Anlamlı Dualar Arayanlar Mutlaka Ama Mutlaka Okumalı, Sakın Kaçırmayın!

Anlamlı Dualar ile Alakalı 3 Müthiş Dua Örneği Sizi de Çok Şaşırtacak!

Anlamlı dualar konusunda size 3 adet müthiş duadan bahsedeceğimiz bu yazıda bu üç duanın mucizevi özelliklerini de gözler önüne sermeye ve bu sayede sizin de anlamlı bir hayat yaşamanızı sağlamaya çalışacağız.

  • Çünkü aşağıda aktaracağımız bu 3 mucizevi dua ile daha önceki kötü ve sıkıntılı hayatından kurtulup muhteşem bir hayat yaşamaya başlayan binlerce insan olduğu bilinmektedir. Zaten bu anlamlı dualar Cenab-ı Hakk’ın mucizevi kudretini kişinin kendisine celb etmesine vesile olan oldukça güzel ve manidar içeriklere sahiptir.

Aşağıdaki detayları okuduğunuzda ve bu dualar ile hayatı değişen insanların hayat hikayesini fark ettiğinizde siz de bu anlamlı duaların mucizesine şahit olmuş olacaksınız.

1- Allah’a Yapılan En Anlamlı Dualardan Biri Olan Huzur ve Saadet Duası

Günümüz toplumunda birçok insanın huzursuz ve mutsuz olduğunu biliyoruz ve bunu siz de gözlemlemiş olmalısınız, işte bu noktada eski İslam alimlerinin ve din büyüklerinin Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’dan nakledip aktarmış oldukları şu anlamlı dua, kişinin huzur ve saadet bulması için mucizevi niteliklere sahiptir:

“Vektub lenâ fî hâzihid dunyâ haseneten ve fîl âhırati innâ hudnâ ileyk.”

İslam alimlerine göre bir kişi gece uyumadan önce bu muhteşem duayı 1 defa okuyup ardından da şu sözleri söylerse ve bunu bir ay boyunca devam ettirirse, o kişinin huzur ve saadet anlamında herhangi bir problemi kalmayacak ve Allah’ın izniyle huzurun kalbine doğru yürüyecektir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi yukarıdaki dua 1 defa okunmalı, ardından da şu anlamlı sözler telaffuz edilmeli:

  • “Allah’ım, merhametinin yüceliği ve hikmetinin sonsuzluğu ile senin dergah-ı merhametine yönelmek benim için bir izzet ve onur vesilesidir, öyleyse beni dergah-ı izzetinde makbul olan kullarının arasına katıp en güzel mertebeye ulaştır ve hayatın boyunca huzurun ve saadetin iklimini yaşayan ve bu atmosferde kendisine istikamet tayin eden kullarının kervanına ilhak eyle. İlahi, senden huzur ve saadet, mutluluk ve vakar talep eden bu kulunun hayatına anlam kat ve onun mutluluk ile huzur bulmasına vesile ol. Amin.”

Evet, anlamlı dualar arasında olan ve din büyükleri tarafından huzur ve saadet temin etmek maksadıyla okunması gerektiği söylenen yukarıdaki duadan sonra, şimdi de bir kişinin fakirlik sıkıntısını geride bırakıp zenginliğe ulaşmak ve bolluk içerisinde bir hayat yaşayabilmek için okuması gereken muhteşem bir dua üzerinde duralım:

2- En Güzel ve En Anlamlı Dualar içinde Yer Alan Zenginlik ve Bereket Duası

“Rabbi innî eûzu bike en es’eleke mâ leyse lî bihî ilm(ilmun), ve illâ tagfirlî ve terhamnî ekun minel hâsirîn.”

Bu dua din büyükleri ve İslam alimleri tarafından sıklıkla tavsiye edilen ve insanların düzgün bir şekilde tatbik etmesi halinde Allah’ın izniyle saadete ulaşıp eski sıkıntılarından ve maddi darboğazdan kurtuldukları muhteşem bir zenginlik duasıdır.

En anlamlı dualar içerisinde yer alan bu zenginlik ve bolluk duası, doğru tatbik edilirse kişinin daha önce hiç yaşamadığı bir bolluk ve berekete mazhar olmasını ve hayat yolculuğuna zenginlik içerisinde devam etmesine vesile olmaktadır. Şöyle ki:

Kişi, bu duayı her sabah uyanır uyanmaz bir defa okumalı ve ardından da şöyle söylemeli:

  • “Allah’ım kainatı yoktan var eden kudretinin sonsuzluğu elbette ki yoksul ve fakir kullarının merhameti hak ettiği bir dünya düzeni kurmana vesile olmuştur. Öyle ise beni de maddi anlamdaki bütün sıkıntılarımdan azad edip anlamlı ve hayırlı bir hayat yaşayacak kadar zengin olmamı sağla ve bereket içerisinde bir ömür sürmeme vesile ol. Amin.”

Bu duayı bitirdikten sonra Allah’ın izniyle daha önce yaşamış olduğunuz maddi darboğaz geride kalacak ve Cenab-ı Hak, size zenginlik içerisinde bolluk ve bereket ile dolu bir hayat yaşatacaktır. Bu konuda Süleyman Molla isimli İslam aliminin aşağıdaki tavsiyelerine mutlaka kulak vermelisiniz:

Anlamlı Dualardan Zenginlik ve Bereket Duası ile Hayatı Değişen Biri Şunları Söylüyor

  • “Evlatlarım, Allahu Teala kainatı yoktan var ettiğine göre, onun sınırsız bir kudreti ve sonsuz bir merhameti olduğunu elbette ki biliyoruz; çünkü O, biz aciz kullarını yaratıp bizi kendi yüce varlığından haberdar ettiği için merhameti sonsuz bir yaratıcıdır ve O, kainatı yoktan var ettiği için elbette ki sınırsız hazinelerin sahibi ve sonsuz varlığın ta kendisidir. Öyle ise bir insan Cenab-ı Hakk’a yönelip fakirlikten kurtulmak ve zenginliğe ulaşmak için talepte bulunduğunda, bunu en içten şekilde yapmalı ve Cenab-ı Hakk’ın kendisine kesinlikle zenginlik bahşedeceğini bilmenin huzuru ile dolu olmalıdır. Nitekim zenginlik ve bereket duası olarak bilinen şu dua, sizi hayırlara vesile olacak bir ömür yaşamaya doğru iletecektir…”

Evet çok değerli bir İslam alimi olan Süleyman Molla Hazretleri’nin bu sözlerinin devamında yukarıda ifade etmiş olduğumuz zenginlik ve bolluk duası yer almaktadır.

İlginizi Çekecek: Nasip Duası Hükmünde 3 Farklı Konuda 3 Etkili Niyaz

Şimdi de en anlamlı dualardan biri olan ve kişinin karşı tarafın aşkını kendisine çekmesine ve onun muhabbetini temin etmesine vesile olacak mucizevi bir ile devam ederim:

3- En Faziletli ve Tesirli Olan Anlamlı Dualardan Biri de Aşk ve Muhabbet Duasıdır

Bir kişi sevdiği bir insanın kalbini kendisine gerçek anlamda bağlayabilmek ve onun aşkını tamamen kendine celb edebilmek istiyorsa; şu duayı sabah bir defa, öyle bir defa ve akşam da bir defa olmak üzere günde 3 defa okumalı ve buna bir hafta boyunca devam ettirmelidir:

“Rabbic’alnî mukîmes salâti ve min zurriyyetî rabbenâ ve tekabbel duâi.”

Bu duayı yukarıda ifade ettiğimiz gibi günde 3 defa okuyan ve ardından da şu sözleri söyleyen insanlar, Allah’ın izniyle muhabbet beslediği insanın kalbine sevda mührünü basmış olacak ve onun muhabbetini en güzel şekilde kendisine çekmiş olacaktır:

  • “Allah’ım sevdiğim ve değer verdiğim, gönülden bağlandığım ve aşkına talip olduğum bu insanın saadetini temin et ve onun kalbinin bana yönelmesine vesile ol. İlahi sen sonsuzluk sahibi ve kainatı yoktan var eden yüce kudretin maliki olarak benim bu içli duamı en güzel şekilde ifa et ve karşı tarafın muhabbet ile dolup taşmasına vesile ol. Onun muhabbeti tamamen bana doğru aksın ve onun aşkı benim dışımda herhangi bir kimseye isabet etmesin. Amin.”

Evet, gördüğünüz gibi bu niyaz da karşı tarafın aşkını ve muhabbetini kendinize çekebilmeniz için uygulayabileceğiniz oldukça etkili ve değerli bir dua olarak İslam alimleri tarafından sıklıkla tavsiye edilen niyazlar içerisinde bulunmaktadır.

Yukarıdaki duaları düzgün bir şekilde ve kurallarına riayet ederek tatbik eden insanlar Cenab-ı Hakk’ın merhameti ve şefkati ile yollarına devam edecek ve bu anlamlı duaların koruma kalkanı altında hayat yolculuklarını sürdüreceklerdir inşallah.

Yazının bundan sonraki kısmında size içerisinde yüzlerce anlamlı dua barındıran müthiş bir eser tavsiyesinde bulunmak istiyoruz, çünkü bu eser gerçekten de mucizevi dualar ile herhangi bir müminin hayat yolculuğunda muhteşem ilerlemeler kaydetmesine vesile olacak ve o kişinin harika bir hayat yaşamasını sağlayacaktır, şöyle ki:

Anlamlı Dualar Arayanlar Kenzül Dua Kitabını da Mutlaka Bilmeli!

Kenzül Dua adıyla da bilinen ve genellikle Her Kapıyı Açan Murat Duaları olarak geçen bu değerli eser, insanların hayatlarında adeta bir sihirli değnek ile karşılaşmalarına ve bu sihirli değneğin sihirli dokunuşuna şahit olmalarına vesile olmaktadır.

Öyle ki okuyucu yorumlarını incelediğinizde, bu eserin neden bir sihirli değnek hükmünde olduğunu ve Cenab-ı Hakk’ın bu dualara neden en güzel şekilde icabet ettiğini de fark etmiş olacaksınız. Aşağıya bazı okuyucu yorumlarını ve eserin indirme linkini alıyoruz, dikkatli bir şekilde okuyun lütfen:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın ne kadar mucizevi özelliklere sahip olduğunu ortaya koyan birbirinden tuhaf ve mucizevi okuyucu yorumları! Bu yorumlar herkesi hayrete sürüklediği gibi eminiz ki sizi de hayrete düşürecek. Artık muazzam ve mucizevi bir şekilde hayatınızı değiştirebileceksiniz. Allah'a güvenin ve bu fırsatı mutlaka değerlendirin.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Bu yorumlar gibi daha yüzlerce yorum var.

Eğer farklı dualar ile hayatınıza farklı şekilde anlam katmak ve dua kültürünüzü geliştirip Cenab-ı Hakk’a en güzel şekilde yönelmenin onurunu ve şerefini kazanmak isterseniz, sitedeki farklı dua yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Mesela şu niyaz da ilginizi çekecektir: Aile Huzuru için Dua Arayan Herkes Mutlaka Okumalı, Müthiş Etkili!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir