyetine odaklanıp amacını ve muradını aklında tutmaya gayret göstermelidir. Bunu yapan bir insanın Allah’ın izniyle her türlü muradına kavuştuğu görülecektir.

Bu önemli noktalar üzerinde durduktan sonra, şimdi de oldukça değerli bir İslam aliminin aşure duası hakkında söylediklerini sizlerle paylaşalım:

Aşure Duası Hakkında Bir İslâm Alimi Şunları Söyler

İslam alimleri içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan Süleyman bin Muhammed Hazretleri, aşure duası hakkında şunları söyler:

  • “Bir insan, bu duanın ne kadar bereketli ve ne kadar faziletli olduğunu bilirse, hayatı boyunca aşure duasını yapar ve karşısına çıkabilecek her türlü sıkıntının üstesinden bu dua sayesinde gelebilir. Bu dua, Cenab-ı Hakk’ın merhamet hazinelerinin sınırsızca saçıldığı ve sonsuz şefkatinin biz aciz kullarına armağan edildiği bir anahtar hükmündedir ve bu anahtarı yanında taşıyan bir insan, Allah’ın bereketi ile ayakta durur ve O’nun fazileti ile hayatını idame ettirir. Öyleyse her kim ki aşure duasına müracaat ederse, bu duanın yüzü suyu hürmetine amacına ulaşır ve her kim ki herhangi bir sıkıntısını gidermek isterse bu duanın faziletine sığınmalıdır.”

Evet, oldukça değerli bir İslam aliminin aşure duası hakkında söylediklerini sizinle paylaştık ve şimdi de çok önemli bir kitap tavsiyesi ile yazımızı bitiriyoruz:

Aşure Duası ve Kenzül Dua Kitabı Mucizesi

İçerisinde bulunan yüzlerce etkili dua sayesinde birçok insanın gerçek anlamda muradına kavuşmasına vesile olan Kenzül Dua Kitabı, aynı zamanda Her Kapıyı Açan Murat Duaları şeklinde de bilinir ve gerçekten de birçok kişi bu kitaptaki dualar sayesinde amacına ulaşmanın mutluluğunu yaşamıştır.

  • Zaten bu kitapta bulunan sahih duaların ne kadar etkili ve güçlü olduğunu anlayabilmek için, okuyucu yorumlarına bakmanız yeterli olacaktır ve okuyucu yorumlarını incelediğinizde sizler de bizim gibi şaşkınlığa sürüklenecek ve bu dua kitabının gerçekten etkili olduğunu bizzat gözlemlemiş olacaksınız.

Bu anlamda sözü fazla uzatmadan bazı okuyucu yorumlarını ve kitabın indirme linkini şuraya alıyoruz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Sitede hemen hemen her konuda birçok dua paylaştık ve bu dualarla hayatınıza devam etmenizin sizin için oldukça hayırlı olduğunu da beyan etmek isteriz.

Bu bağlamda şu dua yazımızı da okuyabilirsiniz: Allah’ın 99 İsmi ile Siz de Mucizelere Tanık Olacaksınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir