Aşık Erkek Nasıl Bakar, Bu Tüyolar Kaçmaz!

Aşık erkek normalden uzun süren bakışlarla bakar

İnsanların günlük hayattaki bakışma süreleri kültürden kültüre değişmektedir. Bazı toplumlarda insanlar konuştukları kişiye uzun süre bakarken bazı toplumlarda sadece tek bir bakışla yetinmek gerekir. Türk toplumunda bakışma süresi ortalama 2-3 saniye kadardır. Bu süreyi aşan bakışmalar farklı anlamda yorumlanmaktadır.

Ancak bir erkeğin hoşlandığı bir kadına bakışı kesinlikle bu kadar kısa sürmez. Aşık bir erkeğin sevdiği kadına bakışı en az 4-5 saniye sürer. Belki ilk bakışta 1-2 saniyelik farkın çok olmadığı düşünülebilir. Ancak normalden uzun bakış hem bakışlara maruz kalan kadın tarafından hem de çevredeki diğer insanlar tarafından kolayca fark edilebilir. Ancak sevdiği kadına normalden uzun bakan erkek bu durumun farkında değildir.

Eğer bir erkek, normalden uzun süren bakışlarla size bakıyorsa bu durumu hissettiği “özel duygulara” bağlayabilirsiniz.

aşık erkek nasıl bakar

Aşık erkek kalabalık ortamlarda sizinle göz göze gelir

Erkekler yapıları gereği korumacı bir kimlik taşırlar. Onlar sevdikleri insanları her türlü tehlikeden korumak için çaba harcarlar. Bazen farkında olmadan bu koruyucu kimliklerini o kadar öne çıkarırlar ki sevdikleri insanların canını çıkabilirler.

Erkeğin korumacı yapısı kalabalık ortamlarda daha bariz biçimde kendisini belli eder. Erkek konser, düğün ve parti gibi pek çok insanın bulunduğu ortamlarda sevdiği kadını devamlı gözleriyle takip eder. Bu davranışın altında yatan temel sebep sevdiği kadının başına kötü şeyler gelebileceği endişesidir. Elbette ki insanların eğlenmek amacıyla bir araya geldiği organizasyonlarda kadın risk altında değildir. Ancak erkeğin bilinçaltı böylesine kalabalık ortamlarda bile farklı biçimde işlemeye başlar ve kadını korumak için tetikte bekler.

Kalabalık ortamlarda erkeğin bakışlarını kendi üzerinizde hissederseniz ya da böyle ortamlarda erkekle sık sık göz göze gelirseniz bilmelisiniz ki size gerçekten değer veriyordur ve size çoktan gönlünü kaptırmıştır.

Aşık erkek bazen bakışlarını kaçırır

Erkekler kişilik yapısı olarak tıpkı kadınlar gibi “içe dönük” ve “dışa dönük” olmak üzere iki gruba ayrılırlar.

Dışa dönük erkekler yukarıda da ifade ettiğimiz gibi kadınlarla göz göze gelmekten çekinmezler. Hatta bakışmanın süresini normalden uzun tutarak kadına niyetlerini açıkça belli ederler. Ancak içe dönük erkekler bunun tam aksini yaparlar ve bakışlarını kadından kaçırırlar.

İçe dönük karakter yapısına sahip erkekler hissettikleri duyguların etkisi ile kadına bakmaktan kendilerini alamazlar. Çünkü hoşlandıkları kadına hayranlık duymaktadırlar ve her hayranlık izleme ihtiyacı doğurur. İçe dönük erkek de bu hayranlığının etkisiyle bakar ancak kadınla göz göze gelince gözlerini kaçırır.

İçe dönük ve dışa dönük karakter yapıları sadece aşk ilişkilerinde gözlemlenmez. Bir insanın bütün tutum ve davranışları benzerlik gösterir. Yani bir insan dışa dönükse hayatın tüm alanlarında aktif bir sosyal yaşam sürdürür. İçe dönük insanlar ise kendi başlarına iş yapmayı seven ve öne çıkmaktan hoşlanmayan kişilerdir.

Erkeğin sosyal ortam içinde diğer insanlarla ilişkilerini gözlemleyin. Eğer sosyal ilişkilerinde aktif ve dışa dönük birisi ise sizinle normalden uzun bakışacaktır. Şayet kendi iç dünyasında yaşamayı seven bir kişi ise sizinle göz göze gelmekten kaçınacaktır.

Aşık erkek yürüyüşünüzü izlemekten büyük haz alır

Kadınların yürüyüşleri ile ilgili pek çok türkü söylenmiştir ve sayısız şiir yazılmıştır. Çünkü bir kadının yürüyüşü erkeklerin gözünde en estetik davranışlardan biridir. Uzmanlara göre erkeğin kadının yürüyüşünü izlemekten aldığı zevk çoğu zaman cinsel birliktelikten dahi daha fazla mutluluk verici olabilmektedir.

Aşık olunan bir kadın erkeğin önünden geçtiğinde veya yanından ayrıldığında mutlaka erkek tarafından izleneceğini bilmelidir.

Erkekler alımlı bir kadın gördüklerinde endamına bakarlar. Bazen eşlerinin veya sevgililerinin yanlarında bile güzel bir kadına bakmaktan geri durmazlar. Bu tarzdaki bakışlar daha çok içgüdülerin etkisiyle ortaya çıkar. Bizim bahsettiğimiz bakış ise bambaşka temellere dayanır. Aşık bir erkek sevdiği kadının yürüyüşüne sadece arzuladığı için bakmaz. Erkek sevdiği kadının varlığından büyük mutluluk duyar ve onun yürüyüşünü izleyerek aşkını pekiştirir.

Herhangi bir yere girdiğinizde, yürüyüş yaptığınızda veya erkeğin bulunduğu yerden uzaklaştığınızda eğer erkeğin sizi gözleriyle takip ettiğini anlarsanız bunu aşk belirtisi sayabilirsiniz.

Aşık erkeğin bakışlarında “odak merkezinde kayma” sıkça görülen bir durumdur

Aşık erkeklerin bakışlarındaki en önemli detaylardan bir de “odak merkezinin kayması”dır.

Seven erkek aşık olduğu kadınla göz göze gelirken birkaç saniye bakışmadan sonra bakışlarını gözlerden çevirir ve kadının bedeni üzerinde başka noktalara bakar. Özellikle kadının saçları, dudakları ve boynu en sık bakılan yerlerdir. Erkek bu noktalara bir bakış fırlattıktan sonra yeniden bakışlarına gözlere çevirir. Kısa bir bakışmadan sonra erkek gözlerini indirilir.

Erkeğin bakışmanın ortasında gözler dışında kadının bedenindeki başka noktalara odaklanması tutkulu biçimde arzulama işareti sayılır. Bazı kadınlar yoğun cinsel mesajlar vermesi nedeniyle bu bakıştan rahatsız olabilir. Ancak erkeğin bakışlarında odak noktasının değişmesi her şeyden önce “beğeni ve hayranlık işareti” kabul edilmelidir.

Kadınlarda aşk anlayışı daha çok duygu paylaşımı üzerine kurulu iken erkeklerde aşk ile cinsellik birbirinden ayrı düşünülemeyecek iki konudur. Bu nedenle erkeği suçlamak yerine söz konusu davranışların “onların doğal hali” olduğunu kabul etmek daha doğru olacaktır.

Hoşlandığınız erkeği, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sayesinde etki altına alacaksınız. 
Buraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni indirin.
İşte eser hakkında yapılan yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

Yorum yapın