Annelerin Sınav Duası Başarı Tılsımıdır

Annelerin sınav duası sözlerine ve okuma usulüne geçmeden önce “fiili dua” hakkında bilgi vermek faydalı olacaktır. Zira fiili duayı yerine getirmeyen müminlerin sözlü dua ile yetinmesi makbul değildir.

Herhangi bir konuda amacı olan müminlerin bu konuda çalışıp çabalamasına fiili dua denir. Yani murat edilen hedef için verilen her türlü emek fiili dua sayılır.

Büyük alimler annelerin sınav duası okuyacak müminlerin sınava mutlak surette hazırlanması gerektiğini ifade etmektedir. Yani kişi çalışıp çabalayacak ve üzerine düşeni yapacaktır. Böylece fiili duasını tamamlayacaktır. Ardından burada sözlerini verdiğimiz duaları okuyarak yüce Allah’tan yardım isteyecektir.

Sınav dualarını okuyarak büyük başarıya ulaşan çok sayıda mümin bulunmaktadır. Bu dualar denenmiş ve mucizevi sonuçlarına şahit olunmuş niyazlardır. Bu özellikleri nedeniyle dua kitaplarında “tesirli dualar” başlığı içinde geçmektedir.

Aşağıda sözleri verilen annelerin sınav duaları ayetlerden, hadislerden veya kutsi sözlerden oluşmaktadır. Bu itibarla gönül rahatlığıyla okunabilir. 

İşte farklı konularda okunan tesirli sınav dualarının sözleri ve okunma usulü:

Yazılı imtihana girerken okunması tavsiye edilen annelerin sınav duası

Yazılı sınavlardan bir ya da birkaç gün önce okunabilir. Ancak sınavın olduğu günün sabahı okunursa daha tesirli olur. Eğer kişi dua sözlerini ezberlemekte zorlanırsa yazılı bir metin üzerinden de bu duayı okuyabilir. 

Dua sözlerinin peş peşe 3 defa tekrar edilmesi tavsiye edilmektedir. 

Bu dua yazılı sınavlarda Allah’ın izniyle zihin açıklığına vesile olur. Stresin azalmasını sağlar ve kişinin başarılı olmasını temin eder.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve kur rabbi edhılnı müdhale sıdkıv ve ahricnı muhrace sıdkıv vec’al lı mil ledünke sültanen nesıyra (amin)

annelerin sınav duası

Sözlü (mülakat) imtihanlarına girerken okunması tavsiye edilen sınav duası

Konuşma yeteneğini arttıran dua olarak da bilinir. Sözlü sınavlara girecek kişiler görüşme odasına girmeden önce bu duanın sözlerini peş peşe 3 defa okurlarsa inşallah faydasını göreceklerdir.

Bu tesirli dua iş görüşmeleri öncesinde ve bir topluluğun karşısında konuşma yapmadan önce de okunur. 

İslam tarihinde başarılı hatipler ile büyük liderlerin bu duadan sıkça faydalandıkları bilinmektedir.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve yessir lı emrı. Vahlül ukdetem mil lisanı. Yefkahu kavlı. (amin)

Bedensel yeteneklere dayalı sınavlara girerken okunması tavsiye edilen dua

Üniversitelerin spor bölümlerine, resim ve müzik seçmelerine, polis okulu imtihanlarına girmeden önce okunması tavsiye edilen bir duadır. 

Riskli görevleri yerine getiren kişiler de bu duayı okurlarsa inşallah ciddi bir sıkıntı ile karşılaşmadan görevlerini tamamlarlar.

Bu duayı sınavdan önce peş peşe 7 defa okuyan kişinin bedensel olarak kendisini güçlü hissettiği ve üstün bir başarı elde ettiği belirtilmiştir.

Bismillahirrahmanirrahim

Rabbenâ âtinâ min ledünke rahmeten ve heyyi’ lenâ min emrinâ raşeden. (amin)

annelerin sınav duası

Çocukları sınavlara giren anne babalara okumaları tavsiye edilen dua

Çocukları sınava giren anne babalar hayır dilemek amacı ile dua okuyabilirler. Bu dua hem anne babanın sakinleşmesini sağlayacak hem de sınavdaki evlatlarının daha başarılı olmasına vesile olacaktır.

Bu dua aynı zamanda şükür duası hükmündedir. Hayırlı evlat yetiştirmek isteyen anne babalar sadece sınavlarda değil çocuklarının hayatını ilgilendiren bütün önemli olaylarda bu duayı okuyabilirler.

Bismillahirrahmanirrahim

Lâ ilâhe illâllâhül azîmül halîm. Lâ ilâhe illâllâhü Rabbül arşil azîm. Lâ ilâhe illâllâhü Rabbü’s semâvâti ve Rabbül ardi ve Rabbül arşil kerîm. (amin)

annelerin sınav duası

Zihin açıklığına vesile olan ve unutkanlığı ortadan kaldıran annelerin sınav duası

Bazen kişi uzun süre emek vermesine rağmen unutkanlık illeti ile boğuştuğu için başarılı olamaz. Aynı şekilde zihin karışıklığı da başarının önünde ciddi bir engeldir. Büyük alimler unutkanlık ile zihin karışıklığından kurtulmak için müminlere “beslenme tarzlarına ve uyku düzenlerine” dikkat etmelerini tavsiye etmektedir.

Ayrıca büyük alimler her sabah uyandıktan sonra şu duanın sözlerinin peş peşe 3 defa okunması halinde kısa sürede müminlerin keskin bir zekaya ve sağlam bir hafızaya sahip olacaklarını ifade etmektedir.

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme rabbizitni ilmen ve fehmen ve imanen. (amin)

annelerin sınav duası

Sınava hazırlanan öğrencilerin çalışmasına vesile olan dua

Sınavlara hazırlanmak uzun ve yorucu bir süreçtir. Gençler bu süreci başından sonuna kadar aynı tempo ile devam ettirmekte zorlanırlar. Sık sık yılgınlığa kapılıp motivasyonlarını kaybedebilirler. İşte böylesi durumlarda dua okumak çok olumlu sonuçlar vermektedir.

Sınava hazırlanan gençler kendilerinde çalışma azmi bulamadıkları zaman bu kısa duayı peş peşe 7 defa tekrar ederlerse inşallah çok daha olumlu bir ruh haline kavuşacaklardır. Sınava çalışan öğrencilerin birkaç kelimelik bu kısa duayı ezberlemeleri ve her daim okumaları inşallah başarıya ulaşmalarına vesile olacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Hayyu, ya Kayyum birahmetike estegisu. (amin)

annelerin sınav duası

Yoğun sınav stresi çeken kişilere okumaları tavsiye edilen dua

Sınavlarda hissedilen yoğun stres, başarının önündeki en büyük engeldir. Bu itibarla sınavlarda başarılı olmak için öncelikle stresin ortadan kaldırılması gerekir. Bu hususta en etkili çözüm şüphesiz ki tesirli dualar okumaktır. 

İnşirah suresi müminlerin her türlü stresten ve iç sıkıntısından kurtulması için mucizevi bir iksir hükmündedir. Bu surenin 3 defa art arda okunması ile inşallah müminler stresten tamamen uzaklaşacaklardır.

Bismillahirrahmanirrahim

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab. (amin) 

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar: