Aşk ve Muhabbet Duaları Dilek Duaları

40 Günde Evlendiren Dua ile Muradınıza Kavuşun

Hayırlı bir evlilik yapmak amacıyla okunan 40 günde evlendiren dua Allah’ın izniyle çok hayırlı sonuçlar vermektedir. Bu duada geçen 4 esmanın ve bir ayet-i kerimenin yüzü suyu hürmetine inşallah müminlerin dilekleri gerçekleşir.
 

Duasını usulüne göre okuyan ve kalpten gelen hislerle Rabbinden yardım isteyen kişilere mutlu bir yuva ihsan edilir. Dua vesilesi ile kısmetine kavuşan kadın ve erkekler ömür boyu mutlu bir yaşamın anahtarını elde eder.

40 günde evlendiren dua iki farklı evlilik talebi için okunabilir

Bu tesirli duanın en yaygın okunma amacı sevdiği kişiye kavuşmaktır. Ancak dua belli bir şansı sevmeyen fakat hayırlı bir evlilik yapmak isteyen kişiler tarafından da okunur.
40 günde evlendiren dua sayesinde aşık olduğu kişi ile mutlu bir evlilik yapan sayısız insan vardır. Bu yönüyle okunan kutsi sözler kavuşma duası hükmündedir.
Bazen belli bir yaşa gelen kişiler kafalarında net bir aday olmasa bile evlenerek dünya evine girmek isterler. Çünkü belli bir yaştan sonra evlilik müminler için en hayırlı tercih olmaktadır. Bu durumda olan müminler de duayı okumaları halinde kendilerine hayırlı bir kısmet nasip edilir. Bulunan bu kısmet dua okuyan kişi ile öylesine güzel bir muhabbet kurar ki kişi eşine aşık olur. Yani 40 günde evlendiren dua aynı zamanda aşk ve muhabbet duası hükmünde geçer.

40 günde evlilik gerçekleşmez evlilik talebi kesinleşir

Son yıllarda dua hakkında bilgi veren bazı kaynaklar 40 gün içinde evliliğin gerçekleştiğini yazmaktadır. Bu doğru bir bilgi değildir. Zira büyük alimlerin yazmış olduğu eski kaynaklara bakıldığında duanın 40 günde evlilik kararını netleştirdiği görülür. Yani dua sayesinde kişi 40 gün içinde evleneceği şahsı bulur ve net biçimde evlenme kararı alır.
Duanın muazzam tesirleri sayesinde alınan bu evlilik kararı hiçbir şekilde bozulmaz. Kadın ve erkek birbirlerine sıkıntı yaratmadan en uygun tarihte evliliği gerçekleştirir. Aceleye getirilmeden yapılan evlilik hem kadın ile erkeğin hem de yakınlarının zihninde çeşitli şüphelerin uyanmasına engel olur.
40 günde evlendiren dua öylesine hikmetli bir uygulamadır ki hem kısa sürede evlilik kararını netleştirir hem de evliliği doğal süreci içinde gerçekleştirerek insanları her türlü dedikodudan ve stresten kurtarır.
40 günde evlendiren dua

Dua için tavsiye edilen iki makbul vakit

Duaların daha makbul kabul edildiği vakitler vardır. Bu vakitlerde el açmak inşallah duanın kabulünde etkili olur. 
Kısmet duaları için tavsiye edilen 2 makbul zaman vardır:
Bunlardan birincisi sabah namazı ile gün doğumu arasındaki vakittir. Seher vakti denilen bu saatte yapılan dualar çok hayırlı sonuçlar verir.
Evlilik duaları için makbul kabul edilen ikinci vakit ise gece uyumadan önceki saatlerdir. Mümin kadın ve erkeklerin uyumadan önceki 1-2 saat dilimi içerisinde ellerini semaya açmaları halinde inşallah elleri boş çevirmez.
Duayı okuyarak hayırlı bir evlilik talep eden müminler bu iki vakitten birisini tercih edebilirler. Ancak ifade etmek gerekir ki 40 günde evlendiren dua için gece uyumadan önceki saatler daha yaygın biçimde tercih edilmektedir.
40 günde evlendiren dua

40 günde evlendiren dua için zekat vermek şart mı?

İhtiyaç sahibi insanlara küçük de olsa bir miktar yardımda bulunmak yani sadaka vermek güzel davranışlardan biridir. Peygamber Efendimiz ve onun yolunu takip eden büyük alimler sadaka vermenin faziletleri üzerinde önemle durmuşlardır.
Sadaka vermenin sayısız fazileti vardır. Bunlardan birisi de duaların kabulüne vesile olmasıdır. Bu hususta yüzlerce müminin tecrübeleri sabittir. Sadaka ile duayı desteklemek çok daha hayırlı sonuçlar verir.
40 günde evlendiren duayı okuyacak müminlerin bir miktar sadaka vererek duanın tesirine yardımcı olmaları büyük önem taşımaktadır. Verilecek sadakanın miktarı önemli değildir. Önemli olan kalpten gelerek verilmesi ve gerçekten ihtiyacı olan birine ulaşmasıdır.
Sadaka vermek duaların okunmasında zorunlu bir şart değildir. Bir mümin sadaka vermeden de dualarını okuyabilir. Ancak insanların yüzlerce yıllık deneyimini ve büyük alimlerin tavsiyelerini göz önünde bulundurarak sadaka vermek daha isabetli bir yaklaşım olacaktır.

Duanın niyeti 4 esmaya hitaben yapılır

Duaların niyet bölümü adeta manevi bir anahtar gibidir. Niyet duanın sadece giriş bölümü değildir. Aksine kulun Rabbinden ne istediğini açıkça ifade etmesi yani duasının sebebini ortaya koymasıdır. 
40 günde evlendiren dua uygulamasına 4 esmaya hitaben şu şekilde niyet getirilir:
Bismillahirrahmanirrahim
Ya Ahkemü’l-hâkimîn, Sen hüküm verenlerin en adaletli olanısın. Benim hakkımda da adil biçimde hüküm ver.
Ya Ahsenü’l-hâlikîn, Sen her şeyin hayırlısını takdir edersin. Benim için de hayırlı olanı nasip et.
Ya Hayru’l-vârisîn, Sen varislerin en hayırlısısın. Beni de kendine varis kıl.
Ya Hayru’n-nâsırîn, Sen yardım edenlerin en hayırlısısın. Bana da yardım et ve beni hayırlı bir kısmetle nasiplendir.
Duanın niyet bölümü tamamlandıktan sonra asıl sözlere geçilir.

40 günde evlendiren duanın sözleri

Hayırlı kısmet bularak güzel bir evlilik gerçekleştirmek üzere okunan duanın sözleri Nahl suresinin 72. ayeti kerimesidir. Bu ayeti kerime peş peşe üç defa okunur.
Vallahü ceale leküm min enfüsiküm ezvacev ve ceale leküm min ezvaciküm benıne ve hafedetev ve razekaküm minet tayyibat e fe bil batıli yü’minune ve bi nı’metillahi hüm yekfurun.
Üçüncü okuma bittikten sonra “amin” denilerek eller yüze sürülür ve dua bitirilir.

40 günde evlendiren dua başkasının muradı için okunabilir mi?

Hiç şüphesiz ki en makbul dualar bizzat kişi tarafından okunan niyazlardır. Yani kimin ne derdi veya muradı varsa kendisi için Rabbinden yardım dilemelidir. Dua etmek de ibadet etmek gibidir ve kişinin kendisi tarafından yerine getirilmelidir.
Duanın okunma usulü hakkında bilgi veren büyük alimler kısmet bulma, rızık kazanma ve başarıya nail olma gibi bazı konularda başkası için vekaleten dua okunabileceğini belirtmektedir. 
Özellikle anne babaların çocuklarının geleceği için bu duayı okuyabilecekleri belirtilmiştir. Yani duanın vekaleten okunmasında bir sakınca yoktur. Ancak bir defa daha belirtmekte fayda vardır ki en makbul olanı dua sözlerinin bizzat kişi tarafından okunmasıdır. Samimi bir kalple el açan müminler inşallah ellerinin boş çevrilmeyeceğini göreceklerdir. Zira yüce Allah sonsuz kerem ve ihsan sahibidir.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir