acilen evlenmek için dua
Aşk ve Muhabbet Duaları Dilek Duaları

Acilen Evlenmek İçin Dua Kısmetinizi Hemen Açacak!

Acilen Evlenmek için Dua Neden Ya Latif Esması ile Yapılır, Yapanlar Ne Diyor?

Evlenmek ve hayırlı bir kısmetin nail olması, her Müslümanın hem ihtiyacı hem de hakkıdır. Çünkü Allahu Teala insanları yaratırken onları başka bir insanla birlikte olacak şekilde yaratmıştır.

 • Bu nedenle de insanlar birbirleri ile birlikte olduklarında çok daha huzurlu ve mutlu olmaktadır, bu anlamda İslam alimleri acilen evlenmek için duanın da son derece faziletli ve etkili olduğunu dile getirerek ümmeti daima doğru yola sevk etmeye çalışmışlar.

Yine İslâm alimleri, ümmetin yanlış yollarda kısmet aramak yerine en hayırlı en faziletli ve en faydalı yolda yürümelerine vesile olmaya çalışmışlardır. Biz de gözlemlediğimiz kadarıyla acilen evlenmek için duanın hakikaten faydalı olduğunu ve insanların hayatında çok güzel dönüşümlere vesile olduğunu fark ettiğimiz için bu duayı sizinle de paylaşmak istedik.

 • Evlenmek için dua Ya Latif esması ile yapıldığında harika sonuçlar doğurarak kişinin kısmetini açıp onun evlilik hayatında harika bir insanla tanışmasına ya da gönlündeki insanı evliliğe davet etmesine vesile olmaktadır.

Bu duanın Ya Latif esması ile yapılması gerektiğini tekrar ederek öncelikle acilen evlenmek için dua ile hayatı değişen bazı insanların aktarımlarını size sunmak istiyoruz:

Acilen Evlenmek için Dua ile 30 Yıllık Hasret Bitti

 • “Kısmetim tamamen kapalıydı, 30 yaşıma gelmeme rağmen beni neredeyse hiç isteyen olmamıştı ve çevremdeki insanlar artık evde kalacağımı bana telkin etmeye başlamışlardı.
 • Bu durumun psikolojik anlamda ne kadar rahatsız edici olduğunu size hiçbir şekilde anlatamam ve ruhsal dengemin tamamen hercümerç olduğunu da açıkça söylemek durumundayım. Çünkü çevremdeki birçok kadın kısa süre içerisinde kısmetlerine nail olup evlenmelerine karşın, ben dımdızlak ortada kalmış ve hiçbir talibimin olmaması neticesinde evde kalmaya mahkum olmuştum.
 • Ne var ki bu durum böyle devam etmedi, evlenmek için dua arayışına girdim ve Ya Latif esması ile yapılan harika bir dua ile karşılaştım. Bu duayı her hafta bir kere yapıp kısmetimin açılmasını diledim. 3 hafta sonrasında tam 3 insanın beni istemeye gelmesine şahit oldum. Onlardan hiçbirini beğenmediğim için duayı yapmaya devam ettim ve sonraki haftalarda yine çok değerli insanların gelip beni istemesine tanık oldum.
 • En nihayetinde kafa dengi biri ile dünya evine girmeye karar verdik. Şu anda iki çocuğum var ve gerçekten çok mutluyum. Evlenmek için duanın mucizesine şahit olduğum için de kendimi bahtiyar hissediyorum.”

Bir başka okurumuzun dua ile alakalı ve yanlarını sunuyoruz:

Bu Evlilik Duasıyla Garip ve Heyecan Verici Gelişmeler Yaşadım

 • “Sevdiğim bir erkek vardı ve onu kendime bağlayabilmek için elimden gelen her şeyi yapıyordum, fakat maalesef her seferinde yarı yolda kalmanın acısını ve hüsranını tatmak zorunda kalıyordum.
 • Çünkü bu erkek daima benden uzak durmaya çalışıyor, yeri geldiğinde beni istemediğini açık bir şekilde ifade ediyordu. Ne var ki ben onunla mutlaka evlenmeliyim ve hayatımı birleştirmeliyim, onunla dünya evine girmenin huzurunu yaşamalıyım, diye düşündüğüm için ondan hiçbir zaman vazgeçmedim.
 • Ta ki acilen evlenmek için dua uygulaması ile karşılaşıp Ya Latif esmasının gücüne şahit oluncaya kadar bu böyle devam etti. O hep kaçtı, ben ise hep kovaladım.
 • Fakat evlenmek için duayı yaptıktan sonra kaçan taraf ben olmaya başladım, çünkü onun bana sırılsıklam aşık olduğunu itiraf etmesi ile artık hayatımın tamamen değiştiğini gördüm.”

Şimdi bu kısmet açma duasını çevremdeki bütün insanlara tavsiye ederek yanlış yollara tevessül etmek yerine doğru bir şekilde Allah’tan isteyenin her muradının gerçekleşeceğini onlara da açıklamaya çalışıyorum.

Acilen Evlenmek için Dua Tam Olarak Böyle Yapılmalı

Evet okurlarımızın bir kısmının acilen evlenmek için dua hakkındaki görüşlerini ve deneyimlerini aktardıktan sonra, şimdi duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatalım:

Sessiz bir yerde yanınıza bir kağıt parçası alıp bu kağıt parçasının üzerine 21 defa Ya Latif esmasını okumalı ve bu kağıt parçasının üzerine de Ya Latif esmasını yazdıktan sonra şunları kağıda hitaben söylemelisiniz:

 • “İnsanın bahtını açarak ona nasip olan her türlü kısmeti hayırlara vesile kılan Allah’ım, bize göndermiş olduğun hidayet rehberleri sayesinde senin varlığından şüphe duymayacak kadar eminiz ve bize gösterdiğin yol gösterici kanıtlar ve kılavuzlar vesilesiyle sana daima minnet borcu ile dolu olduğumuzu bilmenin acizliğini yaşıyoruz. Biz aciz kulların sadece ve sadece senden yardım diliyor, sadece ve sadece sana ibadet ediyor ve yalnızca senin varlığınla avunuyoruz. Ya Latif esmanı vesile kılarak mucizeler yaşamayı ben de arzuluyorum, bu nedenle acilen evlenmek için dua uygulamasını sana sunuyorum. Bu kağıt parçası yanımda kaldığı sürece sen de bahtımın açılmasına, kısmetimin yaver gitmesine ve evlilik hayatımın güzel olmasına yardım et Allah’ım, amin.”

Bu duayı yaparken niyetinizi açık bir şekilde düşünerek yapmalısınız ve uygulama bittikten sonra da kağıt parçasını yanınıza alıp daima yanınızda taşıyarak her aklınıza geldiğinde de çıkarıp üzerine 1 defa İhlas Suresi okuyarak hayatınıza devam etmelisiniz.

 • Bu uygulamayı bir kez yapmanız yeterli olacaktır, ardından her aklınıza geldiğinde bu kağıt parçasını çıkarıp 1 defa İhlas Suresi okuyarak yolunuza devam etmeniz ve hayat meşgalesi içerisinde yürümeniz kafi olacaktır inşallah.

Şu tavsiyemizi de dikkate almanızı öneririz:

Eğer hayatınıza aşkı yeniden çekmek istiyorsanız ve aşk yaşamınızda kaliteli bir beraberlik muradınız varsa En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nda bulunan aşk ve muhabbet dualarını mutlaka okumalısınız.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabını indirmek için tıklayınız

Şu yorumlar, neden bu kitabı okumanız gerektiğini en güzel şekilde gösteriyor:

İslami anlayışta evlilik neden önemli?

İslam dini evliliği tavsiye eder. Çünkü evlilik aile kurumunun başlangıcıdır. Aile düzeni ise İslam toplumun temeli sayılır. Büyük alimler evliliğin İslam dini açısından önemini şu maddelerde dile getirmişlerdir:

 1. Evlilik İslam’da İbadettir: İslam, evliliği bir ibadet olarak görür ve Allah’ın rızasını kazanmak için yapılması gereken önemli bir adım olarak kabul eder.
 2. Aile Birliğini Koruma: İslam, aile birliğini korumaya büyük önem verir ve boşanmayı teşvik etmez. Evlilik, aile birliğinin temel taşı olarak kabul edilir ve boşanma son çare olarak düşünülür.
 3. Karı-Koca İlişkisi: İslam, karı-koca ilişkisinde sevgi, saygı, anlayış ve dayanışma gibi değerleri teşvik eder. Kocaların eşlerine, eşlerin de kocalarına saygı göstermeleri öğütlenir.
 4. Çocuk Yetiştirme: Evlilik, İslam’da çocukların doğru bir şekilde yetiştirilmesi için önemli bir platform olarak kabul edilir. Çocukların İslami değerlerle büyümesi ve eğitilmesi önemlidir.
 5. Nikah: İslam, evliliğin resmi olarak bir nikah ile bağlanmasını ister. Nikah, evliliğin toplum önünde tanınmasını sağlar ve karı-koca ilişkisinin hukuki bir temeli olur.

Peygamber Efendimizin evlilik konusunda söylediği bazı hadisi şerifler

“Ey gençler! Sizden evlenmeye gücü yetenler, evlensinler; çünkü evlilik, gözü haramdan, bakışları zinadan korur. Evlenmeye gücü yetmeyenler ise oruç tutsunlar, çünkü oruç, onları zinadan alıkoyar.” (Buhari, Nikah, 1)

“Allah’ın elçisi şöyle buyurdu: ‘Ey gençler! Kimin evlenmeye gücü yeterse evlensin; çünkü bu, gözünü haramdan ve iffetsizlikten korur. Kimin gücü yetmezse, Allah’a itaat etmeye devam etsin, çünkü bu da onun için bir perdedir.'” (Ibn Mace, Nikah, 1845)

“Evlenen kimse, dininin yarısını korumuş olur. Artık geriye kalan yarısını da korumak için Allah’tan korksun.” (Tabarani)

“Evlenme çağına gelmiş olan kimse evlenmezse, onun ayıbını üzerim. Kimse de evlenme çağına geldiği halde evlenmezse, bana kötü kokulu demir zincirle gelir.” (Tirmizi, Nikah, 1084)

Acilen evlenmek için dua okuyanlar için son bir tavsiye

Yukarıda sözlerini verdiğimiz acilen evlenmek için dua sayesinde evlenen müminler unutmamalıdır ki hayırlı kısmet bulmak kadar değerli bir şey daha varsa o da evliliği sürdürmektir. Yani uygun bir eş bulmak elbette ki önemlidir. Ancak bu eşle uzun süreli bir evlilik sürdürmek en makbul olanıdır. Dolayısıyla evlendikten sonra karşılıklı anlayış ve hoşgörü üzerine kurulu bir ilişki tesis etmek büyük önem taşır. Eşlerin birbirlerine duyacakları saygı ise evliliği ayakta tutan en önemli güç olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir