Anne Duası, Mucizelere Kapı Açıyor, Mutlaka Okumalısınız!

Anne Duasının Muhteşem Etkili Örnekleri ve Çok Güzel Bilgiler

Çok Önemli Not: Yazı içerisinde çok güzel anne duası örnekleri de bulacaksınız. Bu nedenle dua örneği arayanlar yazının sonundaki örnekleri inceleyebilir; ama biz yazının tamamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Değerli mümin kardeşlerimize anne duası hakkında en geniş bilgileri aktaracağımız bu yazımızda, anne duası ile ilgili çok ilginç ve güzel bilgiler öğreneceksiniz.

Bu bilgileri öğrenip kavradıktan sonra eğer anne iseniz evlatlarınıza dua etmenin ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu fark edeceksiniz. Eğer anneniz hayatta ise ondan dua istemenin ve size hayırlı bir şekilde dua etmesinin ne kadar hayırlı ve bereketli ve ne kadar feyizli olduğunu anlayacaksınız.

Kısaca anne duası ile ilgili bu yazımızı baştan sona kadar okuduğunuzda, bilmeniz gereken birçok ayrıntıyı öğrenmiş olacaksınız.

Öyleyse maddeler halinde ilerleyelim ve anne duası ile ilgili bilinmesi gereken bütün ayrıntıları teker teker aktaralım:

Kişi, Annesinden Anne Duası İstemeli

Öncelikle şu hususun çok iyi bilinmesi gerekir ki, kişi hayatta olan annesinden her şekilde dua istemeli ve onu kendisine dua etmesi için teşvik etmelidir.

Zaten yazıyı okuyup bitirdiğinizde anne duasının ne kadar kıymetli olduğunu anlayacak ve anneniz hayatta ise size bir şekilde dua etmesi için onu teşvik etmeye başlayacaksınız.

Bu konuda yaşanmış gerçek hikayeler ve anne duasının mucizevi özelliklerini ortaya koyan olaylar sizi bu konuda motive edecek ve annenize sizin için dua etmesi yönünde teşvikte bulunmaya başlayacaksınız.

Eğer evladınız var ise bir anne olarak onlara dua etmenin ve içtenlikle Allah’a yönelerek evlatlarınız için niyazda bulunmanın ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz.

Peygamber Efendimizin Anne Duasına Teşvik Etmesi

İslam tarihinde ve özellikle de Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam’ın asr-ı saadetinde yaşanan birçok olay, bize anne duasının ne kadar mühim olduğunu anlatmaktadır.

Örneğin bir sahabi Peygamber Efendimizin yanına gelir ve Aleyhissalatu Vesselam Efendimize, maddi anlamda zorluk ve kıtlık içerisinde olduğunu söyler.

Bunun üzerine Peygamber Efendimiz, bu mübarek sahabeye annesinden dua istemesini buyurur ve sahabe annesinden kendisine dua etmesi için talepte bulunur.

Rivayetlere göre anne duasının faziletine ve feyzine mazhar olan bu sahabe, kısa süre içerisinde maddi sıkıntılarından kurtulur ve o devrin en zengin ve en cömert insanlarından biri haline gelir.

Yine Peygamber Efendimize hastalıklarından kurtulmak için müracaat eden bir sahabi, Peygamber Efendimizin teşviki sayesinde annesinden dua talebinde bulunur.

Annesi bu sahabeye hastalıklarından kurtulması için dua eder ve Allahu Teala, bu anne duasını en güzel şekilde kabul buyurarak sahabenin hastalıklarından tamamen kurtulup şifa bulmasına vesile olur.

Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam’ın döneminde (yani asr-ı saadet olarak bilinen bu mübarek zaman diliminde) buna benzer onlarca örnek yaşanmıştır ve yaşanmış olan bu olayların tamamı, bize anne duasının ne kadar mühim olduğu gerçeğini anlatmaktadır.

Nitekim bu konuda İslam alimleri ve din büyükleri de ciddi anlamda teşvikte bulunur ve annelerin evlatlarına dua etmesi gerektiğini ısrarla vurgularlar.

Aşağıda bu aktarımlardan birkaç tanesini bulacaksınız:

İslâm Alimlerinden Anne Duası ile Alakalı Aktarımlar

Bir İslam alimi başarısızlık konusunda kendisine başvuran bir kişiye, bu konuda kendisine müracaat etmek yerine annesine müracaat etmesi gerektiğini ve annesinden bu konuda kendisi için dua istemesini ifade eder. Annesi bu kişiye işlerinde ve teşebbüslerinde başarılı olabilmesi için hayır duada bulunur ve bu kişi gerçek anlamda başarıyı elde etmeye başlar.

Bu İslam aliminin Bişr-i Hafi olduğu ifade edilir ve Bişr-i Hafi Hazretleri’nin kendisine müracaat eden her insanı anne duasına yönlendirdiği vurgulanır.

Bu konuda Hacı Bayramı Veli hakkında şöyle bir olay aktarılır:

Rivayete göre Hacı Bayramı Veli, bir kadının çaresiz bir hastalığa yakalandığını fark eder ve onun bu ölümcül hastalıktan kurtulması için anne duasına mazhar olması gerektiğini ifade eder.

Kadın, bu yönlendirme ile annesine gider ve annesinden kendisine dua etmesi için dilekte bulunur. Annesi, kadının bu dileğini kabul eder ve kendisine şifa bulması için dua eder.

Sonuç hayret vericidir, çünkü dönemin bütün hekimleri ve doktorları kadının kısa sürede öleceğine hükmettikleri  halde, kadın anne duasının bereketi sayesinde kısa sürede şifa bulur ve hastalıktan kurtulur.

İslam tarihinde birçok İslam aliminin ve din büyüğünün, birçok evliyanın ve keramet sahibi insanın kendisine müracaat eden insanları anne duasına teşvik ettiği bilinmektedir.

Bu konuda en az 10 ciltlik bir kitap bile yazılabilir ve bu kitapta İslam alimlerinin anne duası konusundaki sözleri ve yaşanmış olayları aktarılabilir. Fakat biz yazının boyutunu çok fazla uzatmamak maksadıyla birkaç örnek üzerinde durduk ve yazımıza bu şekilde devam etmek istiyoruz:

Şimdi de bir okurumuzun anne duası sayesinde içinde bulunduğu kötü durumdan ve sıkıntılı süreçten nasıl kurtulduğunu anlatan mektubunu sizinle paylaşmak istiyoruz, bu paylaşımı mutlaka okumalı ve üzerinde düşünmelisiniz:

Anne Duasının Mucizevi Etkisini Gösteren Yaşanmış Bir Hikâye

Okurumuzun mektubu şöyle:

“Ben 29 yaşında evli ve iki çocuk babası bir öğretmenim. Çocuklarımdan biri kız, biri ise erkek ve Allah’ın bana bu güzel evlatları nasip etmesi sayesinde daima Allah’a yönelmiş ve ona şükretmişimdir.

Fakat Allah’ın imtihanı ve hikmeti nedeni ile, hem oğlum hem de kızım ciddi bir hastalığa yakalandı ve ikisinin de lösemi olduğu bize söylendi.

O anda dünyamız yıkıldı ve ben de eşim de ne yapacağımız konusunda ciddi tereddütler yaşamaya başladık. Bununla birlikte yeterli paramız olmadığı için oğlumuzu ve kızımızı tedavi ettirmenin bir yolunu da bulamadık.

Bu şekilde düşünürken ve ciddi ikilemler yaşarken ve aynı zamanda bu musibetin bize yüklediği ciddi endişeler ve sıkıntılar ile boğuşurken, kendisine her konuda güvendiğimiz bir dostumuzun tavsiyesi ile, anne duasına müracaat ettik.

Çok şükür benim de eşimin de annesi hayatta ve ikimiz de annelerimize bize bu konuda dua etmeleri için talepte bulunduk. Onlar da bize bu anlamda dua ettiler ve sonucun olağanüstülüğü karşısında hem onlar hem de biz hayretler içerisinde kaldık. Şöyle ki:

Aradan birkaç ay geçmeden bir dostumun yönlendirmesiyle borsaya girdim ve borsaya girerken oğlumun ve kızımın tedavi olması amacıyla Allah’tan bana zenginlik ve bolluk nasip etmesini diledim.

Aradan çok kısa bir süre geçmesine rağmen borsadan muazzam paralar kazandım ve bu sayede hem kızımı hem de oğlumu tedavi ettirebildim.

Bu durum ve bu müthiş gelişme karşısında eşim de ben de şok içerisinde kaldık, fakat Allahu Teala’nın bize nasip buyurduğu bu güzellik karşısında daima şükrettik.

Sonradan anneme bize hangi şekilde dua ettiğini sorduğumda, bana şunları söyledi:

“Evladım, size içinde bulunduğunuz maddi ve manevi darboğazdan kurtulmanız ve hem maddi genişliğe hem de huzur dolu bir aile saadetine kavuşmanız için her gün dua ettim.”

Eşim de annesinden aynı şekilde dua almış ve eşimin annesi de bize buna benzer şeyler söyledi.

Lütfen adımızı yazmadan bu anlattığımız olayı kendi okurlarınıza aktarın ve anne duasının ne kadar önemli olduğunun altını çizerek bizi bu konuda örnek verin.”

Evet, bir okurumuzun anne duası ile ilgili yaşadıkları ve bize yazdıkları bu şekildeydi, inşallah siz de bu türden duaların bereketi ve fazileti ile her türlü amacınıza kavuşur ve huzur dolu iklimlere yelken açarsınız.

Şimdi de size çok güzel anne duası örnekleri aktaralım ve bu duaların hangi amaçlarla okunabileceğini izah edelim:

Anne Duası Örnekleri:

Not: Duaların Arapça orijinal şekilleri okunmalı, fakat duayı okuyan anne, duanın Türkçe anlamını da düşünmeli; bu sayede Allah’ın izniyle, duanın etki gücü artacaktır.

Her Türlü Dilek için Okunabilecek Anne Duası Örneği

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Lâ ilâhe İllallahü’l-Azim ül Halim.Lâ İlâhe illallahü Rabbul- Arşi’l-Azim.Lâ İlâhe illalahüü Rabbü’s-semavati ve Rabbul erdi ve Rabbül-Arşi’l-Kerim.”

Duanın Türkçe Anlamı:

“Azim ve Halim Allah’tan başka ilah yok! Arş-ı Azim’in sahibi Allah’yan başka ilah yok! Bütün semaların ve arzın ve çok şerefli Arş’ın sahibi Allah’tan başka ilah yok!”

Rivayete göre, bu duayı günde 5 defa okuyup içli bir şekilde dilekte bulunan annelerin, evlatları hakkındaki her türlü meşru dilekleri ve istekleri kabule karin olur. Bu nedenle, siz de annenizi bu konuda teşvik etmeli ve istediğiniz her türlü meşru dilek ve istek için annenizin bu niyazı okumasını istemelisiniz.

Huzur ve Başarıyı Getirecek Anne Duası Örneği

Okunuşu: “Rabbenâ lâ tüzığ kulûbenâ ba’de iz hedeytenâ veheb lenâ min ledünke rahmeten, inneke entel vehhâb.”

Anlamı: “Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz sen çok bahşedensin.”

Bu dua, günde 3 defa okunursa ve içli bir şekilde Allah’a niyazda bulunulursa, huzur ve başarı getirecektir inşallah.

Aile Saadeti ve Huzur için Okunacak Anne Duası

Okunuşu: “…Rabbenâ efriğ ‘aleynâ sabren ve teveffenâ müslimiyn.”

Anlamı: “…Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ve müslüman olarak bizim canımızı al.”

Bu duanın aile saadeti ve huzur getireceği rivayet edilir ve evlatlarının daha huzurlu ve daha mutlu bir hayat yaşamasını isteyen annelerin bu duayı günde 3 defa yapmaları gerektiği ifade edilir.

Eğer siz de tam anlamıyla aile saadeti ve huzurlu bir hayat istiyorsanız annenize, size bu dua ile niyazda bulunmasını isteyebilirsiniz.

Maddi Zenginlik ve Bolluk için Okunacak Anne Duası

Okunuşu: “Vektub lenâ fî hâzihid dunyâ haseneten ve fîl âhırati innâ hudnâ ileyk…”

Anlamı: “Bize, bu dünyada da iyilik yaz ahirette de. Şüphesiz biz sana döndük…”

Bu dua, maddi sıkıntı içerisinde bulunan ve içinde bulunduğu maddi açmazları gidererek genişlik ve ferahlık görmek isteyen insanların yaptırabileceği müthiş dualardan biridir. Rivayetlere göre evladına bu dua ile dua eden anneler, bu anne duası sayesinde evlatlarının maddi ve manevi ferahlığa ve genişliğe kavuştuklarına defalarca şahit olmuşlardır.

Bu nedenle maddi sıkıntı yaşayan ve zenginlik ve bereket arzulayan insanların bu duayı yapmaları ve yaptırmaları tavsiye edilir.

Başarı ve Hayır için Anne Duası

Okunuşu:  “…Ve mâ tevfîkî illâ billâh(billâhi), aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb.”

Anlamı: “…Başarım ancak Allah’ın yardımı iledir. Ben yalnızca O’na dayandım ve ancak O’na döneceğim.”

Bu duanın da başarı ve muvaffakiyet amacıyla okunabileceği ifade edilir ve bu duayı evlatları için tatbik eden annelerin, evlatlarının her türlü başarıyı ve her türlü hayırlı gelişmeyi yaşayacakları ifade edilir.

Bu durumla ilgili yüzlerce yaşanmış olay aktarılır ve bu anne duasının ne kadar makbul bir dua olduğunun altı çizilir.

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın ne kadar mucizevi özelliklere sahip olduğunu ortaya koyan birbirinden tuhaf ve mucizevi okuyucu yorumları! Bu yorumlar herkesi hayrete sürüklediği gibi eminiz ki sizi de hayrete düşürecek. Artık muazzam ve mucizevi bir şekilde hayatınızı değiştirebileceksiniz. Allah'a güvenin ve bu fırsatı mutlaka değerlendirin.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Bu yorumlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Dileyen okuyucularımız şu 2 dua yazımızı da tetkik edebilir: