3 Soruda Vakıa Suresi Duasının Sözleri, Okunma Adabı ve Faziletleri

Vakıa Suresi Duası Hakkında Bilinmesi Gereken Tüm Önemli Hususlar

Hazreti Muhammed (sav)’in Vakıa Suresinin fazileti hakkında söylediklerini okuyunca bu mübarek sure hakkında inanılmaz bir şaşkınlık duygusu yaşıyoruz; zira O, Vakıa Suresinin her derde şifa ve her illete deva olduğunu ifade buyurmuştur. Aynı zamanda bu faziletli sureyi okuyarak veya dinleyerek amaçlarına ulaşan insanların yaşadıkları da bizi, hayrete sürüklemekte ve bize bu konuda ışık tutmaktadır. Konuyla alakalı tecrübeleri ve yaşanmışlıkları okuyunca herkes gibi biz de şaşırdık; ama Yüce Rabbimizin hikmetinin sonsuz olduğunu düşününce bu şaşkınlığımız, yerini tatlı bir huşuya bıraktı. Okuyun ve görün:

Vakıa suresi, dilek ve hacet duası hükmünde yaygın olarak okunan Kuran-ı Kerim’in 56. suresidir. 96 ayetten oluşan ve nispeten uzun olan bu sure büyük alimler tarafından da dua olarak okunmuştur.

  • Vakıa suresini okuyarak murat edilen dilek ve hacetlerine kavuştuğunu ifade eden sayısız mümin bulunmaktadır.

Bu yazımızda 3 soruda Vakıa suresi duasının faziletleri, okuma adabı ve duanın sözleri hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Ayrıca surenin Türkçe mealini aktardıktan sonra okurlarımızın yaşamında hayırlara vesile olacağına inandığımız önemli bir tavsiyeye yer vereceğiz.

İşte Vakıa suresi duası hakkında bilinmesi gereken tüm önemli hususlar

Vakıa suresi duasının faziletleri nelerdir?

  • Aile bireyleri arasında yaşanan tartışmaların son durmasını sağlar. Aile huzurunun temin edilmesine vesile olur.
  • Zor durumdan kurtulma duası hükmünde okunur. Bu duayı okuyan kişiler her türlü sıkıntıdan kurtularak rahat bir yaşama kavuşur.
  • Rızık ve bereket duası hükmünde okunur. Bu sureyi devamlı okuyan kişilerin yaşamlarında hiçbir şekilde fakirlik ile karşılaşmayacakları belirtilmektedir.
  • Zararlı alışkanlıkları olan kişilerin bu alışkanlıklardan kurtulmasına vesile olur.
  • Müminlerin düşmanlarından gelebilecek her türlü zarardan muhafaza edilmelerini sağlar.
  • Hem bedensel hastalıklarda hem de psikolojik sorunların çözümünde olumlu tesirleri vardır.

Vakıa suresi duası helal olmak şartıyla her türlü isteğin gerçekleşmesi amacıyla okunabilir.

Vakıa suresi duasının okunma adabı hakkında müminlerin dikkat etmeleri gereken önemli hususlar nelerdir?

  • Dua öncesinde abdest alınması tavsiye edilmektedir. Zira hayırlı olan her şeye abdest alarak başlamak en isabetli davranış tarzı olacaktır.
  • Bu uzun surenin tamamını ezbere okumak oldukça zordur. Büyük alimler bu hususta yazılı bir metin üzerinden de duanın okunabileceğini ifade etmiştir.

Duaya olan icabeti artırmak için duayı sabırla okumaya devam etmek ve samimi duygularla niyaz etmek de büyük önem taşımaktadır.

Vakıa suresi duasının sözleri nelerdir?

Vakıa Suresinin (Duasının) Türkçe Meali

Bu da Vakıa Suresinin Okunuşu:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın inanılmaz ve şaşırtıcı tesirini ortaya koyan okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizin de yeniden hayata tutunmanıza vesile olacak.
Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)
İşte o mucizevi yorumlar:

 

Dilerseniz Sofra Duası ve Yasin Duası başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz

Yorum yapın