11 Adım Duası Oku Dileklerin Ayağına Gelsin

11 adım duası müminlerin her türlü dilek ve hacet için okudukları muazzam tesirli bir duadır. Bu dua sayesinde maksadı hasıl olan ve yüzü gülen sayısız mümin vardır. Güçlü tesirleri olan bu dua büyük alimler tarafından tavsiye edilmektedir. Duayı tesirli kılan özelliği içindeki kutsi sözlerdir. 

  • Müslümanların hemen hepsi Allah’tan dilemeden istemeden hiçbir şeyin gerçek olmayacağına inanırlar ve bunu bilirler. Bu nedenle insanlar Allah’ın büyüklüğünden, yüceliğinden medet umarak ve her şeyin tek sahibi olduğunu dile getirerek dua ederler. Kulların ettiği bu dualar ile Allah ve kulun arasında bir köprü kurulur ve bu şekilde kullar Allah’a kısa yoldan ulaşarak derdini dile getiriler.

Edilen dua ne kadar içten ne kadar kalben istenilirse Yüce Allah da kulu için bu dilekleri ve duaları kabul eyler. Duanın gücüne inanan her kul, ne derdi ne dileği var ise gerekirse defalarca Allah kapısını aşındırarak istemekten yılmamalıdır, çünkü Allah en büyük hükümdardır.

Duaların Çok Daha Çabuk Gerçekleşmesi

  • Tüm Müslümanlar bilir ki bazı duaların zamanı vardır ve o zaman gelmeden asla bir sonuç elde edilemez. Ancak bazı özel ve güzel duaları ederek Allah’a dualarınızı çok daha çabuk ulaştırabilirisiniz. Bunun için verilecek en etkili örnek 11 adım duası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu dua sayesinde kullar dualarını ederken sadece Allah katında makbul bir kul olduğuna inandıkları Abdulkadir Geylani’yi de ekleyerek kısa sürede isteklerine kavuşacaklarına inanmaktadırlar.

11 Adım Duası Nedir?

  • Pek fazla kişi tarafından bilinmeyen 11 adım duası ile, bir sıkıntısı olan ve bu sıkıntısından tez vakitte kurtulmak isteyen kişilerce yapılan özel bir duadır. Hatta bazı kimseler dilekleri için de bu duayı okumaktadırlar.

Abdulkadir Geylani ile anılan bu dua sayesinde dua kapılarının hızla aralanması için siz de dua edebilirsiniz. Aslında burada yapılan dua da yine talebi ve muradı Allah’tan istemek için edilmektedir. Ancak Abdülkadir-i Geylani Hazretleri, bu duaların hızlıca kabulü için aracı tayin edilmektedir.

11 Adım Duası Nasıl Yapılır?

Kulların 11 adım duası yaparken izlemeleri gereken birtakım yollar bulunmaktadır. En sık yapılan uygulaması şu şekildedir:

  • İlk olarak iki rekât namaz kılınır. İlk rekâtta bir Fatiha ve 11 adet İhlâs Suresi okunulur. İkinci rekâtta ise yine Fatiha ve 11 adet İhlâs Suresi okunduktan sonra normal namazdaki gibi Ettehiyatü, Salli ve Barik ve Rabbena dualarının okunması ile selam verilir.

Ardından yine Fatiha Suresi ve oldukça güçlü bir dua olan İnşirah Suresi ve koruyuculuğu ile bildiğimiz Ayetel Kürsi arka arkaya okunulmaktadır. Bu namazın ardından dua ederken sevabı için peygamberimize, ashabına ve duanıza aracılık edecek olan Abdulkadir Geylani’ye armağan edilerek dua tamamlanır.

  • Ardından 11 adım duası için ayağa kalkılır. Namaz kılarkenki gibi eller bağlanılır. Duayı eden kişi doğuya doğru 11 adım atar ve Ya Seydi Abdulkadir Geylani denilir. Sonrasında dua, kişi yere oturarak istediği şeye Geylani’yi aracı kılınarak Allah tarafından kabulü için dua eder. Her ne istiyor ise Yüce Rabbe meramını dillendirir ve bu şekilde kılınan namaz sona erer.

Elbette 11 adım duası için tüm bu aşamaları uygular iken huşu içinde olmalı ve arada ayağa kalkerken vs asla konuşmamalısınız. Hatta bu duayı ve namazı yalnızken yapmanız çok daha iyi olacaktır.

11 adım duası

Bu Duanın Farklı Uygulamaları Var

Eğer bu duayı etmek istiyor iseniz birkaç farklı uygulama daha bulunmaktadır. Ama genel olarak tüm uygulamalarda Fatiha ve İhlâs Suresi okunur. Farklı olarak salâvatlar ekleniyor veya yine Allah katında sevilen kulların isimleri söyleniyor. Bu dualar ile Allah’a acil bir şekilde ihtiyaç ve hacet çağrısı yapmış oluyorsunuz. Bu nedenle duanızda halinizi çok iyi arz ediniz.

Bu Duayı Ne Zaman Etmeliyiz?

Bu dua ve namaz için en uygun görülen zaman pazartesiden salıya geçildiği gece ve yatsı namazı sonrasıdır, bu vakte riayet etmeye çalışın.

Bu Güçlü Duayı Ederken Temkinli Olmalısınız

Dua tek başınıza olduğunuz zamanlarda yapılmaktadır ki kul Allah’a samimiyet ile kendini açabilsin. Ancak bu duayı sadece helal olan isteklerinizin için etmelisiniz. Aşırı kuvvetli olduğundan dolayı haram olan şeyler için asla okumayınız.

Eğer hayatınıza aşkı yeniden çekmek istiyorsanız ve aşk yaşamınızda kaliteli bir beraberlik muradınız varsa En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nda bulunan aşk ve muhabbet dualarını mutlaka okumalısınız.

Bu değerli eseri indirmek için şuraya tıklayın. (Tıkla, indir.)

Şu yorumlar, neden bu kitabı okumanız gerektiğini en güzel şekilde gösteriyor:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.