Aile Huzuru için Dua Arayan Herkes Mutlaka Okumalı, Müthiş Etkili!

Aile Huzuru için Dua Konusunda En Detaylı Açıklamalar ve Mucizevi Bilgiler!

Birçok kişinin aile huzuru için dua aradığını, fakat bu duanın sahih şeklini bulamadığını bildiğimiz için bu yazımızı özellikle bu değerli niyaza ayırıp sizin de bu konuda tam anlamıyla bilgi sahibi olmanızı istedik.

 • Aktaracağımız 2 adet dua sayesinde Allah’ın izniyle siz de aile huzuru anlamında muazzam bir potansiyele kavuşacak ve içinde bulunduğunuz kötü durumlardan tam manası ile sıyrılıp Cenab-ı Hakk’ın rahmeti ve şefkati eşliğinde muhteşem bir ömür yaşayacaksınız inşallah.

Şimdi yazı boyunca son derece dikkatli olmanızı ve aktaracağımız hususları en az 2 defa okuyup öylece tatbik etmenizi tavsiye ederek aile huzuru için duanın detaylarını aktarmaya başlayalım:

Aile Huzuru için Dua Örneği 1, Hazret-i Hüseyin’in Duası

“Rabbi innî limâ enzelte ileyye min hayrin fakîr.”

Bu değerli duanın İslam alimleri tarafından sıklıkla tatbik edilen bir niyaz olduğunu ve özellikle de Hazret-i Hüseyin’in duası olarak ön plana çıktığını ifade etmek isteriz.

Öyle ki Hz Hüseyin Efendimiz, aile huzuru için okunan bu duayı neredeyse her gün sabah uyandıktan hemen sonra tatbik ederek güne başlar ve bu sayede çevresindeki bütün insanlar tarafından takdire şayan bir kişi olarak ön plana çıkarılırmış.

 • Gerçekten de Hazret-i Hüseyin’in hayatını incelediğimizde onun aile huzuru anlamında ne kadar güzel noktalarda olduğunu rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Bu anlamda yukarıda geçen bu duayı her sabah uyandıktan sonra bir defa okumanız ve güne başlarken aile huzurunu talep etmeniz ve bu niyet ile duayı telaffuz etmeniz gerekmektedir.

Bu duayı her gün sabah uyandıktan hemen sonra 1 defa okuyan kişi Allah’ın izniyle hem aile huzuru yakalanmış olacak hem de muazzam gelişmeler ile ödüllendirilecek ve Cenâb-ı Hakk’ın rahmet hazinelerine kavuşmanın saadetine mazhar olacaktır.

Çünkü Hz Hüseyin Efendimizin özellikle Peygamber Efendimizden almış olduğu bu dua, sadece aile huzurunu temin etmekle kalmıyor; aynı zamanda kişinin fakirlikten kurtulup zenginlik ile dolu bir hayat yaşamasına, manevi ve ruhsal sıkıntılarından sıyrılıp daha düzgün ve daha derli toplu bir yaşama mazhar olmasına ve içinde tutup da gerçekleştiremediği her türlü arzusunu en güzel şekilde gerçekleştirmesine vesile olmaktadır.

Dolayısı ile Hazret-i Hüseyin’in sıklıkla yaptığı aile huzuru için dua, aslında sadece aile huzurunu temin etmekle kalmayıp Cenab-ı Hakk’ın rahmet hazinelerinin kişinin önüne saçılmasına da vesile olmaktadır.

Bu konuda Hasan-ı Basri Hazretleri’nin beyanlarını kesinlikle okumalı ve bu duanın ne gibi özelliklere sahip olduğunu daha yakından anlamaya çalışmalısınız, şöyle ki:

Hasan-ı Basri Hazretleri Aile Huzuru için Dua Hakkında Şunları Söylüyor

Kendi döneminin en değerli ve en birikimli İslam alimlerinden biri olan Hasan-ı Basri Hazretleri, aile huzuru için okunan ve Hazret-i Hüseyin’in duası olarak bilinen bu mübarek dua hakkında şunları söylemekte:

 • “Ben bu mucizevi duanın etki gücünü fark etmeden önce aile huzurumun yeterince derli toplu olmadığını fark etmiş ve bunun için İslami kaynaklarda bu konuda bilgi toplamaya başlamıştım. Nihayet günün birinde Hazret-i Hüseyin Efendimizin, Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın tavsiyesiyle okuduğu bu duaya denk geldim ve bu duayı her gün sabah uyandıktan hemen sonra uygulamaya başladım.
 • Duayı tatbik ederken özellikle aile saadetini ve huzurunu düşünüyor ve bu niyetle gerçekleştiriyordum. Cenab-ı Hakk’ın merhameti ile bu duayı yapmaya başladıktan sonra hayatımda birçok değişiklik meydana geldi ve ailevi ilişkilerim tamamen düzene girdi.
 • Şimdi bu muazzam duanın muhteşem potansiyelini idrak eden bir kişi olarak bana müracaat eden talebelerime ve diğer insanlara da bu mucizevi duayı tavsiye etmekteyim ve bu duanın Cenab-ı Hakk’ın rahmet hazinelerini aile saadetine çeviren bir iksir-i azam olduğunu da söylemeliyim.”

Evet, aile huzuru için dua konusunda Hasan-ı Basri Hazretleri’nin beyanlarını sizinle paylaştıktan sonra şimdi de farklı bir dua ile yazımıza devam edelim ve bu iki duanın da son derece mühim bir niyaz olduğunu belirtelim:

İlginizi Çekecektir: Rabbi Yessir Duası Hakkında 7 Soruda Bilinmesi Gereken Her Şey

Aile Huzuru için Dua Örneği 2, Sahabelerin Duası

İslam alimlerinin aile huzurunu temin etmeye yönelik bildirmiş oldukları ve sahabe efendilerimizin okuduğu niyaz olarak sunmuş oldukları bu dua da son derece güçlü ve etkili bir hasiyete sahiptir:

“Rabbenâ vesi’te kulle şey’in rahmeten ve ilmen fagfir lillezîne tâbû vettebeû sebîleke ve kıhim azâbel cahîm. Rabbenâ ve edhilhum cennâti adninilletî vaadtehum ve men salaha min âbâihim ve ezvâcihim ve zurriyyâtihim inneke entel azîzul hakîm.”

Bir önceki duayı sabah uyandıktan hemen sonra uygulamanız gerekmekteydi; fakat bu dua, gece uyumadan evvel tatbik edilmeli ve bu niyazı okuduktan hemen sonra yatağa girilmeli, yani kişi bu duayı okuduktan hemen sonra yatağa girmeli ve yatmadan önce de Cenab-ı Haktan kendi aile huzurunu ve saadetini artırması için en içli duygularla ve en samimi edalar ile niyazda bulunmalıdır.

 • Kısaca bu duayı tatbik ederken yatsı namazını kıldıktan ve gece yapmanız gereken bütün işleri bitirdikten sonra yatağa girmeden hemen önce duayı okumalı ve 1 defa bu duayı okuduktan sonra yatağa girip Cenab-ı Hakk’ın size merhametiyle muamele etmesini ve ailenize şefkati ile huzur ve sükunet bahşetmesini temenni etmelisiniz.

Duayı bu şekilde uyguladıktan sonra yaşayacağınız mucizevi değişimler ile ilgili bir değerli okurumuzun aktarımlarını sizinle paylaşmak istiyoruz, bakın değerli bir okurumuz bu duayı düzenli bir şekilde yaptıktan sonra hangi noktalara gelmiş:

Aile Huzuru için Dua ile Hayatı Değişen Birinin Söylemleri

 • “Aile huzuru anlamında oldukça kötü bir durumda olduğum bir dönemde çok değerli bir arkadaşımdan bu konuda yardım talebinde bulundum ve bana bir dua tavsiye etmesini istedim.
 • O da sahabe efendilerimizin çokça okumuş olduğu ve bu vesile ile aile saadetine mazhar olduklarını bildiğimiz bir dua önereceğini ifade etti ve bana bu duayı tavsiye etti. Bu duayı gece uyumadan önce bir defa okumalısın ve bunu adet haline getirip her gece tekrar etmelisin, dedi.
 • Ben de bu duayı her gece uyumadan evvel bir defa okumaya başladım ve duayı tatbik ettikten sonra da yatağıma girip Cenab-ı Haktan bana ve aileme merhameti ve şefkati ile muamele buyurmasını temenni edip bu istek ve bu niyet ile uykuya daldım.
 • Bu duayı uygulamaya başladıktan sonra hem gece uykularım düzene girdi, hem aile içi iletişimim son derece güzel noktalara ulaştı, hem de dış dünyadaki insanlarla yaşamış olduğum sıkıntılar tamamen ortadan kalktı ve garip bir şekilde işlerim de açıldı ve borçlarımı da eda etmeye başladım.
 • Yani aile huzuru için dua olarak bilinen bu niyaz, sadece benim ruhsal ve manevi anlamda tatmin olmama vesile olmadı; aynı zamanda bütün sıkıntılarımın defolup gitmesine ve bütün güzelliklerin bana gelmesine de vesile oldu.”

Evet, bir okurumuzun bu dua ile ilgili yaşamış olduğu deneyimleri de sunduktan sonra şimdi de oldukça önemli bir tavsiye ile yazımızı noktalıyoruz:

Aile Huzuru için Dua ve Kenzül Dua Kitabı

Abdülkadir Çelik Beyin 13 yıllık bir emek ve çaba ile hazırladığı Kenzül Dua Kitabı‘nı daha önce görmediyseniz, şimdi bu değerli esere bir şans verme zamanı geldiğini ifade etmeliyiz. Çünkü okuyucu yorumlarını incelediğinizde bu eserin muhteşem bir potansiyel ile ön plana çıktığına sizler de şahit olacak ve neden bu eseri şiddetle tavsiye ettiğimizi anlamış olacaksınız. Bazı okuyucu yorumlarını ve eserin indirme linkini aşağıya alıyoruz.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın ne kadar mucizevi özelliklere sahip olduğunu ortaya koyan birbirinden tuhaf ve mucizevi okuyucu yorumları! Bu yorumlar herkesi hayrete sürüklediği gibi eminiz ki sizi de hayrete düşürecek. Artık muazzam ve mucizevi bir şekilde hayatınızı değiştirebileceksiniz. Allah'a güvenin ve bu fırsatı mutlaka değerlendirin.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Bu yorumlar gibi daha yüzlerce yorum var.

Eğer sitedeki farklı dua yazılarımızı da mercek altına almak ve bu sayede dua kültürünüzü artırmak isterseniz;

Şu yazımızı da okuyabilirsiniz: Cevşen Duası Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçeği Mutlaka Bilmelisiniz!

Yorumlar 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir